Informacje

10.06.2011 07:20 SZEFOWIE NCS DOSTALI NAGRODY

Stadion w lesie,
ale premie przyznane

SERWISY:

Pomimo opóźnień w budowie Stadionu Narodowego pensje zarządu Narodowego Centrum Sportu w ciągu trzech lat wzrosły prawie trzykrotnie - pisze piątkowy "Dziennik Gazeta Prawna". W 2008 roku zarząd spółki zarobił ponad 370 tys. zł, w 2009 ponad 680 tys. zł, a w 2010 już ponad milion złotych. Władze spółki dostały także "trzynastki".

Jak mówi w rozmowie z gazetą rzecznik resortu sportu Jakub Karpiński, w ubiegłym roku prezes zarządu NCS otrzymał dodatkowe wynagrodzenie roczne w wysokości dwukrotnego zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego. Pozostali członkowie zarządu w latach 2009-2010 wzięli dodatkowe wynagrodzenie w wysokości jednej średniej miesięcznej pensji.

Premia za dobrą pracę

Karpiński twierdzi, że w okresie, w którym premie zostały przyznane budowa stadionu była realizowana zgodnie z harmonogramem. Według gazety to nieprawda. Opóźnienia pojawiły się znacznie wcześniej. Przykładem jest przysłanie dopiero pod koniec maja projektu wykonawczego ok. 70 km instalacji elektrycznej. Oznacza to, że wykonawca na jego realizację miał zaledwie kilka dni, bo zakończenie budowy przewidziano na 5 czerwca. Podob

na sytuacja miała miejsce z projektem wykonawczym murawy stadionu.

To właśnie głównie z powodu tych zaniedbań otwarcie stadionu w Warszawie opóźni się przynajmniej o pięć miesięcy - pisze "Dziennik".

Trzynastki to pewnik

Co ciekawe, trzynaste pensje są wypłacane szefom NCS niezależnie od tego, czy prace wykonywane są terminowo, czy z poślizgiem. - W aktualnie obowiązujących kontraktach nie ma klauzuli, od której zależy wypłacenie dodatkowego wynagrodzenia - wyjaśnia rzeczniczka spółki Daria Kulińska.

Zarówno Ministerstwo Sportu i Turystyki, jak i Narodowe Centrum Sportu odmówiło dziennikowi podania informacji o wysokości dodatkowego wynagrodzenia członków zarządu NCS. Według NIK działalność Centrum w latach 2007-2010 kosztowała 31,7 mln zł. Z tego wynagrodzenia dla członków zarządu pochłonęły 2,2 mln zł.

tvn24.pl//mn/fac/par 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Waldi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2011 18:49 ~Waldi

  I tak powtarzacie pierdy za tą debilną Gazetą Prawną, która porównała okres, kiedy NCS był spółką kierowaną jednoosobowo przez wywalonego potem Borowskiego (etap projektowania stadionu). Było to niezgodne z zasadami zarządzania spółkami skarbu państwa, które MUSZĄ mieć zarządy wieloosobowe oraz reprezentatywne rady nadzorcze. Szef NCS-u, który nastał po Borowskim miał za zadanie w pierwszym okresie przywrócić wymagany stan prawno-organizacyjny. Mało tego, jako oddelegowany ze spółki PL2012 przez ponad roku nie pobierał w NCS-ie żadnego wynagrodzenia. Dopiero potem podpisał kontrakt i zaczął brać wynagrodzenie z NCS. Przecież to wszystko jest jak byk wypisane na stronie internetowej i jeśli ja sobie poradziłem przy pomocy wyszukiwarki to każdy uczciwy dziennikarz bez trudu może zrobić to samo, zanim zacznie powtarzać głupoty. Widać NCS nie prenumeruje wydawnictw Inforu i tej ich głupiej gazetki, to im dowalają przy każdej okazji :D

 • Kubek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 15:27 ~Kubek

  Jak to za co premie ?
  Za nasze pieniążki. Były podwyżki więc jest co przekazać na premie. Ciekawe czy w tym roku nasza szanowna pani prezydent pobije rekord premiowy.

 • Money

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 15:11 ~Money

  No ładnie niektórzy mają dochód zerowyna/miesiąc, a inni setko-tysięczny. Druga Rosja się tu robi. Coraz więcej skrajności. Niedługo to tu będą albo nędzarze albo bogacze. A gdzie etyka?

 • wa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 13:29 ~wa

  To nic dziwnego, że staddion tyle kosztuje. Co oni robili przez ten czas? Za co te pieniadze. Skandal Wprowadzić ABW, NIK niech w koncu kogoś rozliczą za ten bałagan.

 • ~Ra

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 12:36 ~~Ra

  w zdemoralizowanym społeczeństwie nagradza się ZA NORMĘ, a nie karze się BRAKU NORMY! i dlatego jest tak, jak jest!

 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 12:19 ~gość

  I CO POmatołki? To też wina PISu?

 • wars

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 12:09 ~wars

  BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ!

 • Felipe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 11:27 ~Felipe

  Skandal i tyle!!! Nie twierdzę, że mają zarabiać po 2000 PLN, ale też nie można przeginać w drugą stronę. Roboty to oni chyba nie mają za wiele. Obciąć im do 10.000 brutto i niech się cieszą, że mają robotę.

 • Boski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 11:10 ~Boski

  Polak grabi do siebie a nie od siebie... Co byście sami zrobili na miejscu ludzi którzy dostali te premie??? Na pewno nie wzięlibyście ani złotówki i nie przyjęlibyście żednej premii...??? Ale krytykują wszyscy :) co nie mają dostępu do koryta...

 • ano

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 10:51 ~ano

  Hehe, fajnie, NCS dostało premie a stadion buduje iluśtam-dziesiąt podwykonawców :D
  Wiecie, gdyby nie tylu pośredników, to żylibyśmy w naprawdę BOGATYM kraju.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »