Informacje

27.06.2014 20:08 na miejsce przyjechał prokurator

Śmiertelny wypadek na budowie metra

SERWISY:

Na budowie stacji metra Centrum Nauki Kopernik doszło do wypadku. - Mężczyzna spadł do wykopu – mówił Artur Laudy ze straży pożarnej.

Pracownika nie udało się uratować. - Na budowie metra pracownik spadł z dużej wysokości do wykopu – wyjaśniał Laudy. - Leży na najniższej kondygnacji, przy wyjeździe z tunelu - mówił strażak.

- Mężczyzna spadł z wysokości 10 metrów – dodawała Ewa Sitkiewicz z biura prasowego stołecznej policji. Jak zaznaczała, najprawdopodobniej przedstawiciel nadzoru budowlanego wyjaśni, czy wykop był prawidłowo zabezpieczony.

"Lekarz stwierdził zgon"

Mężczyzna był reanimowany. – Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon – informował strażak. Na miejsce przyjechała grupa ratownictwa wysokościowego straży pożarnej. - Ofiara zostanie metodami alpinistycznymi wydobyta na powierzchnię - mówił po godz. 16 Laudy.

Jak poinformował przed godziną 20 strażak, mężczyzna został już wydobyty na powierzchnię.

Jak dowiedział się nieoficjalnie Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl, wypadek mógł mieć jednak inny przebieg. - Świadkowie mówią, że mężczyzna pracował na dole i spadła na niego bryła betonu - podaje Zieliński.

Informacje o wypadku potwierdza również przedstawiciel wykonawcy prac. - Zdarzył się nieszczęśliwy, tragiczny wypadek. Śmierć poniósł jeden z pracowników naszego podwykonawcy. Sprawą zajmuje się prokurator, który zbiera informację o wypadku – mówił Mateusz Witczyński, rzecznik spółki AGP Metro, która buduje podziemną kolejkę w Warszawie.

I dodał, że cały teren jest zamknięty, a służby badają okoliczności zdarzenia.

 

wp/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Techniczny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.07.2014 19:28 ~Techniczny

  BHP tam, zobacz na zdjęcia, umiesz odczytywać z nich jaki jest stan. To znaczy,że jeszcze niewiele widziałeś na budowach, ja też pracuję kilka lat i to w zawodzie BHP-wca.  GdynGdyn

  Jak ktoś ginie na budowie metra, to wszyscy o tym wiedzą. Jak ktoś ginie w stoczni, to w gazetach o tym najczęsciej cicho. Czy ktoś zna wykazy zabitych pracowników stoczni np. w Gdyni?
  mza~mza

  dwa pytania: 1/ stocznie jeszcze istnieją?
  2/ Kto zabija tam ludzi?
  gdyn~gdyn


  Dwie odpowiedzi
  1. Istnieją
  2. Zły Los (podobnie jak na budowie metra)


 • qwewe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2014 15:19 ~qwewe

  Wszystkie powyższe komentarze zawierają jakąś część prawdy. Nikt nie bierze jednak pod uwagę jednej sprawy. W dzisiejszych czasach liczy się tylko pośpiech. Spieszą się pracownicy, śpieszy się nadzór.
  Czytałem wypowiedzi kierowników i BHP-owców, powiem jedno - mają rację. Ignorancja i bezmyślniość pracowników, często połączona ze stanem wskazującym na spożycie, narkotyki!!! nawet nie wiecie jaką są plagą na budowach. Przysłowiowa trawka jest nagminna. A budowa metra? Takie BHP jak tam żadko spotykam na budowach a jestem w tym fachu już kilkanaście lat, więc wiem co mówię.
  Nadzór nie jest w stanie upilnować wszystkich w każdej chwili, może jedynie próbować wymusić a robotnik i tak zrobi po swojemu.

 • gdyn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2014 12:55 ~gdyn


  GdynGdyn

  Jak ktoś ginie na budowie metra, to wszyscy o tym wiedzą. Jak ktoś ginie w stoczni, to w gazetach o tym najczęsciej cicho. Czy ktoś zna wykazy zabitych pracowników stoczni np. w Gdyni?
  mza~mza

  dwa pytania: 1/ stocznie jeszcze istnieją?
  2/ Kto zabija tam ludzi?


  Dwie odpowiedzi
  1. Istnieją
  2. Zły Los (podobnie jak na budowie metra)

 • DDD

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2014 21:17 ~DDD
  Kier Bud~Kier Bud

  Co Wy smakosze kawki z ciastkiem w bistro na parterze biurowca wiecie o BHP na budowie? Gardło sobie na budowie zdzieram, karami umownymi po 500zł za każde przewinienie straszę , nakładam kary (niższe niż 500zł bo nie o to chodzi żeby komuś zabierać cieżko zarobione pieniądze) a robotnik i tak ma to w głębokim poważaniu bo wygodniej i szybciej jest mu robić po swojemu a nie zgodnie z BHP. A jak ktoś mi powie, że jako Kierownik Budowy powinienem dopilnować każdego robotnika na budowie to niech mi jeszcze powie jak mając na budowie 70, 100 czy więcej pracowników być przy każdym z nich w każdym momencie. Nie da się! Nie ma takiej fizycznej możliwości! Oczywiście mogę jeszcze wyrzucać pracowników z budowy tylko, że jakbym zaczął tak robić to po kilku dniach zostałbym sam na budowie.

  DDD~DDD  UMIESZ LICZYC TO LICZ NA SIBIE

  olo~olo


  DDD byłes durniem, jesteś durniem będziesz durniem...najgorsze jest jednak to ze gupi lidzie robia/rodzą gupie dzieci...wiec.......

  Tak pytam~Tak pytam

  Do Kier Bud - mam nadzieję, że to nie ty kierowałeś " Rozbiórką " starej kamienicy w Al. Solidarności ? Skoro nie byłeś, to jaka jest twoja opinia o tamtejszym kierowniku budowy ?


  TWÓJ STARY KOLEGO !!!

  Jak Ci sie nie podoba to mozesz sie zwolnic kierowniku wielki

 • ole

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2014 17:11 ~ole

  "Bliski" ma całkowitą rację co do wypadku. Ofiara nie spadła z 10m jak wynika z wypowiedzi w mediach tylko tak jak napisał spadła na niego bryła betonu a skąd wiem bo tam pracuje

 • Bliski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2014 14:23 ~Bliski

  Należało by się zastanowić dlaczego rzecznik straży i policji podają nieprawdę o wypadku. Prawdą jest iż na ofiarę spadła bryła betonu a nie on spadł z wysokości, należało by również na miejscu mediów podających nieprawdę (choć w skutek wprowadzenia w błąd) przedstawić sprostowanie, człowiek zginął z winy pracodawcy a ktoś próbuje ukryć tą właśnie winę. BLISKA OSOBA ZMARŁEGO

 • Obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2014 13:18 ~Obserwator


  operator~operator

  Nie przestrzegane BHP i tylko tyle i pośpiech kosztem ludzi.Wiem coś na ten temat bo pracowałem na budowach metra jako operator dźwigu przez 2lata.Szczegóły wypadku są takie że cieśla przechodził i bryła betonu spadła mu na głowę i nie było nawet szans na przeżycie.Proszę uszanować tego człowieka był bardzo dobrym cieślą i zawsze mogłem na niego mogłem polegać.

  A kulis bodowy 2lini metra lepiej żebyście nie znali bo troszkę z szacunkiem byście zaczęli się wypowiadać.
  Marcin ~Marcin


  Skoro mówi Pan o nie przestrzeganiu BHP na budowie to uważam, że powinno się to zgłosić do odpowiednich władz. To ze inwestycje prowadzą Włosi, który słyną ze swojego podejścia do pracy nie oznacza ze w PL mogą robić to co chcą. Wiem że śmierć na budowie to tragedia bo sam ją widziałem ale niech to będzie impuls do działania


  Ludzie, o czym wy wogóle mówicie?? Obudźcie się ze snu. Co Wam władze i przepisy poradzą jak ludzie są skrajnie głupi i nieodpowiedzialni. Nie jest tajemnicą poliszynela że fachury mają złote ręce ale też przepustne gardło.Jak alkomat nic nie wykaże to na kaca najlepsza jest praca na większości budów. Jak sobie jeden z drugim sam girę złamie to pal go sześć, najwyżej ubezpieczenia nie dostanie ale dodatkowo narobi szamba innemu.
  Prosty przykład: Przyjezdza inspektor BHP, wkleja sowity mandat za stwierdzone uchybienia, a gawiedź stoi i się śmieje. Śmieje bo nie zapłaci.Wychodzi za bramę i grana jest stara melodia. Kierownik też nie zwolni bo fachowca szukaj ze świecą. I tak się kręci od zgonu do zgonu. Uspokoi się na miesiąc, bo przesłuchania, bo skrupuły, bo strach a potem znów bedą robić to samo. Niestety, rozumu nie sprzedają w Lidlu czy Biedronce.

 • Sto stopni

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2014 11:18 ~Sto stopni  Rosomak~Rosomak

  Mam prośbę do internautów znających się na smażeniu jajecznicy.
  Chef Antoin~Chef Antoin

  To jajecznicy się nie gotuje? Teraz już wiem czemu mi zawsze wychodziły poszetowe ...
  Rosomak~Rosomak


  Ty widać nawet na smażeniu jajecznicy się nie znasz, żałosny człowieczku.


  Chefie Antoin - gotuje to się wodę :)

 • Autostrada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2014 10:52 ~Autostrada


  GdynGdyn

  Jak ktoś ginie na budowie metra, to wszyscy o tym wiedzą. Jak ktoś ginie w stoczni, to w gazetach o tym najczęsciej cicho. Czy ktoś zna wykazy zabitych pracowników stoczni np. w Gdyni?
  mza~mza

  dwa pytania: 1/ stocznie jeszcze istnieją?
  2/ Kto zabija tam ludzi?

  To jeszcze nic. Będąc we Włoszech oglądałem specjalny kościół, wystawiony przy cmentarzu ofiar budowy słynnej Autostrady del Sole ( Autostrady Słońca ). Całkiem spory cmentarz.

 • Też krytyk HGW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2014 10:46 ~Też krytyk HGW  ącki~ącki

  HGW dała rozkaz, aby budować jak najszybciej,nie bacząc na nic i na nikogo, aby zdążyć przed wyborami. Przez to zaniedbuje się bezpieczeństwo, a jakość pracy dramatycznie spada. Pracownicy pracują na 3 zmiany. Ja mieszkam koło wentylatorni i wykonawca kuje 24h/dobę. Za nic mają ciszę nocną. Nawet straż miejska nie pojawia się już bo ma zakaz wtrącania się w pracę budowlańców. Niech szlag trafi tą HGW.
  Szkoda tego człowieka- padł ofiarą polityki ratusza.
  Teodor~Teodor

  A o mgle i strzałach nic nie wspomnisz??
  ącki~ącki

  Skąd się biorą tacy ludzie? To że krytykuje HGW. Nie oznacza że jestem za PiS-em.

  Od siedmiu lat trwa i spetryfikował się ten układ : PO kontra PiS i nie ma od tego odwołania. " Kto nie z nami, ten przeciwko nam ".

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »