Informacje

17.05.2011 17:36 Nowa inicjatywa ratusza

SMS-em powiadomią o utrudnieniach

SERWISY:

Informację o utrudnieniach komunikacyjnych w Warszawie związanych z organizacją imprez masowych, protestów czy wizyt delegacji państwowych od wtorku można otrzymywać sms-em. Taką aplikację na swojej stronie uruchomił stołeczny ratusz - infomuje PAP.

Aby otrzymywać sms-owe wiadomości, należy wejść na stronę główną ratusza, kliknąć w ikonkę z napisem "Warszawski System Powiadomień" i zalogować się. Rejestracja i usługa są darmowe, pozostają ważne przez trzy miesiące. Informacje można także otrzymywać na adres e-mail.

Zdążyć przed Obamą

Magdalena Łań z wydziału prasowego ratusza zaznaczyła, że zgodnie z przepisami znaki zakazu miasto powinno umieszczać pięć dni przed planowanym wydarzeniem. - Nie zawsze się to udaje, dlatego uruchomiliśmy system, który będzie informował mieszkańców o zmianach - podkreśliła. Dodała, że zdarzają się skargi warszawiaków dotyczące odholowanych samochodów w związku z wprowadzaniem np. zakazów parkowania.

- W związku z wizytą prezydenta Baracka Obamy pod koniec maja zmiany w organizacji ruchu mogą być bardzo dynamiczne - zaznaczyła. Podkreśliła, że także w związku z polską prezydencją, która rozpoczyna się 1 lipca, w Warszawie może odbywać się więcej niż do tej pory zagranicznych wizyt delegacji państw. Jak oceniła, w Warszawie odbywa się też większość demonstracji, protestów.

SMS za 9 groszy

Poinformowała też, że jedyne koszty, które poniesie ratusz w związku z funkcjonowaniem systemu, to koszt wysyłanych sms-ów (koszt jednego to 9 groszy). System opracowali informatycy pracujący w ratuszu.

Ratusz informuje, że w 2010 roku Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta zarejestrowało 381 zgromadzeń publicznych i 113 imprez masowych. W 2011 roku było ich odpowiednio 137 i 32.

System nie będzie informował o utrudnieniach komunikacyjnych związanych z pracami remontowymi, budowlanymi. Aby dostawać takie dane na telefon komórkowy, trzeba zarejestrować się w prowadzonym przez biuro serwisie internetowym "eInwestycje"- ten system działa od ponad roku. Rejestracji można dokonać na stronie, wchodząc w zakładkę "SMS".

PAP

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »