Informacje

03.05.2016 08:02 "nic groźnego"

Spokojnie po meczu.
"Tylko drobne incydenty"

SERWISY:


Zakończyło się starcie Legii z Lechem na Stadionie Narodowym. Legioniści wywalczyli Puchar Polski. Zakończyły się też utrudnienia w ruchu na Saskiej Kępie i w centrum. Policja podkreśla, że po meczu nie doszło do żadnych burd.

- Mieliśmy zgłoszenia o drobnych incydentach, ale nie było to nic groźnego. Na mieście jest spokojnie - mówi nam Piotr Świstak ze stołecznej policji.

- Obecnie nie ma żadnych utrudnień w okolicach Stadionu Narodowego - usłyszeliśmy z kolei na specjalnej infolinii policji uruchomionej w związku ze spotkaniem.

We wtorek Piotr Świstak w rozmowie z tvnwarszawa.pl precyzował, że po meczu zatrzymano sześć osób. Dwie za naruszenie nietykalności, jedną za korzystanie ze środków pirotechnicznych i trzy za niestosowanie się do regulaminu imprez masowych.

Po zakończeniu meczu, ok. godziny 18.00 zamknięto al. Zieleniecką od ronda Waszyngtona do ulicy Zamoyskiego. Nieprzejezdny był także most i al. Poniatowskiego. Po kilkudziesięciu minutach ulice zostały otwarte dla ruchu kołowego i komunikacji.

Po meczu uruchomiono zastępczą linię autobusowa Z, która kursowała na trasie pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – al. Armii Ludowej – most Łazienkowski - Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. Waszyngtona i kończyła trasę na przystanku Wiatraczna.

Utrudnienia na Saskiej Kępie

Jak zawsze podczas imprez organizowanych na Stadionie Narodowym, duże utrudnienia występowały też na Saskiej Kępie. Jak informowała policja, z ruchu kołowego wyłączono ulice: Francuską, Międzynarodową, Saską i al. Waszyngtona.

Autobusy linii 117, 138 i 146 skierowano na objazdy. Utrudnienia zakończyły się około 19.40, po wyjściu ostatnich kibiców ze Stadionu Narodowego.

Dodatkowe pociągi i autobusy

Zarząd Transportu Miejskiego zachęcał kibiców, aby w drodze z meczu korzystali z komunikacji miejskiej. Uprzedzał jednak, że w porównaniu do poprzednich takich imprez, kibice posiadający bilety na wydarzenie nie mogli korzystać z komunikacji bezpłatnie.

Aż do końca akcji rozjazdowej części jeździło metro. Pociągi kursowały mniej więcej co 3 minuty.

Oprócz tego uruchomiono dodatkowe linie tramwajowe 3 i 26. Jeśli chodzi o autobusy, uruchomione zostały dodatkowe kursy linii 509, 903 i 904.

Ze szczegółowym rozkładem jazdy nadal można się zapoznać na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego.

Wspólny marsz kibiców

Duże utrudnienia występowały również przed rozpoczęciem meczu. Wszystko przez wspólny marsz kibiców Legii, którzy spod stadionu przy Łazienkowskiej przemaszerowali do Stadionu Narodowego.

Jak informował Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl, od 13.00 przez kilkadziesiąt minut zamknięty był Most Łazienkowski w obu kierunkach.

Ok. 14 dla ruchu samochodowego zamknięto z kolei most Poniatowskiego. Po kilkudziesięciu minutach przeprawę otwarto dla autobusów i tramwajów. Przed 15 most był ponownie otwarty także dla aut.

Policja uruchamia infolinię

Informacji na temat bieżących utrudnień w ruchu udziela także stołeczna policja. Już o godzinie 11.00 w poniedziałek uruchomiona została linia telefoniczna: 22 603 80 38.

"Specjalny numer policyjnej infolinii obsługiwany jest przez stanowisko dowodzenia KSP. Warszawiacy mogą pod nim uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu drogowym w związku Finałem Pucharu Polski" – czytamy na stronie policji.

kw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Błysk W Oku

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.05.2016 13:59 ~Błysk W Oku

  pit~pit

  No proszę...wchodzę i patrzę...kto jako jeden z pierwszych komentuje w temacie zdobycia pucharu przez Legię? Groclinowiec wprost ze znajdującego się przy Konfidenckiej "Estadio da Gruz". Brawo!  szkoda, ze nie Mieszka I...

 • Kasia 85

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2016 18:29 ~Kasia 85

  Ciekawe, że telewizja pokazuje jak świętuje się zdobycie mistrzostwa w Niemczech albo Hiszpanii czy Anglii i nikt tego nie komentuje. Natomiast jak moja i Wasza lokalna drużyna zdobywa Puchar Polski i oby mistrzostwo kraju to nagle jakoś Wam to nie pasuje, od razu że bydło i hołota. Że kierowca w autobusie nie reaguje na wulgaryzmy źle, że ulica zablokowana niedobrze, że ktoś głośno krzyczy i pije piwo skandal. Zobacznie jak się to robi w innych krajach i okaże się, że niczym się to nie różni i Polska wcale nie taka zaściankowa. Po drugie, że brudno i dookoła mnóstwo śmieci. Po miejskim sylwestrze jakoś nikomu to nie przeszkadza. Służby sprzątają po wszystkich tego typu masowych imprezach i rano już nawet nikt o tym nie pamięta. Ulice zamknięte? Tramwaje nie jeżdżą? Proszę bardzo: maratony, koncerty na stadionie narodowym - skutek taki sam. Świat naprawdę się nie wali, jeśli z tego powodu trzeba jechać innym środkiem ZTM albo trochę poczekać. Chcę podkreślić, że byłam wczoraj na tym meczu i owszem jest skandal. Polega on na tym, że Ci którzy nie byli na tym meczu, ani nawet w okolicy śmią komentować coś o czym nie mają zielonego pojęcia oraz przede wszystkim stosują odpowiedzialnośc zbiorową i wrzucają wszystkich do jednego worka. Nie życzę sobie być piętnowaną ani określaną jako bydło czy hołota z powodu mojego uczestnictwa w meczu. Na meczu było 48 563 ludzi, także starszych i dzieci, więc uważam, że to nieładnie wszystkim przyklejać taką samą łatkę.

 • e L Kibic

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2016 12:49 ~e L Kibic

  A ja chciałbym podziękować Prezydentowi Dudzie, bo przez niego zostały wyłączone wszystkie windy i musiałem o kulach zasuwać po schodach na górny sektor.
  Może by te jego borowiki zajęły się zmienianiem opon a nie utrudnianiem życia wszystkim dookoła

 • ząb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2016 11:33 ~ząb

  Ząbki też za legią???

 • Obiektywnyy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2016 11:08 ~Obiektywnyy


  Bart~Bart

  Niektórzy ludzie to urwali się z choinki albo przyjechali z dziury zabitej dechami i pierwszy raz kibiców widzieli.
  Na całym świecie jest tak samo, gdy jest mecz kibice śpiewają, bluzgają na przeciwnika i piją piwo. W Anglii, Niemczech, Francji czy nawet w Szwecji gdzie kary są ogromne za śmiecenie czy picie w miejscu publicznym ale gdy jest mecz to "przymyka" się na to oko.

  laki~laki


  A cha czyli według ciebie mordują się w Syrii to i my zacznijmy mordować będzie normalnie tak jak gdzie indziej..


  Nie, napisał ze wszystko jest dla ludzi pod warunkiem że nikt nie przegina i np nic nie niszczy. Czytanie ze zrozumieniem wraz ze zdrowym rozsądkiem pomagają w z życiu. Porównanie do Syrii pierwsza klasa.

 • Normalnie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2016 10:46 ~Normalnie


  Bart~Bart

  Niektórzy ludzie to urwali się z choinki albo przyjechali z dziury zabitej dechami i pierwszy raz kibiców widzieli.
  Na całym świecie jest tak samo, gdy jest mecz kibice śpiewają, bluzgają na przeciwnika i piją piwo. W Anglii, Niemczech, Francji czy nawet w Szwecji gdzie kary są ogromne za śmiecenie czy picie w miejscu publicznym ale gdy jest mecz to "przymyka" się na to oko.

  laki~laki


  A cha czyli według ciebie mordują się w Syrii to i my zacznijmy mordować będzie normalnie tak jak gdzie indziej..


  O, nowa odkrywcza pisownia słowa "Aha" !
  Czego to nieuki nie wymyślą !

 • jaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2016 09:51 ~jaaa

  typowe placze januszy i na tym sie skonczy :) w autobusie jakos cichutko siedzicie :) Gdy zdobedziemy mistrza widzimy sie na starowce!

 • laki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2016 06:48 ~laki

  Bart~Bart

  Niektórzy ludzie to urwali się z choinki albo przyjechali z dziury zabitej dechami i pierwszy raz kibiców widzieli.
  Na całym świecie jest tak samo, gdy jest mecz kibice śpiewają, bluzgają na przeciwnika i piją piwo. W Anglii, Niemczech, Francji czy nawet w Szwecji gdzie kary są ogromne za śmiecenie czy picie w miejscu publicznym ale gdy jest mecz to "przymyka" się na to oko.  A cha czyli według ciebie mordują się w Syrii to i my zacznijmy mordować będzie normalnie tak jak gdzie indziej..

 • dsds

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2016 01:19 ~dsds

  Spokojnie, spokojnie. Policja w okolicach Starówki to przestała jeździć o 23:00

 • Legiony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2016 00:13 ~Legiony

  wawa~wawa

  pierwszy warszawski klub to POLONIA i tego nikt nie zmieni.

  Ale Legia to k(L)ub Naczelnika Piłsudskiego i nic tego nie zmieni.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »