Informacje

05.10.2012 08:16 początek o godzinie 10

Specjalne posiedzenie służb w sprawie awarii na budowie metra

SERWISY:

Na godzinę 10.00 Ratusz zwołał specjalne posiedzenie służb miejskich w związku z awarią na budowie II linii metra.

- Chcielibyśmy mieć pełniejsze informacje co się wydarzyło przy skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej i Szkolnej. O godz. 10.00 spotkamy się z policją, strażą pożarną , nadzorem budowlanym i innymi służbami miejskimi. Musimy ustalić na ile awaria zagraża życiu i zdrowiu, wtedy podejmiemy dalsze kroki – poinformowała Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Gawor zapowiedziała, że nie można wykluczyć wstrzymania kursowania I linii metra. Możliwe są także zamknięcia kolejnych ulic. – Bierzemy pod uwagę każdą ewentualność - powiedziała na antenie TVN24.

Po godz. 12.00 o aktualnej sytuacji ma opowiedzieć Jacek Wojciechowski, wiceprezydent Warszawy.

Awaria na budowie metra

W piątek rano doszło do awarii na budowie II linii metra. Uszkodzona została instalacja wodociągowa przy skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Świętokrzyskiej. Woda podmyła pobliskie budynki. Strażacy ewakuowali mieszkańców dwóch z nich. Ul. Marszałkowska została wyłączona z ruchu.

su/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jasiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.10.2012 11:27 ~jasiek

  Zauważyłem, że HGW pojawia się na budowie, gdy dzieje się coś pozytywnego, np. rusza tarcza drążąca, a gdy jest coś negatywnego, np. zalało stację na Powiślu, to przez kilka tygodni nie pojawia się publicznie i bardzo rzadko się wypowiada. Wniosek: w najbliższym czasie nie będzie obecna w mediach. Jestem za młody i nie pamiętam komuny. Oświećcie mnie: czy rządzący i działacze partyjni za komuny też pojawiali się tylko w pozytywnych momentach, aby wzrosły im słupki poparcia? Ludzie którzy rządzą teraz nie mają po 20 lat, a po 50, więc wychowali się i przezyli większość życia w czasie komuny. Propaganda wygaśnie i nastanie czas rozumu, gdy wymrą wszystkie pokolenia mające związek z komuną, czyli ok. roku 2070. Pamiętam gdy obecny prezydent pojawił się publicznie w miejscu "negatywnym", gdzie była powódź i powiedział, że "miło mu znowu zawitać w tym miejscu", bo był tam też rok temu i jak określił "ludzie ci są zaprawieni w przeżywaniu dramatów, więc teraz będzie im łatwiej", to potem wygrał wybory o ledwo 6%.

 • pracuś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.10.2012 11:17 ~pracuś

  geolog~geolog

  ja sie pytam kto robił badania geologiczne ze nie zauważył wody pod wisłą i rur z wodą w centrum ?


  naucz się czytać ze zrozumieniem. Awaria ( czy tam katastrofa budowlana) została spowodowana trafieniem na poziemny ciek wodny, a awaria wodociągu i gazociągu jest sprawą wtórną. Nikt nie rozwalił tam koparką żadnej rury.

 • jasiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.10.2012 11:16 ~jasiek

  Teraz w trakcie budowy taka awaria to pikuś. I tak wszystko rozkopane i trzeba będzie łatać, a betoniarki, dżwigi i robotnicy są tam pod ręką. Co będzie, gdy po otwarciu metra woda będzie podmywać powoli jakąś stację, aż w pewnym momencie cały pociąg z tysiącem osób wpadnie w jakąś przepaść lub na ludzi stojących na stacji zawali się dach? Teraz nie będzie winnych i wtedy też nie znajdą winnych, najwyżej obwinią jakiegoś dróżnika, stróża, za to że nie miał refleksu Jerzego Dudka i nie ostrzegł wszystkich w porę, a inwestora i budującego nie obwinią nigdy.

 • Śmiech przez łzy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.10.2012 11:07 ~Śmiech przez łzy

  Jak wichura niszczy pole żyta i pole pszenicy to co się najpierw zbiera?
  EGZEKUTYWA :)

 • WAW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.10.2012 09:53 ~WAW

  Ale urwali ...

  Ale Paniki ile :)

  To chyba rurka .. z gazem pękla i to sredniego lub wyzszego cisnienia?

 • Wiecznie żywy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.10.2012 09:50 ~Wiecznie żywy

  Powinni zaprosić wesołego Romka - aby korzystając z okazji - bo przecież ewakuacja jest też jakąś okazją, zaśpiewał gwoli rozweselenia mieszkańców swoją piosenkę.

 • jas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.10.2012 09:49 ~jas

  Pewnie już projektantowi, wykonawcy - bo to jedna i ta sama firma konsaltingowa nie starczy polis na odszkodowania.To kolejne zapadnięcie ulicy nie licząc podmycia tunelu pod Wisłostradą. Warszawa poniesie koszty tej awari czy też wykonawca? Czy ja to wina? MPWiK nie miało na planach tego wodociągu? czy też niedbalstwo wykonawcy.Teraz to interesuje mieszkańców.

 • gosc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.10.2012 09:46 ~gosc

  Gdzie jest Hanka?Chyba razem z Donaldem tego samego PRowca maja.Metoda unikania kontaktu taka jaka stosuja dluznicy

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.10.2012 09:33 ~qwerty

  podstawowe sprawy:
  1- zalanie na Powiślu to wynik wybrania zamiast Państwowego Instytutu Geologicznego jakiejś pseudo firemki, za mało odwiertów i proszę jakie zaskoczenie. Sprawa dla prokuratora.
  2- kompletne niechlujstwo podwykonawców dzisiaj.
  Niestety w tym mieście nie uda się nic wybudować bez problemów, bo nadzór ma wszystjko gdzieś, wybierani są beznadziejni podwykonawcy a politycy w mieście patrzą tylko na swój interes.

 • Ja1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.10.2012 09:27 ~Ja1

  Jest zle i bedzie tak dalej, bo wszystko przez mentalnosc "jakos to bedzie". Pod jej dyktando, wiekszosc, ktora mialaby cos do powiedzenia gdyby sie zebrala razem woli machnac reka i nie zawracac sobie zbytnio glowy... bo jakos to bedzie... i faktycznie jakos jest, politycy bardzo radosnie z tego korzystaja trzymajac sie posad, bo brak jest glosnego, zdecydowanego spolecznego sprzeciwu. W polityce juz prawie nie ma uczciwych i rzetelnych ludzi, bo maja na tyle rozumu w glowie by sobie nie psuc zdrowia...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »