Informacje

19.05.2012 07:17 Sprawdź co w sobotę będzie się działo w mieście

Śniadanie na trawie, spektakle, koncerty. Warszawa się bawi

SERWISY:

Sobota to nie tylko noc muzeów. Na mieście przez cał dzień wiele wydarzeń. Na Żoliborzu zjemy śniadanie na trawie, na placu Konstytucji posmakujemy holenderskich potraw. Z kolei na Bielanach integrować będa się sasiedzi, a na Ochocie bibliotekarze zorganizują rajd rowerowy.

Na Żoliborzu mieszkańcy będą mogli w końcu spędzić czas w Forcie Sokolnickiego. Dzień będzie można rozpocząć od wspólnego śniadania na trawie. Będzie darmowa kawa i herbata oraz inne smakołyki. Przed południem rozpoczną się spektakle dla dzieci w reżyserii Anny Seniuk.

Będzie można obejrzeć wystawę plakatu "Bajki Leonarda da Vinci" oraz oddać krew dla chorego na białaczkę Dawida - ucznia jednej z żoliborskich szkół. Nie zabraknie również pchlego targu. W programie również zabawy i gry dla dzieci po angielsku , przygotowane przez Szkołę Early Stage.

W Prochowni Południowej, usytuowanej obok Fortu Sokolnickiego swoje miejsce będzie miała między innymi Galeria Wspólnik, zorganizowana przez Lokal Otwarty i Hop Siup Projekt.

Więcej na stronie organizatora.

O HOLENDER

W sobotę w Warszawie nie zabraknie holenderskiego akcentu. Na placu Konstytucji najmłodsi będą mogli chodzić na szczudłach, doić sztuczną krowę, malować talerze czy grać w gry. Ci nieco strasi będą mogli wziąć udział w turnieju piłki ulicznej. Posiadacze roweru typu "holender" będa mogli wziąć udział w wyborze tego najładniejszego.

Dla smakoszy nie zabraknie holenderskich przysmaków – stroopwafels, tosty z holenderską goudą, czy śledź po holendersku. Nie zabraknie też tradycyjnego kiermaszu wszystkiego co twórcze i kreatywne.


Więcej na stronie organizatora.

FESTIWAL SZTUKI

Już po raz czwarty ulicą Foksal zawładnie sztuka. Od godziny 11:00 do 19:00 będą odbywały się warsztaty plastyczne, muzyczne, teatralne, koncerty, wystawy, zajęcia edukacyjne, gry i zabawy.

Organizatorem i inicjatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Atelier. Po raz pierwszy do współorganizowania festiwalu zaproszono Centrum Myśli Jana Pawła II.

Więcej na stronie organizatora.

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ

Odjazdowy Bibliotekarz to rajd rowerowy specjalnie wyznaczonym szlakiem bibliotecznym. Uczestnicy rajdu mijają po drodze biblioteki, antykwariaty, księgarnie i inne miejsca związane z książką.

Oprócz przejazdu rowerowego akcji towarzyszą dodatkowe atrakcje – rozdawanie nagród od sponsorów, konkursy, ogniska, zwiedzanie ciekawych instytucji, wymiana książek.

Rajdy wyruszy na Ochocie z Przystanku Książka (ul. Grójecka 42) oraz z Mediateki na Bielanach (ul. Szegedyńska 13a).

Więcej na stronie organizatora.

DZIEŃ SĄSIADA NA BIELANACH

Na jeden dzień podwórko pomiędzy ulicą Żeromskiego i al. Reymonta będzie centrum sąsiedzkiej przyjaźni. O godzinie 11:00 ruszy sadzenie drzewek, później odbędzie się sąsiedzka familiada - czyli konkurs wiedzy o Bielanach. Będzie też wspólne sąsiedzkie zdjęcie oraz malowanie twarzy, biblioteka na kocyku, pokaz mody i wspólnie grilowanie.

Więcej na stronie organizatora.

PO WOLI DO WOLI

W sobotę odbędzie się kolejna wycieczka z cyklu "Po Woli do woli". Tym razem jej uczestnicy  będą mogli przejść śladami tzw. dużego getta.

Wycieczka wyruszy ze skrzyżowania ulic Chłodnej i Wroniej, dalej: Ogrodowa – Żelazna – Chłodna – Elektoralna – Biała – Ogrodowa – Żelazna – Nowolipki – kościół św. Augustyna – Dzielna – Pawia – Esperanto – Miła – Smocza, do Stawek, zakończenie przy garbarni Temlera.

Duże getto to fragment pierwotnej zamkniętej dzielnicy żydowskiej. Miejsce, gdzie po 19 kwietnia 1943 r. w ogniu walk zakończyła się tragiczna historia warszawskiego getta. Obszar mało znany przed II wojną światową, podczas okupacji zniszczony prawie doszczętnie.

Powojenna historia uszczupliła jeszcze stan ocalałej zabudowy, zmieniła przebieg i nazwy ulic. Mimo tego, uważny obserwator odnajdzie na tym bardzo przekształconym terenie zaskakująco wiele śladów tamtego, nieistniejącego miasta. Wycieczka pokaże uczestnikom to, czego już nie ma, ale i to, co pozostało – w tym nieznane fragmenty zachowanych murów getta.

Więcej na stronie organizatora.

ŚWIĘTO WISŁY

Przejażdżka poduszkowcem, przejście tunelem pod dnem Wisły, regaty żaglowców - takie atrakcje czekają uczestników Święta Wisły, które odbędzie się w najbliższy weekend na nadbrzeżu przy Płycie Desantu i plaży na Saskiej Kępie.

Dla uczestników Święta Wisły przygotowano liczne atrakcje m.in. pokazy kajakowego rodeo, nurkowania czy regaty żaglowców. Przygotowano również zabawy plenerowe. Zainteresowani historią zwiedzą miasteczko Wikingów albo Grubą Kaśkę przechodząc tunelem pod dnem Wisły. Świętu towarzyszyć będzie wystawa Rekreacje warszawskie, ukazująca tradycje aktywnego spędzania wolnego czasu w Warszawie od początku XX wieku do lat 80.

Więcej na stronie organizatora.

SASKA KĘPA ŚWIĘTUJE

W sobotę swoje święto już po raz siódmy obchodzić będzie nadwiślańska Saska Kępa. W programie imprezy przygotowano m.in. koncerty twórczości Agnieszki Osieckiej, patronki święta.

Impreza rozpocznie się wielką paradą uliczną, która wyruszy z ronda Waszyngtona w kierunku sceny przy ul. Obrońców. Punktualnie o 19.00 na koncercie galowym wystąpią: zespół Kameleon, grupa pop-rock MADI z Holandii, tancerze z kolumbijskiego Swing Latino Tigo i Stachursky. Tuż przed 22.00 podwójny kwintet orkiestry Sinfonia Varsovia wykona na dachu Klubu Kultury Saska Kępa Muzykę ogni sztucznych G.F. Haendla.

Więcej na stronie organizatora.

bf//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mffffff

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2012 19:00 ~mffffff

  o dniach SGGW największej imprezie na ursynowie, nie warto napisać?

 • to też ciekawe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2012 15:35 ~to też ciekawe

  http://www.pasazer.utk.gov.pl/portal/pas/189/1567/Noc_Muzeow_w_Muzeum_Kolejnictwa_w_Warszawie.html

 • prażanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2012 13:30 ~prażanka

  tylko nie dajcie się odholować!!!! Zapraszam na WWW.UWAZAJGDZIEPARKUJESZ.WAW.PL

 • JAro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2012 11:13 ~JAro

  Kolego Juwenalia to tylko w Krakowie i w żadnym innym miejscu. Od XVI wieku tam byly organizowane :)

 • Rugby

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2012 11:07 ~Rugby

  Kwalifikacje do Mistrzostw Europy w rugby 7-osobowym na Targówku na Blokowej :P ...też

 • Smok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2012 09:27 ~Smok

  Białołęka (Nowodwory) - też się dzieje:

  19 maja 2012 godz. 12:00
  Piknik Rodzinny i Reggae Fest
  miejsce: Białołęcki Ośrodek Sportu (ul. Strumykowa 21)
  Wstęp wolny
  http://bialoleka.waw.pl/page/index.php?str=124&id=1764

 • Konrad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2012 08:52 ~Konrad

  Cieszymy się ogromnie!
  WKFS został oficjalnym partnerem Muzeum Sportu i Turystyki w organizacji Nocy Muzeów! :)

  http://www.muzeumsportu.waw.pl/wystawy-i-wydarzenia/imprezy/326-pilkarska-noc-muzeow-w-muzeum-sportu-i-turystyki

  Zapraszamy i przypominamy... zaczynamy dziś o 19:00

 • Kubek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2012 08:27 ~Kubek

  a o JUWENALIACH to nie łaska napisać ?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »