Informacje

10.05.2014 07:09 problemy nowego mostu

Sprawdzają most Północny

SERWISY:

W połowie maja wykonawca mostu Północnego przeprowadzi jego przegląd. To pokłosie zeszłorocznych problemów z nawierzchnią. Niedługo ustalony zostanie termin jej naprawy. Na razie sprawdzono ścieżki rowerowe, co do których cykliści mają dużo zastrzeżeń.

- Mamy harmonogram przeglądów drogowych, które zostaną przeprowadzone w połowie maja i będą trwały około dwóch dni - informuje Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. - Dopiero po nich zostanie ustalone, kiedy nawierzchnia będzie docelowo naprawiona i jak będzie wyglądała organizacja ruchu - dodaje.

Na początku kwietnia drogowcy informowali, że prace polegać będą na wycięciu zniszczonych fragmentów jezdni, bez konieczności wyłączania z ruchu całego mostu.

Długa lista zastrzeżeń od rowerzystów

Tymczasem wiele zastrzeżeń do najnowszego warszawskiego mostu mają cykliści. Negatywnie oceniają ścieżki rowerowe.

- Są błędy projektowe, jak również wykonawcze. Jednym słowem fuszerka - mówi Marcin Jackowski z Zielonego Mazowsza. Co ma na myśli?

- Przede wszystkim, według projektu, przejazd przez ul. Świderską miał być na progu spowalniającym. Pomimo, że jest tam ograniczona widoczność, próg z projektu został usunięty, nie zbudowano go - zwraca uwagę Jackowski. - Ponadto ustawiono tam znak "droga z pierwszeństwem", więc kierowcy są zachęcani do przejazdu, bez zwrócenia uwagi na rowerzystów - dodaje.

To nie jedyne zarzuty.

- Przy trasie na ul. Farysa ścieżki rowerowe łączą się ze sobą prawie prostopadle. Tam również jest słaba widoczność, bo jedna ścieżka znajduje się w tunelu - wytyka Jackowski.

I wymienia dalej: - Jest nierówna nawierzchnia, znaki stoją za blisko ścieżki, rowerzyści muszą nacisnąć guzik, żeby zmieniło się dla nich światło, a powinno się zmieniać automatycznie, kiedy cyklista podjeżdża.

Czekają na efekty

Przedstawiciel ZM cieszy się, że udało się zmobilizować drogowców do sprawdzenia ścieżek.

- W kwietniu 2012 rok do Rady Warszawy napisałem skargę na ZMID, która została pozytywnie rozpatrzona. Na początku przegląd odbyć się miał do końca 2013 roku, potem mówiono o marcu 2014. Udało się  niedawno - podaje Jackowski.

W przeglądach, oprócz ZMID i Jackowskiego, wzięli udział między innymi: wykonawca mostu Północnego, pracownicy Zarządu Dróg Miejskich oraz Biura Drogownictwa i Komunikacji w ratuszu.

Co się zmieni? Rzeczniczka ZMID mówi, że to będzie wiadomo dopiero po wszystkich przeglądach na moście. - Na razie opisaliśmy wszystkie uwagi - zapewnia Choińska.

- Z samego przeglądu jestem zadowolony, ale zobaczymy jakie będą jego efekty - zaznacza z kolei w rozmowie z nami Jackowski.

Problemy najmłodszego mostu

W sierpniu 2013 roku jako pierwsi poinformowaliśmy, że na Trasie Mostu Północnego (oficjalnie most Marii Skłodowskiej-Curie) wybrzusza się i kruszy asfalt.

Wówczas zlecono ekspertyzę i nawierzchnię naprawiono tymczasowo.

W październiku 2013 poznaliśmy wyniki ekspertyzy Instytutu Badawczego Dróg i Mostów. Okazało się, że przyczyną wybrzuszeń asfaltu był skład użytego cementu.

W listopadzie ZMID poinformował, że docelowa naprawa trasy odbędzie się na wiosnę 2014 roku.

Na początku kwietnia zapytaliśmy drogowców, kiedy prace zostaną wykonane i jakie utrudnienia będą z nimi związane. - Chcielibyśmy, żeby stało się to na wiosnę, ale szczegółowo ustalimy to na spotkaniu. Na pewno musi być powyżej 5 stopni Celsjusza, nawet w nocy, i musi być sucho - tłumaczyła wówczas Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID.

Tak w sierpniu 2013 roku wyglądała nawierzchnia Trasy Mostu Północnego:

su/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2014 07:26 ~gość

  to jakiś żart... powinno automatycznie zapalać sie zielone światło jak rowerzyści podjadą do przejazdu przez ulice zeby nie musieli naciskać guzika... chyba mają zbyt wybujałą wyobraźnię

 • Katie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2014 12:37 ~Katie

  Nie wszyscy, ale spora większość cyklistów jest
  - NIEPOWAŻNA (UDERZAJĄ W SAMOCHÓD BO TAK),
  - NIEODPOWIEDZIALNA (WJEŻDŻAJĄ POD KOŁA BO TAK),
  - NIE POSIADA ODPOWIEDNIEGO UPOSAŻENIA (--> KASK),
  - NIE ZNA PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO (PRZEJEŻDŻANIE NA CZERWONYM ŚWIETLE)
  - NIE PŁACĄ SKŁADEK OC i oczekują, że coś zostanie pod nich zrobione
  ....
  więc dla mnie nie mają prawa głosu. To nie Holandia, gdzie ludzie mają głowy na karku i wszyscy żyją ze sobą w zgodzie.

  Są tacy, którzy jeżdżą dobrze, normalnie, zgodnie z przepisami, ale co z tego jak przez kilka lat naliczyłam ich na Bielanach na palcach jednej ręki!

 • sum

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2014 21:31 ~sum

  O co chodzi Wam? HGW ma gotową odpowiedź na każde Wasze pytanie, jak w przypadku złomu na Placu Zbawiciela: komu sie to nie podoba, niech tu nie przyjeżdża. A moze8 to pani, nieudana prezydent Stolicy, która swoją działalność nasila wyłącznie na rokprzed wyborami, powinna ssię spakować? Aleje Jerozolimskie były modernizowane przez lata na jedną zmianę, przez znudzonych i zajętych paleniem papierosków robotników. Nagle przed referendum wstąpił w nich ogień, pracowali na trzy zmiany. Powstało kuriozalne skrzyżowanie Alej z Lopuszanską, gdzie do Śródmieścia prowadzi jeden pas, a z powrotem trzy. Bylo, minęło. Teraz znów cisza na budowie.

 • soduś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2014 21:29 ~soduś

  Kazik~Kazik

  Albo autobus albo spowalniacze przed ścieżką. Pierwszeństwo też jest pod autobusy ustawione. Wyobrażcie sobie co się dzieje a autobusie jak musi gwałtowanie zachamować albo po takim garbie przejechac.To proste panie i panowie ze swoimi rowerkami.. ZTM ma swoje wymagania dla autobusów i są wazniejsze . Koniec dyskusji.

  Nareszcie jakaś rozsądna wypowiedź.
  A jak czytam te wymagania cyklistów to mi się chce śmiać. Myślę że priorytet dla tramwaju to mało i rowerzysta powinien mieć przed nim pierwszeństwo.

 • Nalle Puh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2014 18:38 Nalle Puh

  W Warszawie jest most polnocny im. M.C.Sklodowskiej

 • Na pewno

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2014 14:21 ~Na pewno

  hgws~hgws

  Przecierz ten most jest cały pofalowany. Kto to odbierał

  Kumpel tych z Ratusza.

 • skorma2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2014 14:04 ~skorma2

  Czujniki ruchu? Strasznie mnie to ubawilo, sama jezdze na rowerze i to czesto w okolicy północnego. Nie przeszkadza,mi zatrzymanie sie i przycisniecie guzika.. Moze czas zajac sie prawdziwymi problemami a nie wymyślać kolejne bzdurne. Dziekuje i pozdrawiam;-)

 • kongres

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2014 13:30 ~kongres


  Tarchomin~Tarchomin

  Od strony Wisłostrady na wieździe na most w kierunku Tarchomina pojawiły się dwie chopki są coraz bardziej niebezpieczne ale nikt z tym nic nie robi!
  Hopka~Hopka

  Co masz na myśli, pisząc " Chopki " ? Czym to się je ?

  Jak to co . Nie wiesz co to Chopki ?. Tylko koleś " zeżał " literkę "ł" . Ciekawe ile biorą ?

 • Jur

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2014 13:23 ~Jur

  Sprzedali nie cement tyłko jakąś mieszankę jako cement. Całkowita odpowiedzialność producenta i sprzedawcy to wymiana na dobry. Bardzo dobre rozwiazanie dla producenta i sprzedawcy lecz marne dla nabywcy. Kto zapłaci za naprawe budowli nie spełniajacej warunków jak dostawca cementu zastrzegł, że on ponosi odpowiedzialność tylko w wysokości ceny produktu.

 • ben

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2014 12:30 ~ben

  dla dobra rowerzystów ścieżki rowerowe zlikwidować w Warszawie i przenieść je do Grójca.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »