Informacje

12.11.2013 14:21 grozi mu do 2 lat więzienia

"Staruch" oskarżony, bo nie stawił się na policji w dniu meczu

Nieformalny przywódca pseudokibiców Legii Warszawa ps. Staruch został oskarżony o niezameldowanie się na policji w dniu meczu, do czego zobowiązał go wcześniej sąd. Grozi mu za to do 2 lat więzienia.

Prokuratura Rejonowa w Wołominie skierowała do tamtejszego sądu rejonowego akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi C. z domu S. (Piotr S. przybrał niedawno nazwisko żony -

PAP ustaliła w prokuraturze, że chodzi o tę samą osobę). Jak podała Prokuratura Apelacyjna w Warszawie, zarzucono mu, że w maju 2011 r. nie zastosował się do orzeczonego wcześniej przez Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim zakazu wstępu mecz Legii, połączonego z obowiązkiem osobistego stawiennictwa w komisariacie policji w Ząbkach w trakcie jego trwania.

Art. 244a Kodeksu karnego stanowi: "Kto nie stosuje się do orzeczonego w związku z zakazem wstępu na imprezę masową obowiązku przebywania w miejscu stałego pobytu lub obowiązku stawiennictwa w jednostce organizacyjnej policji w czasie trwania imprezy masowej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

Dwa inne procesy

Trwają dwa inne procesy S. W pierwszym jest oskarżony o handel amfetaminą. Nie przyznaje się on do zarzutów (za które grozi do 10 lat więzienia), opartych głównie na zeznaniach świadka koronnego. Obrona podkreśla, że zeznań świadka koronnego nikt nie potwierdza. S. przebywał w areszcie od maja 2012 r. W styczniu br., gdy wpłynął akt oskarżenia, sąd uchylił areszt za 80 tys. zł kaucji. Sąd zakazał mu zarazem opuszczania kraju. Przez swych sympatyków oraz część polityków prawicy S. był uznawany za "więźnia politycznego".

W drugim procesie S. jest oskarżony o naruszenie nietykalności piłkarza Legii Jakuba Rzeźniczaka w 2011 r. Grozi za to kara grzywny, ograniczenia wolności lub do roku więzienia. Niedawno piłkarz zeznał w sądzie, że "nie pamięta", by w śledztwie mówił, iż został uderzony przez "Starucha" otwartą dłonią w twarz po porażce Legii. Piłkarz wyjaśnił, że zeznając tak tuż po zdarzeniu "był zdenerwowany".

S. został też zatrzymany przez policję w czasie akcji przeciw chuliganom, którzy brali udział w zamieszkach 3 maja 2011 r. na stadionie w Bydgoszczy. W związku z tą sprawą S. usłyszał zarzut wtargnięcia na murawę; zastosowano wobec niego dozór policyjny.

W 2011 r. "Staruch" poddał się karze 2 lat więzienia w zawieszeniu na 5 lat za rozbój, a także za udział w bójce i pobiciu. Groziło mu do 12 lat więzienia. Sąd uznał go za winnego pobicia sympatyka klubu Polonia Warszawa i zabrania mu torby z odzieżą wartą 500 zł.

PAP/bf

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2013 22:36 ~Roman

  Czy to ten który przyjął nazwisko ciotki czy innej niewiasty???heheheh Chyba ciupa odnalzła w nim żenską dusze!!!!!

 • gggggg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2013 20:05 ~gggggg

  staruch to osoba która wymyśliła hasło"donald matole twe rządy obalą kibole" szacun,szkoda że za to teraz cierpi .kibic wisły

 • vfr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2013 14:33 ~vfr

  BowlerBowler

  "Prokuratura Rejonowa w Wołominie skierowała do tamtejszego sądu rejonowego akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi C. z domu S. (Piotr S. przybrał niedawno nazwisko żony)."

  Nie mówi się żony, bo chodzi o Krzysia... jeżeli już to partnera Piotra S. Póki co nie ma u nas zalegalizowanych związków homo. Widać, że Pan S. nie ukrywa się ze swoimi preferencjami :D

  Jak się nie odróżna jednego członu zdania złożonego od drugiego i dopełnienia od podmiotu to się później takie głupie komentarze pisze.

 • Rysiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2013 09:49 ~Rysiek

  GomezGomez

  Ktoś mi powie dlaczego czekano z tym od maja 2011???

  Dlatego że mucha siedzi ci na głowie

 • Gomez

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2013 20:54 Gomez

  Ktoś mi powie dlaczego czekano z tym od maja 2011???

 • pop25

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2013 20:11 ~pop25

  widze wypowiadaja sie sami milicjanci.

 • Szara eminecja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2013 20:10 ~Szara eminecja

  Dorbe. Nie ma jak to rzetelna dziennikarska informacja. A coś mi się wydaje, że niejaki Piotr S. Został wtedy aresztowany, więc jak mógł się stawić na komisariacie :)

 • kochający inacze

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2013 19:56 ~kochający inacze

  Do jednej celi z 7 (cela na 8) pedofilami!

 • Doncio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2013 19:15 ~Doncio

  A tak sie wszyscy zachwycaja Staruchem-laski za nim szaleja... xD. Dajcie spokoj on sobie robi cyrk,smieje sie w twarz. EEe Szkoda gadac. x

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2013 19:11 ~nick

  Hmm przyjął nazwisko męża?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »