Informacje

26.01.2011 12:34 sesja rady dzielnicy śródmieście

Śródmieście: Nie ma zgody na zmiany nazw ulic

SERWISY:

Radni Śródmieścia nie chcą się zgodzić na porządki w nazewnictwie stołecznych ulic. - Byliśmy w tej sprawie wyjątkowo zgodni. Negatywnie zaopiniujemy uchwałę na dzisiejszej sesji - zapowiada w "Witaj Warszawo" Jerzy Budzyn, radny SLD.  

- Negatywna opinia została już podjęta w czasie pracy komisji ładu przestrzennego. Dzisiaj wszyscy radni potwierdzą swoje negatywne stanowisko w tej sprawie – zapowiedział w programie Budzyn.

Chodzi o porządki, które mają dotyczyć nazw blisko 300 ulic. Część będzie rozwijana, inne porządkowane, problemem są też błędy ortograficzne. Projekt przygotowali radni miasta z komisji nazewnictwa, teraz trafił do dzielnic, gdzie konsultują go miejscowi radni. O wprowadzeniu zmian w życie ma zdecydować Rada Miasta.

Wprowadzenie jednolitego słownika nazw, to wymóg ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej, która weszła w życie w czerwcu 2010 r. I tak zmienić ma się np. ul. Barburki na Barbórki, Al. Jana Pawła II na Al. papieża Jana Pawła II, Stwosza Wita na Wita Stwosza.

Ile kosztują zmiany?

Śródmiejscy radni twierdzą ponadto, że planowana zmiana to ogromny problem dla mieszkańców. - Będą musieli wydać po 600 zł w związku z wymianą dokumentów i aktualizacją danych adresowych – ostrzega Budzyn.

Z kolei radni PO odpowiadają, że część kosztów można obniżyć. - Od lipca w nowych dowodach osobistych nie będzie adresu. Natomiast wymiana prawa jazdy czy karty wozu to kwota około 130 złotych – wylicza Dariusz Dolczewski (PO), miejski radny.bf/pa

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • real

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2011 16:16 ~real

  @yacko
  nie ta kolejność
  1/al.JPII
  2/al.papieża JPII
  3/al. błogosławionego papieża JPII/od 1maja/
  4/al.świętego papieża JPII/ po następnym cudzie.

 • Mścisław

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2011 15:56 ~Mścisław

  Warszawianko : zgadzam się z Tobą polityczni niech się zajmą pracą , sami się tam pchali . Samo utrzymanie Wiejskiej [trudno to nazwać sejmem] kosztuje nas dziennie 1,2 mln złotych a to kropla w morzu ile nas kosztuje reszta tego towarzystwa. Znowu zwiększono zatrudnienie ratusza .

 • pytanko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2011 15:48 ~pytanko

  wawiak- jeśli się nawet nie płaci- materialnie- to płaci się niematerialnie- trzeba nachodzić się po urzędach , przyzwyczaić się do nowej nazwy no i najgorszy koszt to świadomość , że radni nie chcą się zająć sprawami miasta. Tak sobie myślę , że PO i SLD umówiło się na tę bezsensowną awanturkę żeby znów nic nie robić. No bo co zrobiło SLD-uhonorowało Kwaśniewskiego- człowieka który podpisał ustawę o janosikowym - czy radnymi mogliby zostawiać ludzie którzy lubią to miasto a nie ci którzy jej nienawidzą i traktują jak dojną krowę. Posłowie też zamiast ciągle odpoczywać niech zajmą się pisaniem mądrych ustaw. Za ich zachowanie należy im się coś na kształt Berezy Kartuskiej.

 • Miśka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2011 15:41 ~Miśka

  Jeśli Pan Dariusz Dolczewski zwróci mi te 130 zł, stratę czasu (200 zł za godzinę-tyle kosztuje moją firmę godzina mojej pracy x 16, tyle muszę poświęcić na tę operację) oraz koszty wymiany dowodu za całą moją rodzinę z własnej kieszeni to proszę bardzo.

 • Obywatel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2011 15:36 ~Obywatel

  Powinna być ul. Otto von Bismarck'a, najlepiej gdzieś w pobliżu ratusza lub parlamentu. Po co? Abyśmy pamiętali co ten niemiecki polityk powiedział "Dajcie Polakom rządzić a sami się wykończą."

 • eMeL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2011 15:01 ~eMeL

  Skoro nie ja się pomyliłem, to za jakie grzechy ja mam płacić? dalej jazda od moich pieniedzy !!! Zmieniajcie sobie co chcecie ale ja złamanego grosza na to nie dam !!! Niech płaci ten kto wnosi o zmiany. Nowe dokumenty powinni mi w zębach przynieść, same koszty to 600zł , a czas stracony w urządach ktoś policzył? Dowody, Prawa jazdy, Paszporty, Dowody rejestracyjne, Księgi wieczyste, Banki(np. umowy kredytowe), wszelkie sklepy wysyłkowe, umowy za media, usługi ...etc... etc... zmieńmy jeszcze nazwe tego miasta i tak wszyscy mówia że mieszkają w STOLICY albo w "Wawie", nie będzie łatwo ani tanio... ale za to jak ciekawie...

  A co z ustawa o ochronie danych osobowych - wg niej mamy prawo do wgladu i modyfikacji naszych danych NIEODPŁATNIE.

 • Janusz P.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2011 14:55 ~Janusz P.

  Do roboty by się wzięli, niech w Lublinie zmieniają!!!

 • st

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2011 14:36 ~st

  Parówkożercom mówimy zdecydowane NIE!

 • koga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2011 14:32 ~koga

  I słusznie !!! Naprawdę nie ma większych problemów ????

 • przyjezny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2011 14:22 ~przyjezny

  Proponuję zmianę nazwy na ulic na: LLU, LRY, EOP, TKI, BAU, BIA, albo ulica Słoikowców LLU... - będziemy się czuli jak u siebie

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »