Informacje

13.05.2013 07:04 Problemy na budowie metra

Stacje Świętokrzyska i Centrum zamknięte dłużej

SERWISY:


Przedłuża się zamknięcie stacji Centrum i Świętokrzyska, które miały być nieczynne tylko w sobotę i niedzielę. Stacje będą zamknięte do wtorkowego poranka - poinformowało Metro Warszawskie.

W niedzielę wieczorem Krzysztof Malawko, rzecznik Metra Warszawskiego poinformował, że tarcza "Maria" przeszła w całości pod tunelem zachodnim I linii (w stronę Kabat). Nie przeszła jednak pod tunelem wschodnim (w kierunku Młocin), stąd problemy.

- W niedzielę po godz. 20 wykonawca zgłosił nam, że jeszcze nie możemy otworzyć tunelu - mówił rano w TVN 24. - Wykonawca zapewnia, że jutro rano wszystko zostanie oddane do użytku - dodał.

"W trakcie prac w rejonie tunelu urządzenia pomiarowe zarejestrowały przemieszczenia tunelu o amplitudzie 2,5 milimetra. Drgania te nie zagroziły bezpieczeństwu tunelu - napisał Malawko.

Tarcza pod wschodnim tunelem

Czoło tarczy dotarło w rejon zachodniej ściany przyszłej stacji C11 Świętokrzyska, a korpus znajduje się pod tunelem wschodnim I linii.

"W związku z tym, zgodnie z przyjętymi procedurami bezpieczeństwa, została podjęta decyzja o przedłużeniu zamknięcia stacji A13 Centrum i A14 Świętokrzyska I linii metra. Otwarcie obu stacji nastąpi po całkowitym opuszczeniu przez tarczę rejonu tunelu wschodniego i wykonaniu pomiarów geodezyjnych oraz analiz" - dodał rzecznik metra.

Według niego analizy są konieczne dla upewnienia się, że wznowienie pełnego ruchu na I linii metra jest całkowicie bezpieczne. Malawko przyznał również, że część prac trwała dłużej niż prognozowano, a według stanu na godzinę 21 tarcza "Maria" ma do pokonania ścianę stacji Świętokrzyska.

- Stacje Centrum i Świętokrzyska mają zostać otwarte we wtorek rano - zapewnił Malawko.

Komunikacja zastępcza

Z powodu zamknięcia stacji Centrum i Świętokrzyska przedłużono funkcjonowanie komunikacji zastępczej. CZYTAJ O KOMUNIKACJI ZASTĘPCZEJ

Schemat pokazujący, gdzie znajduje się tarcza "Maria":

Wkrótce kolejne wyłączenia

Wyłączenie ruchu na I linii metra, w podobnym zakresie planowane jest także dwa tygodnie później - na weekend 25-26 maja. wtedy pod tunelami przejdzie kolejny TBM. Jak się dowiedzieliśmy, operacja nie odbędzie się w dniach 18-19 maja, ze względu na planowaną wtedy Noc Muzeów.

Natomiast podczas wakacji centralne stacje mogą być zamknięte znacznie dłużej. - Będzie to potrzebne do wykonania pieszego połączenia między peronem I i II linii metra. Przewidujemy, że operacja potrwa 2-3 miesiące - mówił w TVN 24 Mateusz Witczyński, rzecznik AGP Metro Polska, wykonawcy II linii metra.

lata/par//b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ggg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2013 16:36 ~ggg

  a co to bufetową obchodzi - komunię wnuczka miała, metrem nie musiała jechać.

 • nyka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2013 15:44 ~nyka

  Odpowiedź miasta będzie prosta, podniosą ceny biletów :>

 • BBQ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2013 14:03 ~BBQ

  Moim zdaniem informacja o zmianach była zapewniona i ustawiona w odpowiednich miescach. To, że na Bankowym było ciasno to chyba normalne, bo przy południowych schodach z peronu jest zawsze tłoczno (zostały pierwotnie zaprojektowane na mniejszy ruch), a perony tramwajowe mają ograniczoną powierzchnię. Tramwajów zastępczych było sporo, autobusów również. Musimy się przemęczyć, to chyba naturalne, że budowa metra i bezpieczeństwo pasażerów ma priorytet. To nie budowa rowu melioracyjnego... Ja, pomimo utrudnień, podchodzę do całej sytuacji ze zrozumieniem.

 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2013 13:48 ~abc

  magnat~magnat

  Ciekaw jestem jak miasto i ZTM zrekompensuje mieszkańcom i pasażerom bałagan który zrobili.


  jak to jak, podwyzkami :)

 • Sejm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2013 12:54 ~Sejm

  Wnoszę o przykładne ukaranie słoików i wszystkie osoby, które powodują utrudnienia, korki i tłok w komunikacji miejskiej.

  magnat~magnat

  Wnoszę o przykładne ukaranie idioty odpowiedzialnego za dzisiejszy cyrk. Skoro ktoś nie potrafi czegoś projektować, to niech tego nie robi.
  Tunel na Wisłostradzie miał być zamknięty miesiąc, a niebawem będzie rok. Na Świętokrzyskiej wszystko się sypie, a planów jak ma ulica wyglądać jak nie było tak nie ma. Na Solidarności przy Wileńskiej droga przez "budowniczych" się rozpada. Zamknięcie stacji Świętokrzyskiej miał trwać weekend, a teraz okazuje się że jeszcze całe wakacje będzie meksyk, bo ci nieudacznicy mają wiecznie problemy.

  Ciekaw jestem jak miasto i ZTM zrekompensuje mieszkańcom i pasażerom bałagan który zrobili.

 • nika87

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2013 12:28 ~nika87

  wyłączenie podczas OWF???? czy te bezmózgi juz kompletnie oszalały??????????

 • Nie z nami takie numery

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2013 11:48 ~Nie z nami…

  Nick~Nick

  Dlaczego na wcześniejszych stacjach Metra (Kabaty - Pole Mokotowskie) nie ma żadnej informacji ??? Dlaczego nikt nie ustawił tablic o przełużającym się okresie zamknięcia stacji ??? Czy nie można chociaż nadawać komunikatów przez Dźwiękowy System Ostrzegawczy (co ciekawe umożliwia on nadawanie komunikatów we wszystkich stacjach z jednego miejsca, więc sprawa jest banalna z punktu widzenia organizacji)...

  Ale czego wymagać od AGP. Już sam rzecznik (zaledwie dwadzieścia parę lat) pokazuje jak solidna jest ta firma)...
  Oczywiście jest w tym też trochę winy ZTM, ale zasadniczym winowajcą jest Mateusz Witczyński z AGP Metro Polska.

  Bufetowa specjalnie zatrudnia takich śliczniusich rzeczników. Młody, ładny - chce nas wziąć na litość.

 • jakeiwrteo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2013 11:12 ~jakeiwrteo

  Czerwiec 2013 zbliza sie wielki krokami, co z tunelem wislostrady obok wisły ???

 • karol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2013 10:56 ~karol


  buractwo~buractwo

  Kłamcy - HGW i plany POdawały, że 2 linia metra będzie otwarta na EURO 2012, czyli opóźnienie wyniesie co najmniej 2,5 roku!!! Niedorzecznik budowy pseudo-metra zaPOmniał jak obiecywali uruchomić tunel wisłostrady - ile razy był przekładany termin?
  jar~jar

  A twoi starzy obiecali że cię wyskrobią.I CO!

  jednym slowem nadaja sie do peeeło

 • karol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2013 10:54 ~karol


  buractwo~buractwo

  Kłamcy - HGW i plany POdawały, że 2 linia metra będzie otwarta na EURO 2012, czyli opóźnienie wyniesie co najmniej 2,5 roku!!! Niedorzecznik budowy pseudo-metra zaPOmniał jak obiecywali uruchomić tunel wisłostrady - ile razy był przekładany termin?
  Kamil~Kamil


  Jak już dorośniesz skończysz gimnazjum (o ile ci się uda) i przestaniesz mieszkać z rodzicami zobaczysz że życie nie wygląda wcale tak cukierkowo ... plany planami a życie i tak swoje ... przestań ujadać weź się za poprawę ocen bo nie zdasz do kolejnej klasy ...


  kamil, ty naprawde taki "madry" inaczej, czy tylko placa ci za takie bzdetne wpisy?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »