Informacje

27.09.2018 18:01 Centralny Park Odolan

Śpiewak obiecuje mieszkańcom Odolan nowy park

SERWISY:

- Na Odolanach mieszka 15 tysięcy ludzi, a w okolicy jest tylko jeden niewielki skwerek. To stanowczo za mało - przekonują działacze komitetu Wygra Warszawa i obiecują Centralny Park Odolan na Woli. Zapowiadają nie tylko tereny zielone, ale też place zabaw siłownie i wybiegi dla psów.

Nowy park miałby znajdować się w rejonie ulic Sowińskiego i Jana Kazimierza. Według aktywistów mógłby liczyć nawet "10 hektarów terenów zielonych i pełną infrastrukturę".

- Na terenie parku będzie siłownia plenerowa, plac zabaw, strefa relaksu z leżakami miejskimi, wybieg dla psów, boiska do koszykówki i siatkówki - wyliczał Karol Perkowski, kandydat do rady miasta, który w środę zorganizował na Odolanach konferencję w tej sprawie.

Towarzyszył mu Jan Śpiewak, kandydat komitetu Wygra Warszawa na prezydenta miasta. - Podpisuje się pod wszystkim, co powiedział Karol. Stworzenie Centralnego Parku Odolan, obok Warszawskiego Parku Centralnego będzie jednym z moich priorytetów jako prezydenta - zapewnił. Przy okazji skrytykował obecne władze Warszawy za to, że "zapominają o zieleni i wynikającym z niej dobrodziejstwie".

- Odolany to osiedle z olbrzymim potencjałem. Już niedługo to miejsce może być perłą Woli i dumą mieszkańców. Nowy park to miejsce rekreacji i odpoczynku, mniejszy hałas i mniejszy smog - przekonywał Perkowski.

Mało zieleni i placów zabaw

Brak zieleni i miejsc do rekreacji to rzeczywiście jedna z większych bolączek rozwijających się Odolan. Mieszkańcy nowych osiedli - wyrastających niczym grzyby po deszczu - mają do dyspozycji jedynie niewielki skwerek z małym placem zabaw, piaskownicą, stołem do tenisa stołowego i szachów - wszystko znajduje się u zbiegu Jana Kazimierza i Sowińskiego (po przeciwnej stronie do planowanego parku).

Mieszkańcy chętnie korzystają też z dużego i świetnie wyposażonego placu zabaw (wykonanego z pieniędzy budżetu partycypacyjnego) w pobliskim Parku Powstańców Warszawy. Ten jednak niebawem zostanie stąd przeniesiony ze względu na budowę Izby Pamięci.

Czekają na plan

Odolany potrzebują zieleni i tak zwanych miejsc użyteczności publicznej. Problemem mogą być jednak kwestie związane z własnością gruntów. Część terenu, który aktywiści komitetu Wygra Warszawa wyznaczyli pod park, należy obecnie do PKP.

Poza tym mieszkańcy Odolan ciągle czekają na plan zagospodarowania przestrzennego, który wskaże miejsca przeznaczone na zieleń i rekreację. Prace nad ważnym dokumentem ciągną się od kilkunastu lat. Mieszkańcy wiele razy organizowali protesty, by zmusić urzędników do przyspieszenia procedury.

Projekt był już raz wykładany do publicznego wglądu - w listopadzie 2015 roku. Zgłoszono do niego tak wiele uwag, że urzędnicy musieli poprawić projekt. Mieszkańcy czekają na ponowne wyłożenie. Według zapowiedzi urzędników ma to nastąpić jeszcze tej jesieni.

ZOBACZ ODOLANY Z LOTU PTAKA:

kw

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Kik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2018 11:30 ~Kik

  wawa~wawa

  O co chodzi z tym parkiem na Odolanach? Po drugiej stronie Wolskiej jest park, a dalej na zachód cały ciąg parków. Tak trudno przejść przez ulicę? Nie rozumiem.


  Chodzi o to, że ciągle powstają nowe osiedla i brakuje kolejnych terenów zielonych. Ludzi jest tak dużo, że w wyżej wymienionych parkach, w piękny dzień jest bardzo tłoczno, a ludzi będzie ciągle przybywać. Park jest niezbędny!

 • wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2018 14:24 ~wawa

  Tu posadzimy drzewko, tam walniemy park, plac zabaw, siłownię a o rzeczach ważnych i denerwujących cisza. To są pomysły kandydatów. Młodzieżówka dorwała się do władzy to i takie pomysły. Pieski, kotki ptaszki i grom wie co jeszcze.Bawicie się na całego. Co z tanimi mieszkaniami dla młodych, co z drogami np. koszmarna do jazdy Nowolazurowa. Będzie lepiej jak obsadzimy ją drzewkami? Co z parkingami. Co ze szpitalem na Bemowie. Namawiacie na rodzenie dzieci a co ze żłobkami i przedszkolami gminnymi. Prywatnych w brud tylko kto z nich korzysta przeciętny Kowalski? Żeby napić się kawy trzeba jechać do centrum. Na Bemowie same mordownie lub kebaby.

 • WAWA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2018 14:06 ~WAWA

  Czy nie ma poważniejszych potrzeb. Ciągle słychać o zieleni. OK jest potrzebna ale czy jest to rzecz niecierpiąca zwłoki? Może kandydaci zajmą się poszerzeniem bubla "Nowolazurowej" w rejonie Górczewskiej i zjazdu na S8. Wąskie gardło. za krótkie pasy do skrętu w lewo i prawo, mimo że jest dużo miejsca i można było to zrobić. To co się tam dzieje w godzinach szczytu to koszmar. Na Kaliskiego - dziś Urbanowicza brak zatoczki dla autobusu - tamuje ruch. Ponadto tam jest ruch jak na Marszałkowskiej i tylko po jednym pasie w obie strony.Od trasy S8 do pętli Stare Bemowo potężne korki. Nie rozumiem inżynierów projektujących drogi. Zabrakło im wyobraźni czy kompetencji? Druga sprawa to bariera dźwiękowa u zbiegu Lazurowa-Szeligowska a za nią ścieżka rowerowa. Dojeżdżając do skrzyżowania nie widać rowerzysty trzeba wjechać na ścieżkę, żeby cokolwiek zobaczyć.
  Trzecia sprawa dlaczego zmieniono trasę 105. Kiedyś dojeżdżała do pętli Stare Bemowo dzisiaj tylko do Górczewskiej. Aby dojechać np. na WAT trzeba się przesiadać.PARANOJA

 • Xdd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2018 11:43 ~Xdd

  To jest w ogóle jakaś paranoja. Jak czytam o kolejnych pomysłach to mam wrażenie, że twórcy nie byli na miejscu i nie wiedzą co jest na tym terenie. Odolany to przemysł, to Warbud i PKP cargo, to infrastruktura, która tam jest. Wiele obszarów jest pustych ale ktoś na siłę chce obok cementowanii wstawiać kolejne osiedla...

 • doma

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2018 09:27 ~doma

  Po drugiej stronie ul. Wolskiej sa 4 parki, m.in. Powstańcow, Sowińskiego, Szymańskiego (teraz otwarto remontowaną jego część) i troszkę dalej Moczydło. Jeżeli ktoś myśli, że matkom z dziećmi lub właścicielom czworonogów chce się chodzić dalej niż za teren własnego osiedla to jest w grubym błędzie.

 • idę nawybory

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2018 09:20 ~idę nawybory

  chodźmy na wybory, pokażmy, że jesteśmy świadomym społeczeństwem, że dojrzeliśmy do demokracji, że wyszliśmy z wieków ciemnych, zróbmy frekwencję!!!!
  Warszawa od lat jest liderem jeżeli chodzi o liczbę oddanych głosów, warto aby nasza stolica dalej dawała dobry przykład!!!
  głosuję - to jest modne!!!

 • green_is_bad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2018 09:13 ~green_is_bad

  Śpiewak to chce zaorać każdą ulice i zrobić same parki. Oszołom ładnie ujawnił afere PO reprywatyzacyjną ale poza tym niech siedzi cicho

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2018 09:01 ~warszawiak

  dobry pomysł, nie wiem na ile niestety realny. Odolany to w tym momencie betonowa pustynia z ogromnym zanieczyszczeniem powietrza.
  Ale widzę jeden "minus" - proponują drogę rowerową - to przecież zło w rozumieniu pewnej części społeczeństwa.

 • konrad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2018 06:36 ~konrad

  Kolejarze wytną 500 drzew na Odolanach. Śpiewak obiecuje park.

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2018 22:49 ~Nick

  Żeby nie okazało się że to będzie park maszynowy.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »