Informacje

24.10.2013 08:27 poranne utrudnienia dla pasażerów

Śmiertelny wypadek
na stacji Śródmieście

SERWISY:

Pociąg Kolei Mazowieckich potrącił człowieka. Jeden tor linii średnicowej został wyłączony z ruchu. Pociągi podmiejskie kursowały objazdami.

Jak poinformowały Koleje Mazowieckie, nad ranem na przystanku Warszawa Śródmieście pociąg jadący z Warszawy Zachodniej do Siedlec  potrącił człowieka.

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z wypadkiem i zablokowaniem jednego toru linii średnicowej, pociągi podmiejskie (KM i SKM) jadące od Warszawy Zachodniej w kierunku Warszawy Wschodniej były kierowane przez Warszawę Centralną z pominięciem przystanków: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle, Warszawa Stadion.

Pociągi podmiejskie jadące w przeciwnym kierunku  kursowały przez Warszawę Śródmieście torem przeciwnym do zasadniczego kierunku jazdy.

Pociągi dalekobieżne w obu kierunkach kursowały bez zmian przez Warszawę Centralną.

Pociągi kursujące linią średnicową były opóźnione około 20 - 30 minut.

Nadzwyczajne honorowanie biletów

Od godziny 4:00 wprowadzono tymczasowe, nadzwyczajne honorowanie ważnych biletów KM w autobusach i tramwajach ZTM Warszawa w ciągu ulic pomiędzy stacjami Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia (w obu kierunkach).

Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego, od godz. 8 pociągi jeżdżą zgodnie z rozkładem.

Według naszych internautów nadal występują nawet godzinne opóźnienia. - To nie prawda, że normalny ruch został przywrócony na trasie SKM2. O 8:45 miałam wsiąść w SKM2 na Dw. Wschodnim w stronę Lotniska i pociąg się nie pojawił, a co gorsza nie pojawiła się żadna informacja ustna czy pisemna o braku kursu. Wsiadłam dopiero 8:58 w KM- napisała internautka Pasażer2013.

su//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2013 10:38 ~gość

  dużo skarg tu widzę. A ciekawe czy tyle samo skarg wpływa codziennie do Kolei. Na moje narzekania i skargi kolejarze zawsze mówili pisać pisać pisać skargi, skarżyć tak, żeby było głośno i żeby dotarło do kolei. Tak zrobiłam, ale moja jedna czy dwie skargi to niewiele. A to naprawdę mało kosztuje - w porywie złości w 10 minut można napisać całą stronę! :)

 • adik3434

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2013 20:59 ~adik3434

  była mieszkanka~była mieszkanka

  Czytam artykuł.. Wasze komentarze.. i oczom nie wierzę. Wypadek nad ranem a do późnego popołudnia utrudnienia? To jest nie do pomyślenia.

  Przecież policja musi wyjasnić jak do tego doszło a oni nigdy się nie spieszą.

 • była mieszkanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2013 18:53 ~była mieszkanka

  Czytam artykuł.. Wasze komentarze.. i oczom nie wierzę. Wypadek nad ranem a do późnego popołudnia utrudnienia? To jest nie do pomyślenia.

 • PeronowyBandyta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2013 02:35 ~PeronowyBandyta

  Tak to jest wlasnie z tymi pociagami! Strasznie to niebezpieczne, powinni cos z tym zrobic!
  POCIAGI NA TORY!

 • aaaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2013 22:25 ~aaaaa

  Dobre, czyli wygląda na to że pociąg zjechał nieco z toru, lub się zagapił z złapał nieco peronu(pobocza) i potrącił pasażera(pieszego). jest to tragedia ale czy pociąg potrącił tego człowieka czy ten człowiek znalażł się za blisko pociągu, bo idąc tropem tego tematu to trzeba się spytać maszynisty czy nie widział tego człowieka i dlaczego nie skręcił by go ominąć. Nie ważna jest informacja tylko temat przyciągający publikę. Pozdrowienia dla dziennikaży poetów

 • obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2013 21:01 ~obserwator

  Spodziewałem się tego - będąc przez parę lat pasażerem KM obserwowałem jak na tej stacji ludzie stoją na linii peronowej lub nawet za nią, niektórzy zbiegają ze schodów i gonią wjeżdżający pociąg po linni - chwila nieuwagi i w staciu z pociągiem pociąg wygrywa.Przestroga dla innych.

 • lolololol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2013 19:27 ~lolololol

  to nie pociąg potrącił człowieka tylko człowiek wszedł pod nadjeżdżający pociąg

 • Kaśka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2013 17:55 ~Kaśka

  rami~rami

  Fajne te komentarze przyjezdnych... „Stoję, czekam, opóźnienie, korek, zła organizacja...” itp. itd. I kompletne zero refleksji na temat tragedii człowieka i jego rodziny, i przy okazji maszynisty także. Czy naprawdę myślicie, że najważniejsza na świecie jest wasza brudna doopa? Przerażające prostactwo.

  Jestem nie przyjezdna, a tutejsza i przez czyjąś głupotę nie mogę sprawnie dopiekać z/do pracy. Refleksja owszem-nad ludzką głupotą i nieudolnością.
  kolei.
  DO FENOMEN: z całego serca życzę Ci powodzenia, zgadzam się i przyłączam, muszę Cię jednak zmartwic: ludzie mają to w głębokiej d., a wiesz dlaczego? Bo się przyzwyczaili. Dla myślącego człowieka to jest niewiarygodne! Gdy kiedyś utknęłam w zamkniętym pociągu na ponad godzinę i łaziłam po pociągu namawiając ludzi, by przestali kupować bilety, argumentując to tym, że kolej nie wywiązuje się z umowy, która zawiera z pasażerem w momencie zakupu biletu, patrzyli na mnie jak na przybysza z Marsa. Dużo jeszcze czasu upłynie, jeśli wrogie kiedyś, zanim ludzie zrozumieją, że mają prawa i nie muszą dać się przerabiać na każdym kroku. Ale do tego trzeba myśleć, a nie iść ślepo za motłochem. W indywidualizmie siła.

 • Ag15531

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2013 17:11 ~Ag15531

  Pociągi do tej pory spóźniają się ok 20 - 30 min.

 • miłośnik kolei

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2013 16:45 ~miłośnik kolei

  W tej chwili jadąc z dworca zachodniego na wschodni też są opuznienia z góry na dół ale do poniedzalku napewno sytuacja się poprawi.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »