Informacje

30.12.2013 21:30 hologram można wyrobić równiez w przyszłym roku

Stoją w kolejkach po Kartę Warszawiaka

SERWISY:

Starsi i młodsi warszawiacy stoją zgodnie w kolejkach do POP-ów na stacji metro Centrum. Każdy chce dostać hologram z napisem "Karta Warszawiaka". Jeżeli jednak bilet jest ważny dłużej niż do końca roku, wcale stać nie trzeba.

- Kolejki ustawiły się do obu Punktów Obsługi Pasażera na stacji Metro Centrum – mówi Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. – W obu stoi około 15 osób – dodaje. Warszawiacy cierpliwie czekają na wydanie hologramu - Karty Warszawiaka. Jak informuje Marcinczak odstać trzeba około 20 minut. – Jeżeli ktoś ma wątpliwości, to przed POP-em jest informator ZTM, który odpowiada na pytania – mówi reporter.

Jest czas

Na wyrobienie Karty Warszawiaka jest jednak jeszcze czas. Większość POP-ów czynna będzie jutro do godziny 18.00, a ten w centrum, nawet do 20.00. To oczywiście informacja dla tych, którym kończy się bilet.

Jeżeli zakodowaliśmy długookresowy bilet w grudniu, to w 2014 roku możemy korzystać z niego bez hologramu. Wystarczy, że Kartę Warszawiaka wyrobimy przed upływem jego ważności. Zarząd Transportu Miejskiego przyznaje, że zgłasza się wielu pasażerów, którzy wcale nie muszą stać teraz w kolejkach.

Nie ma potrzeby by posiadacze ważnych biletów składali wnioski o naklejenie hologramów już teraz w okresie, w którym zainteresowanie wyrobieniem Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka jest tak duże. Mogą spokojnie złożyć wniosek już w przyszłym roku, przed terminem wygaśnięcia biletów, które posiadają – informuje ZTM.

Urzędnicy dementują też informację, jakoby wniosek można składać tylko w tym roku. Nie ma ograniczeń czasowych przy składaniu wniosków o hologram lub o kartę z hologramem. Można tę sprawę załatwić spokojnie również w przyszłym roku – informują.

Mieszkają i płacą

Karta Warszawiaka ma obowiązywać w obu strefach biletowych, czyli będą mogli z niej korzystać ci, którzy mieszkają w stolicy, ale do pracy dojeżdżają pod Warszawę.

Karta ma być wydawana osobom, które mieszkają i płacą podatek dochodowy PIT w Warszawie. Miejsce zameldowania, czyli adres w dowodzie osobistym, nie będzie brane pod uwagę. Ma to zachęcić do płacenia podatków w stolicy osoby, które tu mieszkają, ale z urzędem skarbowym rozliczają się gdzie indziej. Ich liczbę ratusz szacuje na kilkaset tysięcy.

wp/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • buk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2013 23:32 ~buk

  Narodzie... jak dałeś się tak zeszmacić...

 • lola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2013 22:03 ~lola

  Miki~Miki

  SŁOIKI chcą się jeszcze załapać na tańsze bilety!!! :) :) :) Won do słojowa a nie nam tu miejsca pracy zajmować!!!


  Słoik nie dostanie, bo nie płaci tutaj podatków. Karta Warszawiaka jest tylko dla płacących w Warszawie. W formularzu trzeba podać urząd, w którym się rozliczasz.

 • Miki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2013 19:25 ~Miki

  SŁOIKI chcą się jeszcze załapać na tańsze bilety!!! :) :) :) Won do słojowa a nie nam tu miejsca pracy zajmować!!!

 • Ciczykrupa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2013 19:16 ~Ciczykrupa

  gośc 56~gośc 56

  Jaka obniżka cen biletów,o 2 zł. a renciści i emeryci warszawiacy oczywiście tu płacący podatki będą płacic połowę miesięcznego nie od 98zł. tylko od 110 zł. CZY NIKT NIE WIDZI,ŻE TO UKRYTA PODWYŻKA DOCHODÓW DLA MIASTA !!!! Do tego dodajmy jeszcze ludzi z bezpośredni podwarszawskich miejscowości i od razu widac jak grubymi nicmi jest to SZYTE.


  To się chłopcze zdecyduj, czy 2 złote, czy 12 złotych. Bo bez hologramu zapłacisz za bilet 110,- a nie 100,- jak dotychczas.

 • Sławek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2013 19:13 ~Sławek

  29 grudnia, w niedzielę, poszedłem na spacer. Wracając, na stacji Ratusz-Arsenał załatwiłem "Kartę Warszawiaka" w kilka minut. Praktycznie od ręki.

 • Czytacz postów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2013 18:43 ~Czytacz postów

  ARTUR~ARTUR

  NIE PŁACZCIE JAKIE WŁADZE WARSZAWY SAMI WYBRALISCIE, TAK WAMI KRĘCĄ...TAK WIEC TERAZ NIE MARUDZCIE. JA MAM GDZIEC KW...ZA BURACKA NALEPKE I OCHŁAP 12 PLN, NIE BEDZIE MI ZADNA NIUNIA W OKIENKU ZAGLĄDAŁA DO MOJEGO PIT-u I BYC MOZE PRZEKAZYWALA INFORMACJE np. BANDYTOM CZY ZLODZIEJOM. TE 12 PLN MOZE WAM BOKIEM WYJSC. NA PIT-e SA WSZYSTKIE O WAS INFORMACJE. ŁATWO JE SPISAC ,CZY WYKONAC KOPIE KSERO...

  Te, dekiel, w południe to ty byłeś już po kilku głębszych, że tak bełkoczesz? Ja w okienku w metrze Imielin, jak to załatwiałem, to przyniosłem wniosek, swoją i żony KW i swój dowód. A żadnego tam PITu panienka z okienka ode mnie nie chciała.

 • tja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2013 18:43 ~tja

  jolka~jolka

  widać jak ludzie rozmieniają się na drobne - za kilka złotych to by gonili kota do Krakowa - żenada....


  30 złotych przy bilecie kwartalnym to są drobne, po które nie warto się schylać?... No jak dla kogo. Przemnóż to sobie przez 4 kwartały. Dotychczasowe podwyżki cen biletów wystarczająco dały ludziom w kość, a koszty przejazdów to tylko część tego, za co się tutaj słono płaci. Ruch społeczny, który walczył o cofnięcie tych podwyżek, poniósł klęskę. Dlatego zupełnie nie rozumiem głupawych postów w stylu "żenada, bida stoi, żeby mieć bilet tańszy o 2 złote". Co za głąby to piszą?... Albo ci, którzy nie mają uprawnień, albo ci, którzy są tu tak krótko, że nie pamiętają cen sprzed dwóch lat, albo samochodziarze, którzy i tak mają to gdzieś. W miarę przytomny człowiek skorzysta z każdej zniżki, na którą ma szansę, bo to i tak nie są żadne zniżki, tylko najwyżej ochrona przed trzecią w ciągu dwóch lat podwyżką.

 • stefan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2013 17:49 ~stefan

  Tomek~Tomek

  A ja mam odwrotnie - pracuję i płacę podatki w Warszawie, ale mieszkam 500 za tablicą. I już mi się ta zniżka nie należy. Więc pierwsze co zrobię po Nowym Roku to przenoszę papiery do Urzędu Skarbowego w mojej gminie, gdzie mieszkam, choć jestem zameldowany w Warszawie. A pani Hania niech się goni...


  ale panie, ty masz obowiazek placic podatki w swojej gminie a nie w warszawie - tak stanowi prawo.

 • stefan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2013 17:44 ~stefan

  moc~moc

  Na sloika to nie dziala. To co go trzyma poza W-wa to możliwość powrotu na wieś, tansze ubezpieczenie samochodu i.... lenistwo.
  Bo co za problem zameldować się i wpisać w PIT miejsce zamieszkania w W-wie.  po co sie meldowac?

 • kolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2013 17:13 ~kolo

  gośc 56~gośc 56

  Jaka obniżka cen biletów,o 2 zł. a renciści i emeryci warszawiacy oczywiście tu płacący podatki będą płacic połowę miesięcznego nie od 98zł. tylko od 110 zł. CZY NIKT NIE WIDZI,ŻE TO UKRYTA PODWYŻKA DOCHODÓW DLA MIASTA !!!! Do tego dodajmy jeszcze ludzi z bezpośredni podwarszawskich miejscowości i od razu widac jak grubymi nicmi jest to SZYTE.


  Widzę że ty z matematyki to noga jesteś !!
  Jak dla ciebie 110- 98=2 a nie 12

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »