Informacje

13.09.2013 15:46 nie ma pozwolenia na użytkowanie

Stary wiadukt groził katastrofą. Otworzyli nowy, dostaną karę

SERWISY:


Kolejny wiadukt na ul. Marsa otwarty. Pomimo niewydanego jeszcze pozwolenia na użytkowanie przeprawa w kierunku Rembertowa została kierowcom udostępniona w nocy z czwartku na piątek. ZMID nie uniknie za to kary.

Drogowcy musieli działać szybko. Ekspertyza Instytutu Badawczego Dróg i Mostów nie pozostawiła złudzeń. Dotychczas użytkowany wiadukt na ul. Marsa jest w stanie grożącym katastrofą budowlaną i stanowi niebezpieczeństwo dla zdrowia lub życia ludzi, dowiadujemy się w Zarządzie Miejskich Inwestycji Drogowych. - Stary wiadukt został wyłączony ze względu na stan awaryjny – informuje Małgorzata Gajewska, rzecznik ZMID. Ruch w kierunku Marysina Wawerskiego i Rembertowa został skierowany na nowo wybudowaną przeprawę.

Bez pozwolenia

Problem w tym, że ZMID nie uzyskał jeszcze stosownych pozwoleń. – Nie ma pozwolenia na użytkowanie – przyznaje Gajewska. Jak mówi, jest to sytuacja szczególna, a na wiadukcie została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

Drogowcy zdecydowali się na takie działania, mając na względzie dobro kierowców. – Przeważyły względy społeczne. Po zamknięciu wiaduktu zakorkowalibyśmy tę część miasta – wyjaśnia rzecznik.

- Nie wiadomo jakie stanowisko zajmie nadzór budowlany – dodaje.

Będzie kara

- Albo się ma pozwolenie, albo nie – stawia sprawę jasno Mirosława Kamińska z Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. - My oceniamy z punku prawa budowlanego – dodaje.

Urzędnicy będą reagowali. Sfotografują samochody jeżdżące wiaduktem i sporządzą protokół. Następnie trafi on na biurko Kamińskiej. Jeżeli, po sprawdzeniu dokumentów, okaże się, że pozwolenie rzeczywiście nie zostało wydane, w myśl obowiązujących przepisów, zostanie obliczona kara. - Nie mam wyjścia. Prawo jest jedno – mówi Kamińska. Nastąpi to w najbliższych dniach. Jak się dowiadujemy, ZMID przesyłał dziś dokumenty, nie wiadomo jednak co zawierały.

W poniedziałek na wiadukcie trwały prace:

Czekają na wyrok

Warunkiem zakończenia całego przedsięwzięcia jest rozstrzygnięcie kwestii budowy ekranów akustycznych. W tej sprawie toczy się postępowanie przed Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Jeszcze w poniedziałek pisaliśmy, że wiadukt nie otrzymał nadal pozwolenia na użytkowanie. Jak tłumaczyła wtedy Gajewska, chodzi o niedokończoną budowę ekranów. - Budowa ekranów została wstrzymana przez Naczelny Sąd Administracyjny postanowieniem z kwietnia 2013 r. po zaskarżeniu przez przedsiębiorców z ul. Marsa wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego utrzymującego w mocy zezwolenie na realizację inwestycji drogowej – wyjaśnia rzeczniczka. Jak już pisaliśmy, przeciwko wysokim barierom protestowali lokalni przedsiębiorcy.

- Nie wiemy, kiedy będzie można dokończyć ich budowę, bo NSA nie wyznaczył jeszcze daty rozprawy, na której wyda wyrok w tej sprawie – zaznaczała Gajewska.

Dopóki inwestycja nie zostanie zakończona ZMID nie może uzyskać pozwolenia na użytkowanie.

W ramach przebudowy ul. Marsa na odcinku od ul. Naddnieprzańskiej do ul. Żołnierskiej powstały nowe jezdnie ul. Marsa, przebudowane zostały skrzyżowania z ul. Chełmżyńską i Okularową oraz Żołnierską i Rekrucką.

Pierwszy wiadukt, w stronę centrum, oddany do użytku został w styczniu tego roku.

Wiadukt przeszedł próby obciążeniowe:

su, wp//ec


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mostowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2013 08:27 ~mostowy

  i tak maja rok opoznienia

 • wwx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2013 07:43 ~wwx

  BRAWO nareszcie ktoś pomyślał i podjął właściwą decyzję co ostatnio u nas jest rzadkością

 • pstryczek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2013 01:04 ~pstryczek

  Nie wiadomo o co chodzi,łaskawy sąd nie może ustalić terminu sprawy niemal pół roku,staroć się sypie,a ludzie niech najlepiej latają.Przeprowadzili testy wytrzymałościowe i ok i niech się sądzą latami.A tak naprawdę nie ma zgody warunkowej?

 • tralalala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2013 00:03 ~tralalala

  pisarz~pisarz

  Nikt nie dopuścił tego wiaduktu do użytku. Może to właśnie on grozi katastrofą budowlaną. Budowany w pośpiechu bez należytego nadzoru,


  W jakim pośpiechu?!?!? Półtora roku po terminie to według Ciebie pośpiech? Chachacha!
  I czy te POTWORNE ekrany są konieczne wszędzie? Nawet nad TORAMI kolejowymi? Tym urzędasom nieźle na mózg padło.

 • pisarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2013 15:14 ~pisarz

  Nikt nie dopuścił tego wiaduktu do użytku. Może to właśnie on grozi katastrofą budowlaną. Budowany w pośpiechu bez należytego nadzoru, bez bezpiecznego rozwiązania drogowego dla pieszych. Pomyślałeś zachwycony głąbie, że dajesz się podpuszczać . Stary wiadukt jak wynika z oświadczeń,ZMiD grozi zawaleniem już od 3 lat. Kto więc odpowiada za narażenie użytkowników tej drogi na utratę życia już wcześniej.
  Kiedy wykonano ekspertyzę. Ile ona kosztowała. Kto za to zapłacił.Czy znajduje się w dokumentacji budowy. Może Panowie redaktorzy zapytają kogo trzeba. To jest kolejna propaganda sukcesu. Działania pod referendum. Jak mawiał J. Kurski, naród głupi wszystko kupi. No więc kupił, to co chciał ZMiD i jego mocodawcy.

 • Dobrze_że_jest

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2013 10:44 ~Dobrze_że_jest

  Nowy wiadukt jest tak zbudowany, że nie ma możliwości skrętu w prawo ze starego wiaduktu. I jakby go nie oddali do użytku, to jeszcze długo by trzeba było jeździć objazdem. Jakaś Panda na siłę skręci w prawo kombinując, ale coś większego już nie ma szans skręcić w prawo.

 • Furiat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2013 22:31 ~Furiat

  Prosta sprawa. Ekrany w sądzie, to otwieramy na dziko w "cichym porozumieniu" jednych i drugich. Jedni dadzą "karę" a drudzy się odwołają a potem sprawa ucichnie itd.

 • ninio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2013 20:24 ~ninio

  a nie mogli byli wystąpić o wydanie tymczasowej zgody?

 • kreatywny urzędas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2013 15:33 ~kreatywny urzędas

  Proponuję postawić tam videorejestrator i karać każdego kierowcę jeżdżącego "nielegalnym" wiaduktem.

 • mieszkanka Marysina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2013 15:23 ~mieszkanka…

  Brawo
  Nareszcie, ktoś rozsądnie pomyślał.Bezpieczeństwo chyba jest najważniejsze,a prawować można się po otwarciu wiaduktu.Kara?,to chyba jakiś żart,tej osobie która podjęła tą decyzje należą się podziękowania.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »