Informacje

19.10.2018 16:24 pasażerowie zjadą nimi na peron

Środkowe schody na stacji metra Centrum działają, te po awarii nadal nie

SERWISY:

Środkowe schody ruchome na stacji metra Centrum zostały dopuszczone do ruchu. Pasażerowie mogą nimi zjechać w dół, na peron w kierunku Kabat. Te, które uległy na początku października awarii, nadal pozostają wyłączone.

- W piątek uruchomiliśmy bieg środkowy. Normalnie pracował on w trybie "do góry", w tej chwili przestawiliśmy go, żeby pracował w trybie "na dół". Dzięki temu mogliśmy uruchomić wejście na stację metra dla pasażerów - informuje Anna Bartoń, rzeczniczka Metra Warszawskiego.

Wymiana łańcucha i kontrola wyciągarki

Wejście na peron kierunku Kabat zostało zamknięte po awarii schodów ruchomych, do której doszło na początku października. Wówczas schody jadące w dół niespodziewanie przyspieszyły, po czym gwałtownie zahamowały wstrzymane przez mechanizm bezpieczeństwa. Ludzie powpadali na siebie i poprzewracali się. Trzy osoby trafiły do szpitala ze stłuczeniami i otarciami, jednej ratownicy medyczni udzielili pomocy na miejscu.

Po awarii, oprócz zepsutych schodów, z użytku wyłączone zostały też te środkowe. - Należało wykonać wymianę łańcucha i przeprowadzić kontrolę wciągarki. Została ona sprawdzona. Dziś schody przeszły też próbę obciążeniową i zostały dopuszczone do eksploatacji - wyjaśnia Bartoń. Dzięki temu pasażerowie nie muszą już korzystać z windy lub przejścia przez antresolę, by dostać się na peron.

Szukają przyczyny awarii

Nie wiadomo jeszcze, kiedy zepsute schody zostaną przywrócone do użytku. - Jeden z elementów, które należy zbadać został wysłany do Krakowa przez Transportowy Dozór Techniczny, w celu ustalenia przyczyn awarii - dodaje. Gdy eksperci się tego dowiedzą, będą mogli zaplanować, w jaki sposób naprawić schody.

- Zdajemy sobie sprawę z niedogodności jakie wynikają z ich braku, jednak bezpieczeństwo pasażerów jest dla nas najważniejsze. Musimy mieć pewność, że wyeliminowane zostaną wszystkie przyczyny tej awarii - zaznacza rzeczniczka.

kk//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »