Informacje

16.09.2014 09:01 we wtorek rozprawa

Smrodem na Radiowie
zajmie się sąd administracyjny

SERWISY:

We wtorek sąd administracyjny zajmie się skargą mieszkańców Radiowa na działalność ministra środowiska. Zarzucają mu, że nie wykorzystał wszystkich możliwości, by uniemożliwić działalność uciążliwego składowiska i kompostowni na Bielanach.

- Naszym zdaniem, minister zaniechał swoich obowiązków, bo nie chciał wszcząć na nasz wniosek postępowania unieważniającego decyzję marszałka Mazowsza z 2012 roku – oburza się Bogdan Bajak ze stowarzyszenia Czyste Radiowo.

W 2012 roku marszałek Mazowsza Adam Struzik przedłużył działalność składowiska na Radiowie do 2016 roku, jednocześnie zwiększając z 40 do 150 tysięcy ton limit odpadów.

Ministerstwo wniosek uznaje za bezzasadny. - Wszczęcie takiego postępowania jest możliwe w dwóch przypadkach. Jeśli mamy do czynienia z dopiero co wydanym pozwoleniem zintegrowanym dla inwestycji lub jeśli zaszył jakieś istotne zmiany w wydanym dawno pozwoleniu zintegrowanym - twierdzi Paweł Mikusek, rzecznik ministerstwa środowiska.

Jak dodaje, wniosek stowarzyszenia tych przesłanek nie spełnia.

Skargi mieszkańców sąd administracyjny rozpatrzy o godzinie 15:30.

Miał być stok

Temat wysypiska powrócił przy okazji przetargu na wywóz i zagospodarowanie odpadów ze stolicy. MPO ma obsługiwać kilka dzielnic. Przetarg zaskarżyli jednak wielcy przegrani - firmy Remondis i Byś. Sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej. Właśnie tam wyszło na jaw, że w 2012 roku MPO złożyło wniosek o przedłużenie działalności wysypiska w Radiowie, które miało działać do 2014 roku.

Śmieciowa góra będzie rosła do końca 2016 roku. Pretekstem jest jej formowanie pod... stok narciarski.

CZYTAJ WIĘCEJ.

Wysypisko Radiowo znajduje się na granicy dzielnic Bemowo i Bielany oraz gmin Izabelin i Stare Babice. Rocznie trafia tam 150 tys. ton odpadów. Śmieci gromadzone są tam od początku lat 60. Rekultywacja tego miejsca już się rozpoczęła; zaczęło się odgazowywanie górki.

Co jest zwożone na składowisko Radiowo?

bf/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • oszukanmi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2014 20:32 ~oszukanmi

  WYSYPISKO RADIOWO powinno być JUZ DAWNO ZAMKNIETE !! W niektore dni smierdzi tak, ze nie da sie wytrzynac. I to wcale nie w bliskiej odleglosci!!

 • IZABELA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2014 13:03 ~IZABELA

  OPINIA NA TEMAT WYROKU STOWARZYSZENIA CZYSTE RADIOWO  Sąd powinien zbadać, czy Minister Środowiska działał zgodnie z prawem.
  W uzasadnieniu ustnym wyroku Sąd ograniczył się do stwierdzenia, że organ administracji może wszcząć postępowanie i może odmówić.
  Jednak przepisy prawa nie pozostawiają administracji aż takiej swobody. Wprost przeciwnie, art. 156 kodeksu postępowania administracyjnego zobowiązuje organ administracji do stwierdzenia nieważności decyzji rażąco naruszającej prawo, a decyzje Marszałka Województwa rażąco naruszają wiele przepisów.
  Sąd o tym wie, gdyż posiada całe akta naszej sprawy. Uzasadnienie ustne nie pozwoliło nam poznać powodów oddalenia skargi i tego, co stoi na przeszkodzie zbadania wad decyzji marszałka w postępowaniu administracyjnym.


  Obecnie oczekujemy na uzasadnienie pisemne wyroku, który nie jest jeszcze prawomocny.

  Nie poddajemy się w dążeniu do respektowania prawa, w tym umów międzynarodowych.
  ZE STRONY
  STOWARZYSZENIA CZYSTE RADIOWO

 • MPO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2014 08:29 ~MPO

  Syf zawitał na Chomiczówkę. Śmierdzi aż do górki śmieciowej do ul. Conrada

 • bbbb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2014 12:15 ~bbbb

  tam daje syfem w zalreżności od wiatru. Dziś wieje ze wschodu to przesrane mają ci z Klaudyna , Babic i Izabelina. A jak zawieje od zachodu to Chomiczówka itak dalej. Jak wieje od północy to w Bemowo wali, tylko jescze o tym nie wiedzą co im tak śmierdzi.

 • Antek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2014 11:00 ~Antek

  bylem w ten weekend na Arkuszowej, przymierzajac sie do zakupu nieruchomosci. rozmawialem z paroma osobami tam mieszkajacymi - podobno 3 do 4 razy dziennie, nawet w nocy, tak daje ognia ze wytrzymac nie mozna.

 • ALEKSANDRA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2014 09:59 ~ALEKSANDRA

  W JAKIM CELU GRONKIEWICZ KŁAMALA ZE BEDZIE ZAMKNIETE RADIOWO? ZEBY WTRYNIC SMIERDZACE TERENY DEVELOPERM ?NIKT NIE KUPILBY NIERUCHOOSCI MAJAC WIEDZE ZE ZWIEKSZA ILOSC SMIECI I DO 2013 ROKU NAPEWNO BEDZIE SYF

 • ALEKSANDRA 24

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2014 09:56 ~ALEKSANDRA 24

  Bio~Bio

  A ja myślę, że trzeba ich sądzić ale nie za papiery i zgody i pozwolenia. Mają je na pewno w porządku. Już Struzik z HGW o to zadbali. Normalnie ich sądzić za uciążliwość sąsiedzką i brak możliwości korzystania z nieruchomości. Jak dostaną kilkaset razy po kieszeni zapłacić odszkodowania po kilkadziesiąt tysięcy i wymusimy na nich oprócz tych odszkodowań nakaz
  zmniejszenia uciązliwości, to szybko policzą że imsię to nie opłaca i lepiej się wynieść za miasto. Pytanie czy to Stowarzyszenie ; Czyste Radiowo ma zamiar coś z tym zrobić , czy mamy sami szukac prawników. Jak się da z bankami wygrać to może z tym śmierdzącym MPO też!!!

  OCZYWISCIE SĄDZIC najllepiej dogadac sie z developerami oni tez tracą Kupili ziemie w momencie gdy radiowo mialo byc zamkniete Teraz kto kuPi te mieszkania /?nowe osiedla kwadry ksiezycowej inwestycja na polanieckich sokratesa Pozew zbiorowy MIESZKANCOW I DEVELOPEROW KTOS MUSI COS ZROBIC

 • IZA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2014 09:47 ~IZA

  RĘKE RĘKE MYJE MINISTER SRODWISKA SĄD MARSZAŁEK WSZYSTKO IDZIE TAK JAK SOBIE ZAPLANOWALA PANI PREZYDENT NIGDY JUZ NA NIĄ NIE ZAGLOSUJE LUDZIE SA NICZYM DLA WŁADZ

 • Radiowiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2014 08:44 ~Radiowiec

  Ludzie, nie ma co tylko pisac i dzwonić do Straży Miejskiej, WIOŚ, Ratusz. Ja tak robie od dawna. Co prawda nie wiele daje, ale trzeba sygnalizować. Idą wybory, musza się tym zająć. Tylko potem ważne aby ich przypilnować,żeby obietnic dotrzymali.

 • wkurzony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2014 08:42 ~wkurzony

  Ludzie, nie gadajcie, tylko jak przyjdą wybory zdecydujcie.
  Właśnie skońvczyłem "pasjonującą" lekture z 2006 pt." PO dla Warszawy". Tu HGW obiecuje takie rzeczy, że aż miło czytać. Jakby zrobiła z tego 10% to Hong-Kong mógłby nam pozazdrościć. Np. na str. 60 pisze: Natychmiastowe zamknięcie instalacji na Radiowie. Warszawa ma być czystą , nowoczesną metropolią. Bidulka, 7 lat jej zajęło żeby ...nic nie zrobić, tylko kompostownię riozbudować i wyekspediować fetor po Bielanach i Bemowie. Polecam lekturę, można znaleźć na sieci. Może porównamy to z tym co powie nam niebawem jak zacznie się kampania:))

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »