Informacje

04.03.2011 18:54 internauci proponują

Sposób na piratów?
Wysokie mandaty

Pięć tysięcy złotych mandatu dodaje rozumu - twierdzą internauci i domagają się zaostrzenia kar dla piratów drogowych. W porównianiu z wieloma krajami Europy mandaty za przekraczanie prędkości są w Polsce stosunkowo niskie. Na giełdzie pomysłów, pojawia tez propozycja uzależnienia wysokosci kary od zarobków.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zzxx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2011 14:46 ~zzxx

  ech barany... przepisy mają uwzględniać sytuacje wyjątkowe, a nie maksymalną prędkość możliwą w słoneczny dzień. Wyścigi to na torze. Jest 140 kmh na autostradzie i to wystarczy. Miasto powinno być bezpieczne - w korkach i tak średnia prędkość przejazdu wynosi 20-30 kmh. Po co Wam na prostej więcej niż 80kmh? Jadąc 80-90 kmh na dwupasmówce spokojnie zdążycie... Bez niepotrzebnego ryzyka. A do wszystkich co piszą o ocenianiu prędkości wedle warunków - pogratulować pewności siebie. Ciekawe kiedy ostatnio sprawdziliście swoje reakcje w naprawdę kryzysowej sytuacji. Wypadki mają to siebie, że ich nikt się nie spodziewa!

 • jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2011 23:06 ~jan

  Trzeba się słuchać co mówią policjanci: prędkość jazdy powinna być dostosowana do warunków panujących na drodze, a to oznacza że pojazd powinno prowadzić się z tzw. prędkością bezpieczną.Nikt mi nie powie, że prędkość 50-70 km/godz jest prędkością bezpieczną, a prędkość 90 km/godz jest zabójcza.

 • plpl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2011 19:22 ~plpl

  Tego kto wymyślił ograniczenia prędkości i kary za nie bardzo chciałbym spotkać i ... wstydzę się napisać jak straszne tortury przychodzą mi do głowy. Nikt nigdy nie pytał mnie na jakie przepisy się zgadzam i w związku z tym nie mam zamiaru ich przestrzegać. Nigdy, jeżdżąc samochodem (od prawie 20 lat), nie zrobiłem nikomu krzywdy. Nie interesują mnie ograniczenia prędkości - zawsze dostosowuję ją do sytuacji na drodze. Mandatów za złamanie ograniczenia, których mam kilka, nie płacę już od kilku lat i dopóki aparat ucisku siłą mi nie odbierze pieniędzy - po dobroci nie zapłacę.

 • ObywatelX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2011 10:27 ~ObywatelX

  Podwyższyć mandaty!!!!

  Egzekfować prawo

 • pirat drogowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2011 14:09 ~pirat drogowy

  wczoraj widziałem rozpędzoną skodę oktavię tvnwarszawa, której kierowca jechał grubo powyżej dozwolonej prędkości. ja też tak jechałem. ale nie to nie przeszkadza i głosno nie krytykuję...


  pozdrawiam hipokrytów z redakcji

 • Czarna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2011 12:40 ~Czarna

  Tia. Biorąc pod uwagę, że w Polsce nie ma żadnego systemu, który by konsekwentnie ściągał od dłużników mandaty. Ludzie nie płacą 200 zł, 5 tys też nie zapłacą, bo i tak nikt tego od nich nie ściągnie. A jak już się upomni, to jest kilka sposobów na wymiganie się od płacenia.

 • U15

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2011 02:10 ~U15

  A jaki procent jeśli jestem bezrobotny?

 • Kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2011 00:59 ~Kierowca

  No tak, internauci są święci, policjanci też jeżdża tylko 50, a przykład z góry dają nam nasi wspaniali politycy którzy też poruszają się podrogach z poszanowaniem przepisów ruchu drogowego.

 • Jacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2011 00:50 ~Jacek

  Bierzecie pod uwagę zdanie internautów? Równie dobrze moglibyście apelować o podniesienie podatków bo tego domagają się bezdomni i osoby korzystające z opieki socjalnej albo kar dla posiadaczy psów bo tak wynikło z opinii posiadczay świenk morskich i rybek.

  Ośmieszacie się traktując serio wypowiedzi bandy przypadkowych osób korzystających z anonimowości jaką daje internet do wylania swojej żółci i frustracji....

 • Służew i Służewiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2011 00:11 Służew i…

  Słowem wstępu napomnę, że jestem kierowcą, przemierzam ulicami Warszawy kilka tysięcy km rocznie nie mówiąc o wyjazdach na wakacje czy wyjazdy firmowe.
  Ilość przejechanych km rocznie jest średnia, staram się podróżować jak tylko mogę komunikacją miejską lub rowerem w lato.
  Jeżdżąc samochodem z domu, z Mokotowa na uczelnie UW, prostą drogą - Al. Niepodległości po drodze zawsze ale to zawsze jestem narażony na niebezpieczeństwo. Już nie będę charakteryzował kierowców na warszawskich blachach czy poza warszawskich, nie będę opisywał kierowców w kapeluszach, kierowców w wypasionych furach, taksówkarzy, kierowców autobusów o kierowcach starych escortów na gaz nie wspominając, nie w tym rzecz.

  Co zazwyczaj mnie spotyka:
  -wymuszanie pierwszeństwa (notorycznie)
  -rozmowa kogoś przez telefon
  -nie włączanie kierunkowskazów przy zmianie pasa czy też włączanie w ostatniej chwili (w trakcie zamiaru skrętu) lub też nie, no bo po co
  -brak zwracania uwagi na zmieniane światło na zielone i blokowanie całego pasa przez to
  -zatrzymywanie samochodu na pasie i wypuszczanie pieszego..
  -siedzenie na zderzaku
  -wjeżdżanie na skrzyżowanie przy braku możliwości zjazdu
  -przejazd na wprost z pasa przeznaczonego do skrętu w prawo lub lewo (np. skrzyżowanie Niepodległości/Batorego [na wprost może jechać autobus]) i blokowanie osób chcących właśnie skręcić na zielonej strzałce
  -w momencie zwężania pasa w związku z jakąś kolizją/remontem nie ma w kierowcach umiejętności jazdy na suwak

  Jak można temu zaradzić?
  Faktycznie wysokość mandatów jest dla niektórych straszna (np. dla mnie - studenta, który czasem dorwie jakąś pracę dorywczą a tak to jest na utrzymaniu rodziców) ale inni zarabiający co najmniej 3 tys. to się śmieją z takich sum.
  Wg mnie nie da się w stosunkowo szybki sposób obliczyć mandatu na podstawie mandatu (no bo skąd ma policjant wziąć dane..)

  Podział na strefy jest faktycznie niegłupi ale raczej nie 3 a 2. I to wydzielone na podstawie liczby ludności. No bo jak jest trasa szybkiego

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »