Informacje

05.02.2015 07:20 pozostałe czekają na kontrole

Stacja Rondo Daszyńskiego
pomyślnie przeszła kontrolę

SERWISY:

Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego zakończył w środę kontrolę stacji II linii metra - Rondo Daszyńskiego. Nadzór, który dokonuje ostatnich odbiorów technicznych na II linii podziemnej kolejki, być może zakończy swoją pracę do końca lutego.

O rozpoczęciu odbiorów na tej stacji informowaliśmy we wtorek.

Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego Jaromir Grabowski powiedział w środę, że odbiory dokonywane przez nadzór budowlany być może potrwają do końca lutego. Potwierdził zatem wcześniejsze ustalenia portalu tvnwarszawa.pl.

- Mamy nadzieję skończyć to do końca miesiąca. Nadzieję, to nie znaczy, że pewność - podkreślił.

- Przeprowadziliśmy tzw. kontrolę obowiązkową, czyli sprawdzenie w terenie wykonanych robót, w tym zgodności z pozwoleniem na budowę. Kontrola przeszła pomyślnie - powiedział Grabowski.

Pozwolenie bez przeszkód

Dodał, że teraz będzie mogło być już wydane pozwolenie na użytkowanie tej stacji. Może to się stać już w czwartek. - To jest kwestia czynności technicznych, sporządzenia aktu prawnego. Być może uda nam się to już jutro zrobić. Nie ma już żadnych przeszkód, by wydać pozwolenie na użytkowanie - zapowiedział w środę Grabowski.

To właśnie na Rondzie Daszyńskiego 2 grudnia ub. roku doszło do pożaru akumulatorów. Ratusz tłumaczył, że to zdarzenie miało wpływ na opóźnienie oddania to użytku II linii metra. W listopadzie prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiadała otwarcie II linii podziemnej kolejki na 14 grudnia ub. roku.

Będą dokumenty, będą kontrole

Grabowski nie wskazał, która stacja jest następna po Rondzie Daszyńskiego w kolejce do sprawdzenia. - Tam, gdzie będziemy pewni, że wszystko jest kompletne, jeżeli chodzi o dokumentację, to tam pojedziemy na kontrolę obowiązkową - podkreślił.

WINB wydaje osobne pozwolenia na użytkowanie dla 14 obiektów na centralnym odcinku drugiej linii metra - to 7 stacji, 6 wentylatorni oraz tunel łącznikowy.

Daty otwarcia nadal nie ma

W środę Gronkiewicz-Waltz pytana przez dziennikarzy o możliwy termin oddania do użytku II linii metra nie podała żadnej daty, podkreśliła, że bezpieczeństwo pasażerów jest najważniejsze. - Nie będę mówiła, raz powiedziałam, że mam nadzieję, że w pierwszym kwartale - podkreśliła.

Dodała, że po wydaniu pozwoleń na użytkowanie przez nadzór budowlany przez ok. dwa tygodnie będą trwały jazdy testowe pociągów. - Wolałabym, żeby dłużej niż krócej pojeździły, żebym, jak dużo ludzi wsiądzie, nie miała duszy na ramieniu, że coś może się wydarzyć - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

W poniedziałek odwiedziliśmy z kamerą stację Centrum Nauki Kopernik:

PAP/jb

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Edyp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2015 13:22 ~Edyp

  Warszawa czy to przed wojną czy po wojnie zawsze była zaściankiem Europy. I nie pisać mi tu o "Paryżu północy" bo to bzdura.

 • Hamilton

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2015 13:19 ~Hamilton

  WOW mamy kilka nedznych stacyjek II linii metra. Lemingi zaraz zaczną sie brandzlowac.

  Po 25 latach od upadku PRL :)

  Ćwierć wieku minęło, a Warszawa nie ma więcej niż jednej nitki kojeki podziemnej zwanej metrem.

  Ćwierć wieku a Polska nie jest poprzecinana siatką autostrad. Nawet autostrada wsch.-zach czy pln.-pld. nie są ukończone.

  Totalny blamaż.

  Złodzieje naszych podatków!

 • Kompletna bzdura

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2015 11:09 Kompletna bzdura

  kapitan~kapitan

  Jak patrzę na wiaty wejść do metra i zdjęcia stacji to stwierdzam, że tak szpetnych wejść ani stacji jeszcze nie wiedziałem. Żadne metro z tych którymi miałem okazję jeździć, czyli metro w Barcelonie, Berlinie, Londynie, Valencii nie jest tak szpetne, a przy tym tak drogie i z tak małą ilością linii i stacji. Żenada. Warszawskie metro powinno się co najwyżej nazywać tramwajem podziemnym, bo do metra to mu dużo brakuje.


  A potrafisz podać jakieś konkretne dane odnośnie kosztów budowy metra w miastach które wymieniasz ? Bo jeżeli powtarzasz brednie rozpowszechniane w sieci na podstawie jakiegoś zmanipulowanego zestawienia, to wiedz że ma ono mniej więcej taki sam sens jak porównywanie kosztu zakupu kilograma ziemniaków z pięcioma kilogramami pomidorów.

 • Pietrek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2015 10:54 ~Pietrek

  Bardzo proszę o dodanie informacji kiedy II linia miała być oddana (najlepiej wszystkie terminy chronologicznie).
  I oczywiście termin (aktualny) kiedy w końcu oddadzą.

 • wdr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2015 10:37 ~wdr

  Pierwsze linie w większości miast, które wymieniłeś powstały na początku XX wieku także daj Warszawie jeszcze około 100 lat, a zobaczysz siatkę metra jak w Tokio. Czego sobie i Tobie i wszystkim w koło życzę.

 • Zelus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2015 10:20 ~Zelus

  Już wandale nową stację zdążyli wymazać sprejami?

 • AntyKłamczuch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2015 10:11 ~AntyKłamczuch

  Od razu widać, że nie jeździłem metrem w wymienionych miastach. Zwłaszcza w Londynie i Valencii.

 • kapitan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2015 09:32 ~kapitan

  Jak patrzę na wiaty wejść do metra i zdjęcia stacji to stwierdzam, że tak szpetnych wejść ani stacji jeszcze nie wiedziałem. Żadne metro z tych którymi miałem okazję jeździć, czyli metro w Barcelonie, Berlinie, Londynie, Valencii nie jest tak szpetne, a przy tym tak drogie i z tak małą ilością linii i stacji. Żenada. Warszawskie metro powinno się co najwyżej nazywać tramwajem podziemnym, bo do metra to mu dużo brakuje.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »