Informacje

12.03.2013 08:50 odwołano kilkanaście lotów

Śnieżyce w Europie. Odwołane loty z Warszawy

SERWISY:


Z powodu obfitych opadów śniegu w północno-zachodniej Europie z warszawskiego Lotniska Chopina odwołano we wtorek kilkanaście rejsów m.in. do Paryża, Frankfurtu, Rzymu.

Jak poinformował PAP dyrektor biura public relations warszawskiego portu Radosław Żuk, we wtorek odwołano loty do Warszawy: z Frankfurtu, trzy z Paryża, a także z Rzymu i Brukseli. Ze stolicy nie odbyło się do tych miast sześć rejsów. W środę nie było jednak tak źle. Do południa odwołany został jeden przylot i odlot relacji Warszawa - Paryż.

Śnieżyce paraliżują Europę

- Lista połączeń może ulec zmianie w ciągu dnia wszystko zależy od tego, co będzie się działo na lotniskach w Europie Zachodniej. Występują tam silne opady śniegu, co powoduje zamieszanie na tamtejszych lotniskach, dlatego samoloty do nas nie przylatują i nie odlatują z pasażerami - powiedział.

Śnieżyce w północno-zachodniej Europie sparaliżowały we wtorek transport lotniczy, kolejowy i drogowy, pozbawiły mieszkańców energii elektrycznej. We Francji, Belgii, W. Brytanii, Niemczech i Holandii zanotowano obfite opady śniegu na 10 dni przed kalendarzową wiosną.

Duże kłopoty we Frankfurcie

Odwołano jedną czwartą połączeń z paryskiego lotniska Charlesa de Gaullea i 20 proc. lotów z lotniska Orly. Wszystkie połączenia anulowano za to na podparyskim lotnisku w Beauvais, podobnie jak w Lille na północy Francji.

Sparaliżowane są belgijskie lotniska. Port lotniczy Zaventem k. Brukseli poinformował, że samoloty startują i lądują z opóźnieniami. Podobna sytuacja panuje na lotnisku w Charleroi, które obsługuje tanie linie lotnicze, zaś lotnisko w Liege zostało zamknięte.

Z powodu śnieżyc wszystkie loty odwołało lotnisko we Frankfurcie nad Menem - trzecie najważniejsze w Europie. W Berlinie częściowo został sparaliżowany transport publiczny wiele pociągów zostało odwołanych lub opóźnionych.

Proszą o wyrozumiałość

We wtorek wieczorem Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o możliwych zmianach w rozkładzie rejsów w tym tygodniu - w związku z ograniczeniami wynikającymi z warunków atmosferycznych panujących w Europie Zachodniej.

Według oficjalnych informacji, lotnisko we Frankfurcie będzie zamknięte do jutra do godz. 1 w nocy czasu lokalnego, co może mieć wpływ na zmiany w jutrzejszym rozkładzie PLL LOT w przypadku przedłużenia ograniczeń. - Prognozy pogody na jutro w Europie Zachodniej wskazują na poprawę warunków, jednak pasażerowie powinni być przygotowani na ewentualne zmiany. Wszystkich pasażerów prosimy o wyrozumiałość - podał LOT we wtorkowym komunikacie.

PAP//b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »