Informacje

28.05.2011 07:45 W cieniu wizyty prezydenta USA

Sobota pełna demonstracji

SERWISY:

Wizyta prezydenta USA jest dla wielu dobrą okazją do manifestowania swoich poglądów. W sobotę zaplanowanych jest kilka manifestacji. Największe niewątpliwie będą Marsz Wolnych Konopii i pikieta Solidarnych 2010 na Krakowskim Przedmieściu.

Marsz Wyzwolenia Konopi został zarejestrowany na 2 tys. osób i będzie prawdopodobnie największym sobotnim zgromadzeniem. Imprezy z nim związane zaplanowane są od godziny 10.00 do 22.00, choć sam pochód ma wystartować o godz. 15.00 z pl. Defilad.

Przejdą przez centrum

Trasa marszu przebiega ulicami: Marszałkowską, Pl. Bankowy, al. Solidarności, Nowy Zjazd, Dobrą, Tamką, Kruczkowskiego, Rozbrat, Myśliwiecką, Górnośląską, Wiejską przed gmach Sejmu RP.

Solidarni na Krakowskim

Wcześniej, bo już od godz. 7.00 rano, na Krakowskim Przedmieściu (przy ul. Ossolińskich) rozpocznie się demonstracja stowarzyszenia Solidarni 2010, która potrwa aż do godz. 22.00.

Kilka innych manifestacji

Oprócz tego warszawiacy muszą liczyć się z utrudnieniami jeszcze w kilku innych miejscach. Wśród zarejstrowanych w urzędzie miasta przez osoby prywatne demonstracji, są jeszcze trzy:

O godz. 9.00 sprzed gmachu Sejmu wyruszy przemarsz, jego uczestnicy przejdą ulicami: Matejki, Al. Ujazdowskie, Piękna, Pl. Konstytucji, Marszałkowska, Wilcza, Krucza, Al. Jerozolimskimi oraz pl. Defilad – koniec planowany jest na godzinę 13:00.

Trzy godziny później z Placu Trzech Krzyży demonstrujący wyruszą w kierunku Pałacu Prezydenckiego.

W tym samym czasie z Placu Zamkowego wyruszy marsz w kierunku Sejmu.

O godzinie 16:00 sprzed Komendy Głównej Policji ma wyruszyć demonstracja, która przejdzie na ul. Barską.

Godzinę później na Placu Zamkowym rozpocznie się pikieta poparcia dla ruchu społecznego w Hiszpanii.

mjc/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Jerzy49

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2011 18:44 ~Jerzy49

  Ale kiedy Twój umysł jest chory to Państwo zgodnie z obowiązkiem konstytucyjnym musi go leczyć za pieniądze wszystkich,a także za wszystkie szkody uczynione przez ten chory umysł/v,alkoholizm/.A ja i99,99%
  Polaków się na to nie zgadza.

 • Wesolutka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.05.2011 12:08 ~Wesolutka

  Do pani: anita "32 W-wa" Pani jest chyba nienormalna. W tym kraju, w obecnej sytuacji Twoje dziecko łatwiej kupi trawke niż piwo. Sądzę, że to Panią powinni zamknąć za takie nie humanitarne poglądy. Przypomnę, że marihuana jest mniej szkodliwa niż papierosy i alkohol. Uzależnić się można tylko psychicznie (zresztą jak od wszystkiego np. czekolady :D)Ja też mówię narkotykom NIE! NIE NARKOTYKOM Z APTEK!!! LEGALNA MARIHUNA!!! SADZIĆ!!! PALIĆ!!! ZALEGALIZOWAĆ!!!

 • zbyt pozytywna dlatego zakazana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.05.2011 11:26 ~zbyt…

  wszystko było by fajnie gdyby zioło nie było powszechnie dostępne :) mam rodzinę dobrą prace mieszkanie niczym się nie różnie od przysłowiowego Kowalskiego tylko tym ze wole zapalić natury niż pić alkohol i za to jestem ćpunem? nigdy nie spróbowałem cięższych dragów czy dopalaczy. Lubie ten stan kiedy się najaram. Papierosów nie pale. CHCE MIEĆ WYBÓR W POLSCE WOLNEJ (HAHA) CZY ZAPALE MARIHUANY CZY NIE. pale i będę palił wtedy kiedy mi sie podoba nie kiedy muszę bo potrafię nie palić rok czy 2 i nie uzależniłem sie paląc 12 lat :)

 • PROsto

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.05.2011 21:46 ~PROsto

  @ ~anita 32: takich jak Ty powinno sie zamykac. Daj ludziom wolny wybór a to że nie potrafisz wychować dziecka aby umialo je podejmowac to Twoj problem !!

 • Bożena

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.05.2011 17:08 ~Bożena

  My Polacy żyjemy bez narkotyków.Co z tego że jest to roślina bliska pokrzywie - naszej polskiej pokrzywie!! to żaden argument. A to że badania wskazują ogromne właściwości medyczne to ja nie wiem a jak nie wiem to nie dyskutuję.
  Lepiej też chyba żeby mafia się rozrastała i zarabiała miliony a nie Panstwo. Bo nie złego nie można przecież.
  My mamy alko- lek na wszystko

 • THC

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.05.2011 16:05 ~THC

  od kiedy mądrzy zioło jest narkotykiem? działa tak samo jak alkohol a nie wywołuje agresji tylko same pozytywne emocje.

  leków na ból głowy, katarek, kaszelek jak nie trzeba nie jecie nałogowo? nie jest to przypadkiem narkomanią jak nie opuszczacie domu bez apapu np?

 • anita 32 W-wa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.05.2011 15:24 ~anita 32 W-wa

  Narkotykom mówimy NIE!!! Ja chcę wychować nasze dziecko w normalnym kraju nie w takim ćpuńskim jak Holandia!!! Proszę Policję i Straż Miejską, aby tych ludzi ostro potraktowano, a jak któryś ma coś przy sobie to do paki!!!

 • saturator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.05.2011 14:17 ~saturator

  legalizacja teraz legalizacja tu !!!!!!!!

 • Andrzej S.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.05.2011 14:06 ~Andrzej S.

  Ćpuny i narkomani się zebrali do manifestacji :/ Ehhh...do roboty się wziąć, a nie tylko ćpanie od rana do wieczora za pieniądze rodziców.

 • Kalasnikow

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.05.2011 13:35 ~Kalasnikow

  Manifestujecie w obronie jakiegoś zielska psychotropowego a nie chcecie wyjść i protestować przeciwko braku perspektyw zakładania rodziny, braku tanich mieszań, pracy, POdwyżek wszystkiego od A do Z? Trawka to jest to na czym wam tylko zależy w życiu? To mam dla Was niespodziankę...Śruba jest przykręcana w POlandii a demokracja się kończy. Czeka nas zamordyzm korporacyjno-polityczny aka Chiny-Białoruś. I pozostanie wam już tylko się upić albo odlecieć na haju.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »