Informacje

02.11.2011 09:32 wybrano władze

Stary-nowy dyrektor
Muzeum Wojska Polskiego

SERWISY:

Profesor Janusz Cisek został wybrany na stanowisko dyrektora Muzeum Wojska Polskiego - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. To będzie jego druga kadencja.

- Minister nominację podpisał w ostatni piątek. Profesor Cisek będzie kierował muzeum do końca 2013 roku - powiedział Jacek Sońta, rzecznik prasowy MON.

Cisek został odwołany pod koniec września, bo skończyła się jego pięcioletnia kadencja dyrektora MWP. Wziął udział w konkursie i został wybrany przez ministra mimo że w ostatnim etapie zajął ostatnie - czwarte miejsce.

Zdecydowało doświadczenie

Trzecie miejsce zajął Ferdynand Ruszczyc, obecny dyrektor Muzeum Kolejnictwa, drugie natomiast trzecie Tomasz Nowakowski, szef kadr ABW. Najwięcej punktów zdobył generał Boguslaw Pacek. Dlaczego nie został dyrektorem?

- Minister widzi go wciąż na stanowisku swojego doradcy w resorcie - wyjaśnia Sońta. Jak dodaje, o wyborze Ciska zadecydowało to, że przez ostatnie pięć lat kierował MWP, a więc placówkę zna od podstaw. Ponadto rozpoczął przygotowania do budowy nowej siedziby muzeum w warszawskiej Cytadeli.

Bartłomiej Frymus//mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Ostatni będą pierwszymi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.11.2011 15:46 ~Ostatni…

  Dyrektor na każdą okazję
  Protegowany ministra Sikorskiego i prezesa Pawlaka znów stanie na czele Muzeum Wojska Polskiego
  - Minister obrony Tomasz Siemoniak zamierza powołać na dyrektora Muzeum Wojska Polskiego prof. Janusza Ciska – mówi „Naszej Polsce” pragnący zachować anonimowość informator z MON. Decyzja ministra była podobno poprzedzona zabiegami Ciska, mającymi na celu pozyskanie poparcia szefa MSZ Radosława Sikorskiego. W kręgach zbliżonych do MON mówi się o telefonie, jaki w tej sprawie wykonał Sikorski do Siemoniaka. Wywołało to zresztą spór z jednym z podsekretarzy stanu w resorcie – dodaje nasz informator. Relatywnie bliskie stosunki prof. Ciska z Sikorskim datują się jeszcze z okresu jego pracy w Instytucie Piłsudskiego, a następnie sprawujący ówcześnie urząd ministra obrony obecny szef MSZ powołał go na dyrektora Muzeum Wojska Polskiego. Rzecznik MON Jacek Sońta w rozmowie telefonicznej z „NP” obiecał odpowiedzieć na pytania dotyczące wyłonienia nowego dyrektora, ale do dnia zamknięcia numeru tego nie uczynił. Prof. Cisek, który ma ponownie objąć funkcję dyrektora muzeum, w konkursie na to stanowisko zajął ostatnie miejsce…
  Czytaj cały artykuł red. Roberta Wita Wyrostkiewicza w najnowszym numerze tygodnika "Nasza Polska" Nr 44 (835) z 2 listopada (wtorek) 2011 r.

 • probus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2011 14:32 ~probus

  To teraz dostaje się nominację z ostatniego miejsca konkursowego? Przy tym zdaje się w MON go nie chcieli. Zatem dobrze kogoś wypędzlował, że go nowy minister mianował. Ciekawe kogo? Może ktoś wie?

 • Varsovia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2011 13:54 ~Varsovia

  Konrad wystarczy poczytać twoje wypociny i przekonać się jaki masz poziom intiligencji...zero rozumu. Reszty szkoda już komentować..czysty debilizm twój

 • Azerate

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2011 13:41 ~Azerate

  Został dyrektorem choć był najgorszy w konkursie - ale przecież jest związany z PSL, to wszystko tłumaczy. A wy nie zadawajcie głupich pytań - jeden paprykarz zadawał takowe i ma CBA na karku.

 • Konrad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2011 12:01 ~Konrad

  Po co Warszawie Muzeum Kolejnictwa wystarczy, że jest Muzeum Erotyki ! Dla złodzieja i nieuka premiera to wystarczy. Podobnie dla jego debilnej przyjaciółki rządzącej Warszawą nie potrzeba nic więcej. Zburzy jeszcze kilka "ruin" aby wzbogacić siebie i swoich. Heil Tusk, heil Waltz

  PS.
  a Cytadelę można też zburzyć natomiast obecną siedzibę MWP na chwilę oddać MN. Żeby to również wyrzucić i zburzyć. Deweloper pobuduje tu biurowce bo Platforma Obywatelska w Warszawie podobnie jak premier w Polsce jeszcze za mało ukradła.

 • awol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2011 10:48 ~awol

  Nie ma jak dobre znajomości, a zabytkowy sprzęt niech sobie dalej gnije.

 • korek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2011 10:47 ~korek

  BRAWO.Najsłabszy z konkursu zostaje dyrektorem.To po co ten konkurs?.Dla jaj?.

 • Nikuś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2011 10:20 ~Nikuś

  Ten Minister Siemoniak coraz ciekawszy ?
  To, że Ruszczyć przegrał i nie pomogły układy i koterie kulturalnej elyty PO i Głudziowe wstawiennictwo to duży sukces.
  Niestety skutkiem ubocznym będzie zagłada Muzeum Kolejnictwa które zostanie bez pieniędzy w kasie i zbiorów w Warszawie.
  Ale Cisek ? A co z oskarżeniami o handel pamiątkami wojskowymi z Przewoźnikiem - podpucha na utrącenie jego kandydatury przez beton muzealno-wojskowy ? To nikt z Warszawki nie dostanie kontraktów z 500 mln zł na budowę nowego Muzeum Wojska Polskiego ?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »