Informacje

14.10.2013 15:32 podnośnik uniósł pojazd

Starsza kobieta zginęła
pod kołami śmieciarki

SERWISY:

Na Woli doszło do tragedii. Cofająca śmieciarka potrąciła pieszą. Kobieta zmarła na miejscu.

Do wypadku doszło po godzinie 14., na ulicy Szlenkierów, w okolicy bloku Młynarska 35. – Śmieciarka najprawdopodobniej cofała. Po tym jak starsza kobieta dostała się pod koła, pojazd przejechał jeszcze kilka metrów – relacjonuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Na miejscu jest policja i prokurator. Sprawdzono już trzeźwość załogi śmieciarki. Trwają pomiary. – Ciało kobiety znajduje się przy tylnej osi śmieciarki i pojazd nie mógł odjechać. Na miejsce przyjechał podnośnik ratownictwa drogowego straży pożarnej – dodaje reporter.

wp//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ŚMIECIARKA W NOCY MA JEZDZIC

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.11.2016 11:08 ~ŚMIECIARK…

  NAJLEPIEJ JAK BY SOBIE PO ŚMIECI PRZYJECHALI W NOCY ANIE W DZIEŃ I DLA TEGO SMIECIARKI ZACZYNAJA JEZDZIC O CZWARTEJ RANO

 • róża

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.10.2013 19:18 ~róża

  Dajcie już spokój kierowcy, starszej kobiecie co zgineła i z tym tematem nie róbcie już z tego i nie szukajcie sensacji

 • marzena

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.10.2013 17:46 ~marzena

  Jak by kierowca cofając się ciągle patrzył na kamerę a nie no to co się dzieję też i w lusterkach to nie jedną osobę można by tak przejechać . Może lepszym bezpieczeństwem by było jak by dostęp do pojemników na śmieci i segregację były rostawionę w szerszych uliczkach tak aby dostęp do nich był łatwiejszy dla tych którzy je zabierają to by nie dochodziło do takich wypadków ale nie bo każdy najlepiej by chciał mieć wszystko postawione pod nos .

 • marta 27

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.10.2013 17:37 ~marta 27

  To nie my mamy osadzać kto jest winny a kto nie. Ci którzy nie maja styczności z dużymi samochodami nie powinni się tu wogóle wypowiadać i robić skruchę biednej babci która sama wiedziała gdzie się pcha co robi i jak ryzykuję . Mam znajomego co jeżdzi ciężarowymi samochodami i uwieście to nie jest tak łatwo wykonywać manewry w ciasnych uliczkach lepiej jest pogadać jak ktoś ma tylko osobowy samochód i się mądrzy nie znacie się a się udzielacie jedynie komentarz borysa mnie zaciekawił bo napisał z sęsem i widać że wie jak to jest zapiepszać godzinami.

 • amanda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.10.2013 17:31 ~amanda

  Brawa dla Borysa ktoś wkońcu napisał z sensem mimo tylu wypowiedzi co czytam.

 • borys

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2013 19:11 ~borys

  Niewątpliwie mamy tutaj dwie tragedie. Pierwszą jest śmierć staruszki która zginęła, gdyż być może nie zachowała ostrożności. Ona już zapłaciła za być może swoją nierozwagę.
  Druga dotyczy kierowcy który do końca życia będzie musiał żyć ze świadomością swojego błędu i tego że zabił człowieka.

  Nie chcę sugerować czegokolwiek komukolwiek ale jest jeszcze jeden bardzo ważny wątek tej sprawy. Nikt tutaj nie wspomniał o tym ile czasu za kierownicą spędzają kierowcy w tej firmie. Jeżeli ktoś z was kiedykolwiek prowadził pojazd np. z Warszawy do Gdańska i po przejechaniu tych pięciu powiedzmy godzin czuł się zmęczony, ten doskonale będzie wiedział jak zmęczony może być kierowca śmieciarki jeżdżący sześć dni w tygodniu od godziny piątej do dwudziestej...TEN KTO ZMUSZA DO TAKIEGO WYSIŁKU KIEROWCĘ JEST WSPÓŁODPOWIEDZIALNY TEJ ŚMIERCI!

 • borys

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2013 19:11 ~borys

  Możecie mi wierzyć albo nie...ale kierowca dużej ciężarówki, wykonujący manewr cofania kilkaset razy dziennie, mimo lusterek i kamery cofania może przeoczyć osobę wchodzącą prostopadle do linii cofającego pojazdu. Kierowca nie jest w stanie obserwować dwóch lusterek i monitora jednocześnie. Jeżeli ktoś z Was jest w stanie jednocześnie obserwować prawe, lewe lustro i kamerę na środkowym pulpicie to powinien napisać instrukcję bezpiecznego cofania dla kierowcy pojazdu ciężarowego....Kobieta która zginęła musiała wejść pod śmieciarkę w momencie kiedy kierowca obserwował to lustro w którym nie było jej widać. W kamerze była widoczna tylko przez chwilę gdyż leżącego pod mostem napędowym umierającego człowieka zasłoniła śmieciarka.. Dla kilkunastotonowego pojazdu nie ma znaczenia czy jedzie po drodze pustej czy po ludzkim ciele...masa ciężarówki nie pozwala kierowcy wyczuć najmniejszego oporu. Zastanawia mnie tylko jedna kwestia. Gdzie w momencie zdarzenia byli pomocnicy? Dlaczego nie szli przed cofającą smieciarką?

 • borys

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2013 19:10 ~borys

  Przeczytałem wszystkie posty na tym forum i uważam że powinniście wiedzieć kilka rzeczy dotyczących tej tragedii.
  - w tej śmieciarce była zamontowana kamera wsteczna. Kierowca ma możliwość obejrzenia tego co się dzieje z tyłu.
  - w tej śmieciarce były dwa duże lustra z każdej strony. Kierowca ma możliwość obserwowania tego co się dzieje na prawo i na lewo z tyłu.
  - w tej smieciarce nie ma czujników cofania które zasygnalizowały by wtargnięcie kogokolwiek w światło cofającego pojazdu.

 • Albor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2013 14:00 ~Albor

  Co do szczegółu:

  W ustawie o ruchu drogowym nie jest jednoznacznie opisana zasada cofania. Art. 23. mówi jedynie. że przy cofaniu należy ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu i zachować szczególną ostrożność, a w szczególności:

  sprawdzić, czy wykonywany manewr nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia
  upewnić się, czy za pojazdem nie znajduje się przeszkoda; w razie trudności w osobistym upewnieniu się, kierujący jest obowiązany zapewnić sobie pomoc innej osoby

 • Albor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2013 13:56 ~Albor

  olo~olo

  Tylko kierowcy śmieciarki szkoda.


  Nic nie zmieni faktu, że całkowicie winnym jest cofający kierowca i poniesie tego konsekwencje. Kierowca pojazdu nie może cofać na ślepo, zwłaszcza w miejscu takim jak osiedle mieszkaniowe.
  Ponieważ lusterka nie zapewniają mu dostatecznej widocznościu powinien mieć asekurację w postaci drugiego prowadzącego.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »