Informacje

06.11.2012 11:26 3 urodziny 1500 m2

Stara drukarnia pełna
house, elektroniki i dubu

SERWISY:

Pionierka sceny techno, dźwięki spod znaku house, ale i dub, czy elektronika, to tylko elementy muzycznej uczty, którą szykuje klub 1500 m2 do wynajęcia na najbliższy weekend. Okazja jest nie byle jaka. Miejsce obchodzi swoje 3 urodziny.

1500 m2 do wynajęcia to miejsce, które zadomowiło się na Powiślu. W starej drukarni kartograficznej przez ostatnie 3 lata można było zobaczyć wystawy fotograficzne czy multimedialne. Organizowano tu koncerty, ale też spotkania i dyskusje. Teraz miejsce to zaprasza na swoje 3 urodziny. Świętować będzie można przez dwa dni - 9 i 10 listopada.

1 dzień: Ellen Allien, Ossie, Leon Lynehall

Gwiazdą dnia pierwszego będzie Ellen Allien artystka znana w świecie mody i oczywiście muzyki. Uznawana jest za pionierkę sceny techno w Berlinie. Tworzy od początku lat 90. - Muzyka jest moją kroniką, a albumy muzycznym pamiętnikiem – mówi artystka.

Na scenie pojawi się również Ossie, artysta z Wielkiej Brytanii, którego muzyka oscyluje pomiędzy house'm a garagem.

Trzecim najważniejszym artystą tego dnia w 1500 m2 będzie Leon Vynehall.  - Jest esencją tego, czym jest mieszanka uk bass z housem – piszą o nim organizatorzy i zapewniają, że szaleje za nim całe UK.

2 dzień: Kamp!, Rebeka, Twilite

Drugi dzień urodzin upłynie pod znakiem polskich artystów. Gwiazdą będzie Kamp!, uznawany za fenomen na polskiej scenie niezależnej. Komentatorzy nazywają ich często „najlepszym polskim zespołem grającym elektronikę” . Sami artyści mówią o sobie, że grają klasyczne tech-duby, ale w ich twórczości odnaleźć można francuski house, czy szwedzką elektronikę. W tym roku Kamp! Mają wydać swoją debiutancką płytę.

Na scenie pojawi się też duet Rebeka. Oni również tworzą elektronikę. Początkowo założenie duetu artystów było proste: „tworzenie elektronicznych, minimalistycznych i brudnych, lecz bardzo emocjonalnych utworów z pomocą keyboardu Casio i komputera”. Z czasem ich muzyka na tyle się rozwinęła, że można ich usłyszeć w komercyjnych rozgłośniach radiowych.

Obecnie muzyka Rebeki to mieszanka eksperymentalnego popu i szeroko pojętej elektroniki. Za tymi określeniami kryją się dynamiczne kompozycje, czasem liryczne, zawsze zadziorne. Artyści łączą zabawkowe brzmienia klawisza Casio z analogowymi syntezatorami.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY URODZINOWEGO PROGRAMU

9-10.11, klub 1500m2 do wynajęcia

Bilety na jeden dzień: 30/35 zł, karnet na dwa dni: 55 zł

lata/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »