Informacje

12.07.2017 07:48 "Niedopełnienie obowiązków"

Śpiewak chce ścigania Bartelskiego i Bajki

SERWISY:

Radny Śródmieścia Jan Śpiewak poinformował we wtorek o złożeniu zawiadomienie do prokuratury na Wojciecha Bartelskiego, Marcina Bajkę i Jerzego M. w sprawie ich działań w związku z decyzjami reprywatyzacyjnymi dotyczącymi nieruchomości przy Twardej.

W poniedziałek komisja weryfikacyjna do spraw reprywatyzacji uchyliła decyzje prezydent Warszawy o przyznaniu Maciejowi M. prawa użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Twardej. Komisja stwierdziła rażące naruszenie interesu społecznego przez Hannę Gronkiewicz-Waltz i jej bierność. W związku z roszczeniami Macieja M., rada miasta przeniosła z Twardej gimnazjum - jeszcze przed przyznaniem mu w lipcu 2014 roku prawa użytkowania wieczystego do działek.

Bartelski, Bajko i Mrygoń

Prezes stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa, radny Śródmieścia Jan Śpiewak poinformował dziennikarzy, że we wtorek złożył zawiadomienie do prokuratury na Wojciecha Bartelskiego, ówczesnego burmistrza Śródmieścia, który obecnie jest szefem Tramwajów Warszawskich.

Złożenie takiego pisma to realizacja zapowiedzi Śpiewaka sprzed kilku dni, kiedy na konferencji prasowej przekonywał, że w ratuszu "mogła działać grupa przestępcza".

Zawiadomienie dotyczy jednak nie tylko Bartelskiego, ale też Marcina Bajki, byłego szefa Biura Gospodarowania Nieruchomościami oraz jego ówczesnego zastępcy Jerzego M., który w śledztwie dotyczącym reprywatyzacji ma już postawione zarzuty.

Jak podkreślił  Śpiewak, chodzi o paragrafy "dotyczące niedopełnienia obowiązków i narażenia miasta na ogromne straty".

- Chcemy, żeby prokuratura zbadała, czy nie działali oni w zorganizowanej grupie przestępczej, której celem było po prostu przejęcie tej nieruchomości - dodał szef stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa. Jak zaznaczył decyzja o przeniesieniu szkoły z Twardej na Mokotów kosztowała budżet miasta około 12 mln zł.

Przypomnijmy też, że do zarzutów radnego Śpiewaka kilka dni temu odniósł się sam Bartelski. "Zawsze działałem w interesie publicznym, zgodnie z prawem oraz etyką zawodową" - przekonywał, a wobec aktywisty zapowiedział pozew sądowy.

Nadzwyczajna sesja

We wtorek wieczorem na specjalnej sesji zebrała się rada dzielnicy Śródmieście. Śpiewak pytany o cel jej zwołania odparł, że oczekuje odpowiedzi od zarządu dzielnicy Śródmieście i radnych PO, dlaczego podjęli decyzję o likwidacji gimnazjum przy ulicy Twardej.

- Ta decyzja była podjęta na rok przed wydaniem decyzji reprywatyzacyjnych - wtedy, kiedy pan Maciej M. posiadał jedynie pięć procent roszczeń do całej nieruchomości. Nie wiadomo, skąd radni antycypowali decyzję, jeśli chodzi o reprywatyzację - zaznaczył.

Według Śpiewaka "decyzja o likwidacji gimnazjum była kluczowa, bo ona otwierała drogę do tego, żeby ten aferzysta Maciej M. mógł przejąć cały grunt, który ma ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych". - Mówimy o działce wartej 100 mln zł - dodał.

Podczas sesji Śpiewak wraz z radnymi Prawa i Sprawiedliwości próbowali odwołać obecnego burmistrza Śródmieścia Krzysztofa Czubaszka. Przypomnieli, że w momencie, gdy Twarda przechodziła w ręce M., był on zastępcą burmistrza Wojciecha Bartelskiego. - Musi ponieść odpowiedzialność polityczną za te decyzje - oświadczał Śpiewak.

Jednak Krzysztof Czubaszek zachował stanowisko.

PAP/kw/pm/jb

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2017 18:47 ~nick

  Czekamy jeszcze na proces Jakuba R. Oby nie wyszedł prędko z aresztu.

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2017 17:17 ~nick

  On jest jedną z tych osób, którym nigdy nic się nie dzieje. Zawsze spadają na cztery łapy...


  mot R 20~mot R 20

  Jakim cudem taki człowiek jak Wojciech Bartelski został Prezesem Tramwajów Warszawskich ? Przecież to kpina i nabijanie się z ludzi.

 • koniec bartelskiego

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2017 15:47 ~koniec…

  okropny typ Bartelski , który przyczynił się do oszpecenia ogrodu Krasińskich i wycięcia wielu pięknych drzew , wywalenia pieniędzy miasta na okropne ogrodzenie oraz wieśniackiego urządzenia parku , który bezpowrotnie stracił dawny urok parku ogrodu a stał się zwykłym osiedlowym skwerem do zabaw ... ewidentnie miał układzik z firmą która wygrała konkurs ... taki człowiek powinien za to co zrobił co najwyżej sprzątać ulice w tym mieście a nie pełnić funkcję w Tramwajach Warszawskich !!!!

 • waws

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2017 15:29 ~waws

  Carex~Carex

  Rozliczą ją wyborcy.

  Przecież nie będzie startowała ...
  Jak dotąd wybierana była dwa razy. Więc widać ma poparcie społeczne.
  Coś mi się zdaje że za rok, dwa okaże się że nie będzie żadnych zarzutów - czy wyroków

 • Konrad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2017 12:18 ~Konrad

  omi~omi

  Spiewak, a co Ty zrobiles oprusz szumu dla Warszawy???  dowiesz się za jakiś czas!!

 • Konrad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2017 12:11 ~Konrad

  Kim jest śpiewak~Kim jest śpiewak

  śpiewak już złożył doniesienie na Panią Prezydent , za rzekome wzięcie łapówki lub jej zastępcę na podstawie doniesienia jakiegoś anonimowego w internecie hipstera czy muzyka i co ?I nic, okazało się-, że to nie prawda, inaczej już Pani prezydent zamiast urzędowac, by była w więzieniu.Tak tworzy pan śpiewak fakty medialne.Aby nie ponieśc konsekwencji prawnych, składa nie zawidomienia o przestępstwie, a zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.ciekawe jak to się stało, że Stowarzyszenie Miasto jest Nasze-już nie chciało go w swoim gronie, a przecież to Stowarzyszenie bada nieprawidłowości reprywatyzacyjne.Dobre pytanie kogo naprawdę i czyje interesy reprezentuje pan śpiewak?  nie rozczulaj mnie . tacy cwaniacy to nie siedzą, zwłaszcza przy naszym wymiarze niby sprawiedliwości. a tak do końca to nie wiadomo jak to jest z tą niewinnością HGW

 • Carex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2017 11:14 ~Carex

  Rozliczą ją wyborcy.

 • kraczor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2017 10:22 kraczor

  Może wreszcie wezmą się za Bartelskiego bo już dawno powinien siedzieć.

 • kubat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2017 10:22 kubat

  A może tak przykryć milczeniem "rewelacje" tego człowieczka a umrą śmiercią naturalną, bo to tylko fanaberie gostka chcącego na siłę zaistnieć w przestrzeni publicznej.

 • tttypa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2017 10:18 ~tttypa

  Jusi~Jusi

  Śpiewak znowu bije pianę. Żadnych dowodów. Doniesienie do prokuratury, które ta i tak umorzy za kilka miesięcy. Ale efekt medialny jest.

  Niestety ale za pomowienia powinno sie odpowiadac przynajmniej utrata wiarygodnosci. Niestety takich specow, ktorzy wszedzie wietrza podstep jest wielu i sa celebrytami naszych czasow. Nic nie wnosza do sprawy ale ladnie sie w mediach prezentuja

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »