Informacje

16.02.2015 09:50 Poranny szczyt bez Łazienkowskiego

Stały Trasa Siekierkowska
i Wał Miedzeszyński

SERWISY:

 

Minął pierwszy poranny szczyt bez mostu Łazienkowskiego, który jest uszkodzony po sobotnim pożarze. Zwiększony ruch policja odnotowała na Trasie Siekierkowskiej, Wale Miedzeszyńskim i moście Poniatowskiego, którym prowadził oficjalny objazd.

10.20

- Wałem Miedzeszyńskim od Fieldorfa do mostu Poniatowskiego przejechałem w około 4 minuty - informuje nasz reporter.

9.50

Jak informuje reporter tvnwarszawa.pl, po mieście jeździ się już bez większych problemów. - Pusto na Trasie Siekierkowskiej - podaje Lech Marcinczak.

9.49

W poranku "Wstajesz i wiesz" prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że Warszawa, po pożarze na moście Łazienkowskim, liczy na pomoc z budżetu państwa.

Oceniła, że miasto na remont mostu potrzebuje "kilkudziesięciu milionów".

9.39

- Most Poniatowskiego już przejezdny - informuje nasz reporter.

Wciąż tworzą się korki na wjeździe na most Siekierkowski od strony Pragi.

9.24

- Most Siekierkowski może i jedzie, ale nie można na niego wjechać od strony Wawra. Czekam już ponad 30 min. - napisała na warszawa@tvn.pl Małgorzata.

Wcześniej także informowaliśmy, że problem jest głównie na Trasie Siekierkowskiej i dojazdach do niej, a samym mostem kierowcy poruszają się już w miarę sprawnie.

9.22

Stoicie w korku, ostrzeżcie innych - wysyłajcie informacje na Kontakt24.

9.15

- Korki są większe niż zazwyczaj. Największe utrudnienia zaobserwowaliśmy na Wisłostradzie w kierunku mostu Poniatowskiego, w al. Waszyngtona w kierunku mostu Poniatowskiego, na Wale Miedzeszyńskim oraz na Trasie Siekierkowskiej - mówi Agnieszka Włodarska ze stołecznej policji.

Jak dodaje, na ulicach jest więcej policjantów niż zazwyczaj. - Funkcjonariusze pomagają kierowcom w sprawnym przejeździe - informuje.

9.00

- Warszawa jedzie - oceniła poranny szczyt Ewa Gawor z biura zarządzania kryzysowego ratusza. - Największe utrudnienia były na Wale Miedzeszyńskim. Duży ruch na Trasie Siekierkowskiej - podała.

 

 

 

Ciasno było też na moście Poniatowskiego:

 

 

8.54

Na moście Siekierkowskim ruch odbywa się w miarę płynnie. Większy problem jest z dojazdem do mostu. - Od Bora Komorowskiego jechałem około 15 minut dłużej - informuje na warszawa@tvn.pl czytelnik naszego portalu.

8.48

Na błoniach Stadionu Narodowego powstał parking P+R, ale jest tam pusto. - Wygląda na to, że niewielu kierowców skorzystało z tego rozwiązania - relacjonuje Łukasz Jedliński, reporter TVN24.

 

 

 

8.43

- Wiele osób wybrało dziś komunikację miejską - ocenia Łukasz Wieczorek, reporter tvnwarszawa.pl. - Około godziny 8.00 na rondzie Waszyngtona nie mieścili się do tramwajów. Jedna dodatkowa linia (numer 77 - red.) to za mało - ocenia reporter.

8.33

Zlikwidowane zostało wąskie gardło na Wisłostradzie, o którym informowaliśmy po 6.00. - Ruch na arterii od mostu Poniatowskiego w kierunku Wilanowa odbywa się płynnie - mówi Marcinczak.

8.31

- Ulice Saskiej Kępy są zakorkowane, ale nie ma dramatu - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl - Wolniej jedzie się między innymi na ul. Francuskiej - dodaje.

8.22

O sytuacji na ulicach informują też internauci na forum tvnwarszawa.pl. Nie wszyscy utknęli w korkach:

 

8.20

Na moście Poniatowskiego, którym prowadzi główny objazd, ciasno, ale nie ma paraliżu - informuje reporter tvnwarszawa.pl, Mateusz Szmelter.

8.15

Most Łazienkowski zniknął z mapy Google - czytaj więcej.

 

8.02

O problemach Trasie Siekierkowskiej i dojazdach do niej informuje też Targeo.pl.

Według mapy Targeo czas przejazdu od Żołnierskiej do Wału Miedzeszyńskiego może wydłużyć się nawet do 50 minut:

 

 

7.50

Pusto z kolei na Trasie Łazienkowskiej aż od Wału Miedzeszyńskiego. Korek pojawia się dopiero na Wale - podaje nasz reporter.

 

 

 

 

7.48

Jak relacjonuje reporter TVN24, most Siekierkowski jest mocno zakorkowany: - Kierowcy, którzy chcą przejechać z Wawra na Mokotów, na lewą stronę Wisły, muszą wziąć pod uwagę, że może im to zająć więcej czasu. Choć ten most i tak się korkuje na co dzień - zaznacza Łukasz Jedliński.

- Przed mostem Trasa Siekierkowska po prostu stoi - dodaje reporter tvnwarszawa.pl.

7.40

Trudna sytuacja na Trasie Siekierkowskiej - alarmuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

 

 

 

 

7.36

- Policja kieruje ruchem na wjazdach i zjazdach z Wału Miedzeszyńskiego na most Poniatowskiego - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

7.15

- Na moście Poniatowskiego, który jest głównym objazdem zamkniętego mostu Łazienkowskiego, powoli tworzy się korek w stronę centrum - informuje reporter TVN24, który obserwuje ruch z pokładu Błękitnego 24.

Ciasno już także w al. Waszyngtona.

 

 


Ratusz prosi kierowców, żeby przesiedli się do komunikacji miejskiej. Samochód mogą zostawić na parkingu zorganizowanym przy Stadionie Narodowym.

7.00

Internauci alarmują, że mocno korkuje się Trasa Siekierkowska oraz Wał Miedzeszyński od strony Wawra.

6.55

- Na Trasie Łazienkowskiej, w rejonie ronda Jazdy Polskiej, na razie pusto - informuje dziennikarz tvnwarszawa.pl Karol Kobos. Korkuje się za to Czerniakowska w stronę Żoliborza, a konkretnie lewoskręt w ulicę Gagarina.

- Dużo samochodów skręca z Trasy Siekierkowskiej w Czerniakowską - dodaje Kobos.

6.35

- Uwaga na zwężenie na Wisłostradzie! - ostrzega nasz reporter.

- W stronę Wilanowa, pod estakadą Trasy Łazienkowskiej, jest zwężenie do jednego pasa. To wąskie gardło, które może dziś powodować gigantyczne korki – przewiduje Lech Marcinczak.

Zwężenie to pokłosie zamknięcia mostu. - Wydzielony został pas dla skręcających z Trasy Łazienkowskiej na Wisłostradę w kierunku Wilanowa - tłumaczy reporter tvnwarszawa.pl.

 

 

 

 

 

 

 

 

6.09

- Kierowców, jadących Wisłostradą, witają informacje o zamknięciu mostu Łazienkowskiego – podaje nasz reporter. - Są wyświetlane na wszystkich tablicach systemu zarządzania ruchem w obu kierunkach - dodaje.

 

 

 

6.00

Most Łazienkowski zamknięty.

Trasy zmieniły linie: 138, 141, 143, 151, 182, 188, 411, 502, 514, 520, 523, 525 i N25.

Przed wyjściem z domu sprawdź szczegóły objazdów.

 

Główny objazd dla kierowców i komunikacji miejskiej prowadzi mostem Poniatowskiego.

Zobacz ruchomą grafikę:

 


 

 

W związku z zamknięciem mostu Łazienkowskiego na błoniach Stadionu Narodowego zorganizowano parking P+R. Zaparkować można za darmo. Czytaj więcej.

 

Nawierzchnia mostu Łazienkowskiego jest bardzo zniszczona po pożarze:

 

 

 

 

Most w płomieniach

Most Łazienkowski został zamknięty po sobotnim pożarze. Akcja gaśnicza trwała 12 godzin. Obecnie przeprawa jest zamknięta do odwołania.

Most wybudowany w latach 1971-74 jest częścią bardzo ważnej w Warszawie drogi: Trasy Łazienkowskiej.

Według ostatnich danych Zarządu Dróg Miejskich (pochodzą z połowy ubiegłego roku) most Łazienkowski jest drugim pod względem natężenia ruchu. Średnio w ciągu doby korzystało z niego 97 643 kierowców.

//lulu

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • hhh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2015 16:47 ~hhh

  dziecko we mgle~dziecko we mgle

  To co sie stalo jest pochodna braku myslenia o najwazniejszych elementch naszego bezpieczenstwa ze strony wladz Warszawy.Wazne sa wybory.A gdzie dozor monitoringowy gdzie straz ochraniajaca tak wazny wezel?Strazacy mieli pompy o slabej wydajnosci na minute i bylo ich za malo/pomp/Takie urzadzenia maja Holendrzy.

  Wystarczyłoby ściągnąć z lotniska ze dwa Tigery i byłoby pozamiatane.

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2015 14:08 ~qwerty

  Jeśli stoi głównie Wał Miedzeszyński, czyli WOT, to jak dla mnie mogą tego mostu nie otwierać wcale.
  Mniej WOT - od razu mniejszy smog w mieście.

 • Most niewąski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2015 14:02 ~Most niewąski

  realreal

  "...stały trasy..." a też miały zniknąć z map google jak most Gen. Berlinga?

  Dawny most Berlinga istnieje, tylko jest trochę nadpalony.

 • SEBBAX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2015 13:35 SEBBAX


  Piotr~Piotr

  Chcieliście Stadion zamiast nowych mostów, to macie. Teraz stojąc w korkach będziecie sobie mogli popatrzeć i powiedzieć: Jaki piękny Stadion!
  Zamiast~Zamiast

  MY chcieliśmy ? Tusk nikogo nie pytał, tylko zbudował, bo to znany wielbiciel haratania w gałę.

  ~Piotr - tylko człowiek niespełna rozumu buduje dziś stadion w centrum miasta bez dojazdów i miejsc parkingowych... idea może i miała chęć pokazania Polski na świecie - ale teraz stadion ma niedobry wpływ na mieszkańców Warszawy, bo paraliżuje życie (jak jest tam impreza)...

 • SEBBAX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2015 13:33 SEBBAX


  Prz3mo~Prz3mo

  Ale news! Całej Polski nic nie obchodzi ten wasz syfiaty most. Najpierw jeden kretyn zrobił sobie skład stolarski pod tym reliktem z lat 70, kolejny podpalił, kolejnemu nie chciało się przyjechać na czas ugasić, itd. Nikt nie dba o to syfiate miasto łącznie z Wami Warszawiakami cwaniakami i słoikami pseudo warszawiakami. Także co się dziwicie? Nie róbcie lamentu na cały kraj. Chcecie mieszkać w
  tym syfie i przez ten fakt się nobilitować o bierzcie na klatę, to z czym ten syf się wiąże.
  KrzyK~KrzyK

  a wpadłeś na to że przez Warszawę przejeźdźa dziennie pareset tysięcy ludzi z poza warszawy... wyrwij się mentalnie z swojego grajdoła... chyba że interesują Cię wyłącznie wydarzenia na drodze do i z ( chwiejnej już ) najbliższego mopolu w swojej wsi ;-)
  pomijam że piszesz ten swój komentarz na stronie tvnWARSZAWA- dedykowanego warszawskim sprawom portalu.... !?!? po co ty się tu chłopie wogóle zapędziłeś?

  ~Prz3mo - kto to rozdmuchał na całą Polskę ??? media - przecież mieszkańcy Warszawy nie jeździli od miasta do miasta od wsi do wsi i nie rozgłaszali, że most się sfajczył... prawda jest taka, że Warszawa w janosikowym oddaje olbrzymią kase aby na wsiach budować chodniki itd... w Warszawie stan techniczny dróg woła o pomstę do nieba - nieremontowane przystanki (podjazdy autobusowe) zapadające sie studzienki i wiele innych zaniedbań z powodu braku kasy bo zmuszono Warszawę aby pomagała biedniejszym...

 • gosc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2015 13:13 ~gosc

  macie jeszcze kilka mostow

 • och i ach

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2015 13:11 ~och i ach

  jiji~jiji

  Wiadomo, że jeżeli ludzie nadal uznają, że wygodniej jest im przewieźć tyłek w samochodzie, nawet w dwugodzinnym korku, to będą sobie spokojnie stali. Ja natomiast się z tego faktu bardzo cieszę, bo metro jechało jak zwykle i napełnienie było jak zwykle.


  A ty na czym siedzisz w metrze, robaczku? Z twojego postu wynika, że zapewne raz na tyłku, raz na głowie, bo u ciebie to żadna różnica.

 • tak jest

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2015 13:07 ~tak jest

  Ein Berliner~Ein Berliner

  Chłopskiemu społeczeństwu honor nie pozwala wsiąść do autobusu czy tramwaju ewentualnie na rower.Mieszkam na co dzień w Berlinie i uważam ,że tylko idioci jeżdżą po mieście samochodami.


  Kompleksy wieśniackie leczy się w klinikach, nawet w Berlinie, buraczku. Nie na forum. A swoim współmieszkańcom wystawiasz ładne świadectwo. Jakoś w Berlinie ulice nie świecą pustkami i zdarzają się na nich samochody.D

 • z Mokotowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2015 13:03 ~z Mokotowa

  sum~sum

  Taka sytuacja obnaża głupotę ludzi, którzy doprowadzili do zwężenia Świętokrzyskiej. Równoległa trasa mostow, mogłaby przejąć część ruchu z Łazienkowskiej. W dodatku - wcześniej poszerzono i udrożniono Prostą, zbudowano Most Syreny, a teraz w środku specjalnie zrobione wąskie gardło, czyli miasto strzeliło sobie samo w kolano. Naprawdę, powinno się z tym coś zrobić. Naprawić ten błąd, nie powtarzać go w przyszłości.

  Może dałoby się z tym coś zrobić? Bo trzeba, na pewno.

 • Onek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2015 12:32 ~Onek


  Piotr~Piotr

  Chcieliście Stadion zamiast nowych mostów, to macie. Teraz stojąc w korkach będziecie sobie mogli popatrzeć i powiedzieć: Jaki piękny Stadion!
  Zamiast~Zamiast

  MY chcieliśmy ? Tusk nikogo nie pytał, tylko zbudował, bo to znany wielbiciel haratania w gałę.  No czyli rozumiejąć Twój tok myślenie, to nowy most płomienie by ominęły ?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »