Informacje

24.04.2012 17:12 ma być otwarta w ciągu kilku dni

Stacja Stadion gotowa

Jest pozwolenie na użytkowanie stacji kolejowej Warszawa-Stadion. Pozytywną decyzję w tej sprawie wydał wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego.

Pozwolenie na użytkowanie było ostatnim dokumentem, na który czekali kolejarze, aby udostępnić pasażerom stację kolejową. - Pierwsi z nich skorzystają ze stacji jeszcze w tym tygodniu - zapowiada Maciej Dutkiewicz z PKP PLK.

Biało-czerwone panele

Stacja Stadion będzie najważniejszym dworcem dla kibiców, którzy przyjadą do Warszawy na Euro 2012. Choć  nie wygląda tak, jak na wizualizacjach prezentowanych przed remontem, to i tak znacząco odróżnia się od tego, z czym PKP kojarzy się na co dzień.

Perony stacji komponują się z architekturą Stadionu Narodowego. Przezroczyste ściany składają się z paneli w kolorze czerwonym i naturalnego szkła. Kolejarze zrezygnowali ze szklanego, biało-czerwonego dachu nad peronami. W obawie przed wandalami zdecydowali się na użycie blachy.

Stacja Stadion będzie najważniejszym dworcem dla kibiców, którzy przyjadą do Warszawy na Euro 2012.

Remont stacji rozpoczął się 1 czerwca 2011 roku.

Obok budują metro

Równolegle z modernizacją stacji kolejowej, tuż obok trwa również budowa jednej ze stacji centralnego odcinka II linii metra.

bf//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • echhhhh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2012 16:35 ~echhhhh

  wolałbym, żeby otworzyli tę stację w pierwszym tygodniu czerwca, jeśli będzie czynna cały miesiąc przed euro, to na otwarcie będzie juz dramatycznie zdewastowana :/

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2012 16:13 ~Nick

  Po wietnamsku stacja nazywa się Warsaw Sân vận động

 • kuciaczek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2012 14:02 ~kuciaczek

  nat~nat


  Czy ktoś wie czy będą tam zainstalowane kamery?  kamery są zainstalowane, w przejściu do peronów, jak i na samych peronach

 • JohnJR

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2012 09:48 ~JohnJR

  Vietkong - czytaj uważnie proszę. Nie pisałem nic o magazynach (jedynie o straganach). Chodzi mi wyłącznie o ESTETYKĘ takiego, nie przebierając w słowach, BAJZLU zaledwie kilkadziesiąt metrów (!!!) od reprezentacyjnego miejsca wybudowanego za setki milinów złotych, na które za chwilę będą spoglądać oczy miliardów ludzi (bezpośrednio i przez TV).

  Pomijam tu juz fakt, że tzw. "kupcy" z tych zardzewiałych bud zdołali w kilkanaście dni ZAJEŹDZIĆ kompletnie trawniki i chodniki po przeciwnej stronie ulicy, gdzie parkują swoje równie zardzewiałe gruchoty. Często nie można tam przejść, a już przejść suchą nogą przez powstałe dzięki nim bagno - nie ma jak.

 • Nguey Wu i pan Zdzisiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2012 09:18 ~Nguey Wu…

  kiedy zacznie dzialac w lipcu Nowy Jarmark Europa, stacja Stadion bedzie swietnym miejscem do przywozenia towaru na straqany !
  Dziekujemy Miastu za tak wspaniale inwestycje dla drobnych przedsiebiorcow.

 • nabrany w 1989

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2012 09:15 ~nabrany w 1989

  juz dorodna polska mlodziez zajmie sie ta stacja.
  po tygodniu nie bedzie co zbierac.

 • nat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2012 08:05 ~nat

  ewa~ewa

  Graficiarze pewnie
  juz sie nie
  moga doczekac. Ekrany
  akustyczne wzdluz trasy
  S8 sa juz pomazane.


  Racja, to jest najsmutniejsze. Będzie ładna stacja ale do czasu. Czy ktoś wie czy będą tam zainstalowane kamery?

 • Żabcia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2012 07:30 ~Żabcia

  Tylko szkoda, że nie zrobili peronu dla pociągów dalekobieżnych, to oznacza że Ci co będą jechali z daleka muszą wysiąść na centralnym albo na wschodnim i tłuc się w ścisku na stadion a tak przy okazji tak dużej imprezy pociagi mogły by sie tam zatrzymywać i wypuszczać ludzi. Coś na zasadzie jak jest mecz na Legii to wszystkie autobusy zatrzymuja się na przystankach rozbrat i torwar i nikt nie musi iść z pl. na rozdrożu albo niedaj co z saskiej się ponownie przesiadać.

 • lysol30

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2012 23:53 ~lysol30

  Jedyne co mi przychodzi na język to NARESZCIE... może po otawrciu stacji Stadion planiści organizujący jakąkolwiek impreze na Stadionie Narodowym przestną zamykać pól dzielnicy wraz z mostem Poniatowskiego i uwzględnią również kolej jako głowny środek transportu ludzi na/z Stadion Narodowy. Nalezy tu zaznaczyć iż w jeden pociąg SKM/KM (składający się standardowo z 2 jednostek) może się na spokojnie zmieścić 800-1000 pasażerów, a przejazd do Centrum zajmuje tylko 6-7 minut - przy imprezach w przeciągu godziny z terenów przystadionowych można przewiezc nawet do 20 tysięcy osób, oczywiscie przy częstotliwości 1 pociąg na 3min... a jakby zastosować 3 skałdy zamiast dwóch to tych ludzi pociągi mogą przwiezc jeszcze więcej... super alternatywa dla autobusów (pod warunkiem, że pociąg nie rozkraczy się po drodze)

 • Vietkong

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2012 23:23 ~Vietkong

  Wejdziemy tam razem(na teren tego bazarku) i pokaż mi chociaż jeden magazyn z przemycanym towarem. To nie ten stadion co był kiedyś.Zapytaj któregoś z urzędników, czy wydadzą pozwolenie na przebudowę tego targowiska. Nadzór budowlany nie wydaje zgody.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »