Informacje

03.07.2017 20:23 poznaliśmy szczegóły

Spotkania, spacery, likier i pierogi.
Wizyta pary książęcej w Polsce

SERWISY:

W czasie wizyty w Polsce książę i księżna Cambridge odwiedzą Warszawę i Gdańsk. Zwiedzą między innymi Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Stuthoff w Sztutowie, spotkają się z przedsiębiorcami i przespacerują gdańską starówką. Ujawniono właśnie szczegóły wizyty, która rozpocznie się 17 lipca.

"Książę i Księżna przybędą do Warszawy w południe 17 lipca. W Pałacu Prezydenckim Ich Królewskie Wysokości oficjalnie powita Prezydent Duda wraz z Pierwszą Damą" - podała w komunikacie ambasada brytyjska.

Po przyjeździe do stolicy Polski, książęca para zwiedzi Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotka się z weteranami. William i Kate zapalą też znicze dla upamiętnienia powstańców.

Pomoc małym polskim firmom

Następnie goście przejadą do centrum The Heart w warszawskim wieżowcu Warsaw Spire, by tam spotkać się z młodymi przedsiębiorcami.

"The Heart, z którego roztacza się imponująca panorama stolicy Polski, to centrum współpracy startupów i korporacji. Książę i Księżna wezmą udział w tętniącym życiem wydarzeniu dotyczącym dziedzin, w których wykorzystywane są nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz poświęconym sesjom pitchingowym polskich startupów. Da to początek wydarzeniu 'Warsaw-London bridge', którego celem jest pomoc małym polskim firmom w uzyskaniu dostępu do rynków globalnych" - poinformowała ambasada.

Wieczorem William i Kate przejdą na spacer do Łazienek Królewskich i oranżerii, gdzie wezmą udział w przyjęciu wydanym przez ambasadora Wielkiej Brytanii w związku z urodzinami królowej. Książę wygłosi przemówienie, które zakończy pierwszy dzień wizyty.

Spacer starówką

Drugi dzień wizyty rozpocznie się w byłym niemieckim nazistowskim obozie Stutthof. William i Kate spotkają się z grupą byłych więźniów tego obozu.

Później książęca para pojedzie do Gdańska. Tam przespaceruje się starówką, spróbuje polskich pierogów i obejrzy wystawę bursztynów. Wysłuchają też występów lokalnych muzyków i artystów ulicznych.

"Na głównym miejskim placu Książę i Księżna włączą się w uliczną imprezę, gdzie zostaną poczęstowani Goldwasser – gdańskim likierem - i tradycyjnymi polskimi pierogami. Będą mieli również okazję przyjrzeć się pracy rzemieślników tworzących wyroby z bursztynu, a także posłuchać miejscowych muzyków i innych artystów nadających imprezie świąteczny ton" - zakomunikowała brytyjska placówka.

William i Kate odwiedzą też Teatr Szekspirowski w Gdańsku, którego William jest patronem. Para książęca będzie gościem specjalnego przedstawienia, zasiadając na widowni dziecięcej. Następnie goście wezmą w teatrze udział w niewielkim przyjęciu dla przedstawicieli świata sztuki, kultury oraz mediów z Polski i środowisk polonijnych w Wielkiej Brytanii.

"Przejdą przez słynną bramę Stoczni"

Na zakończenie wizyty w Gdańsku para uda się do Europejskiego Centrum Solidarności i przejdzie pod historyczną bramą Stoczni Gdańskiej. "Książę i Księżna zostaną oprowadzeni po muzeum i spotkają się z członkami-założycieli Solidarności. Przejdą także przez słynną bramę Stoczni, pozostającą symbolem protestów z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, a na koniec złożą wieniec pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. Będzie to ostatni punkt drugiego dnia wizyty, po którym Książę i Księżna powrócą na noc do Warszawy" - poinformowała ambasada brytyjska.

Po wizycie w Polsce para uda się do Niemiec.

Zobacz też miasteczko na placu Krasińskich, gdzie ma wystąpić prezydent USA:

Czytaj też na tvn24.pl

PAP/tas/mtom

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • waws

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2017 19:50 ~waws

  tomek4~tomek4

  A oni tu po co? Najeść się do syta i za darmo?

  To samo co Trampek zablokuje pół miasta i tyle nasze. To już wolę rodzinne królewską 

 • new legal act

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2017 11:49 ~new legal act

  Z powodu długowieczności kobiet tron będzie dziedziczony w co drugim pokoleniu. Czyli z dziadków przez wnuki.

 • tomek4

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2017 11:27 ~tomek4

  A oni tu po co? Najeść się do syta i za darmo?

 • Tadeusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2017 10:57 ~Tadeusz

  Są bardzo sympatyczni, oby im się wizyta spodobała.

 • Złoto

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.07.2017 22:02 ~Złoto

  Goldwasser - coś specjalnie dla rodziny królewskiej. Pływają w tym likierze płatki prawdziwego złota. Ciekawe, czy następcy ( Drugi w kolejce ) brytyjskiego tronu i księżnej Cambridge będzie smakowało ?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »