Informacje

10.05.2019 12:12 sprawą zajmie się prokuratura

Śmierć w szkole w Wawrze. "Zaatakował ostrym narzędziem"

SERWISY:


Tragiczne zdarzenie na terenie jednej z wawerskich szkół podstawowych. Nie żyje młoda osoba zaatakowana "ostrym narzędziem". Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jak ustaliliśmy, do tragicznego zdarzenia doszło na terenie szkoły podstawowej numer 195 przy ulicy Króla Maciusia.

"Doszło do awantury"

Tomasz Oleszczuk z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji poinformował ogólnie, że sprawa dotyczy jednej ze szkół. Zgłoszenie do służb dotarło około godziny 10.30.

- Doszło do awantury między dwójką młodych ludzi, jeden z nich zaatakował ostrym narzędziem, wskutek czego druga osoba nie żyje – powiedział Oleszczuk.

Służby wyjaśniają okoliczności zdarzenia. - Policjanci są na miejscu, pracują pod nadzorem prokuratora. Nie ma żadnego zagrożenia dla pozostałych dzieci - zaznacza w rozmowie z tvnwarszawa.pl Oleszczuk.

"Była prowadzona reanimacja"

Rzecznik stołecznej policji dodał później przed kamerą TVN24, że zgłoszenie dotyczyło "kłótni między chłopakami".

- Wstępne informacje wskazywały, że jeden z nich miał użyć niebezpiecznego narzędzia, przybyli na miejsce policjanci, potwierdzili to zgłoszenie - relacjonował Sylwester Marczak. I dodał, że na miejscu "prowadzona była między innymi reanimacja". - Niestety była nieskuteczna. Musimy przeprowadzić oględziny tego miejsca - zaznaczył rzecznik KSP.

- To stało się nagle, znienacka. Rozmawiałem sobie z kolegą, patrzę, zaczęli się szarpać. Myślałem, że zaraz przestaną, bo pani już była - opowiadał reporterce TVN24 jeden z uczniów. I dodał, że napastnik miał zranioną rękę. - Widziałem jak rzucił nożem i poszedł do pani pielęgniarki - opowiadał.

Jak przekazał nam Marcin Saduś, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, śledczy na razie nie udzielają informacji w tej sprawie.

- Pierwszej pomocy próbował udzielać jeden z nauczycieli. Pojawiło się też pogotowie. Niestety poszkodowanego nie udało się uratować. Od tego momentu w szkole są policjanci i prokuratura. Był też prezydent Rafał Trzaskowski, który zapowiedział wparcie psychologiczne dla uczniów i dla rodziny ofiary, jak i sprawcy. Zapowiedział też wyciągnięcie wniosków z tragedii - relacjonował przed godziną 15 Paweł Łukasik, reporter TVN24.

Odwołane lekcje

- Otrzymaliśmy informację o tym zdarzeniu. Jesteśmy w kontakcie z dyrektorem szkoły. Monitorujemy sytuację - powiedział z kolei Andrzej Kulmatycki, rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Później dodał, że w szkole został powołany sztab kryzysowy. - Nasz pracownik, wizytator również będzie w placówce jeszcze dzisiaj. Celem naszych działań jest przede wszystkim otoczenie opieką psychologiczną społeczności szkolnej - zaznaczył Kulmatycki.

Lekcje w szkole zostały odwołane.

Dyrekcja SP 195 poinformowała w komunikacie zamieszczonym na stronie szkoły, że uczniowie mogą skorzystać z pomocy psychologicznej. W piątek jest to możliwe w Klubie Kultury Marysin. Dyżur będzie trwał do godziny 19. Podczas weekendu pomoc będzie udzielana w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy Żegańskiej 1a (w godzinach 10-15). Pomoc psychologów można również uzyskać pod numerem telefonu 508 663 201 (od 15 do 19).

"W poniedziałek uczniowie przychodzą do szkoły zgodnie z planem. W szkole zapewnione będzie odpowiednie wsparcie" - przekazuje dyrekcja.


mj/ran/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Dramat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2019 12:29 ~Dramat

  Teraz rząd powinien wyciągnąć wnioski z tej tragedii i zainwestować w bramki wykrywające broń i metale w szkołach. Jeśli dzieciaki będą tłumaczyć to biżuterią, to po prostu zakaz noszenia biżuterii. Jedyne narzędzia jakie można byłoby wnosić, to telefony i multimedialne. A przed wejściem zdanie wszelkich elementów i po zajęciach ich odbiór. W końcu mamy XXI wiek. Gdzie są konsekwencje wobec terroryzmu w naszym rzekomo bezpiecznym kraju?

 • Elemęt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2019 22:49 ~Elemęt


  bloki z lat 60~bloki z lat 60

  Marysin Wawerski - osiedle ok. 20 bloków z lat 60 XXw. Małe mieszkania, biedni ludzie, dużo staruszków, trochę elementu.
  Marysinianka~Marysinianka  Sam jesteś element. Dużo młodych mieszka, dużo bloków powstało i nie zapominać o domkach/willach w częsci płd. Tam Ci biedni mieszkają? Bo też dzieci do szkoły tu chodzą

  Dzięki za słuszną i uzasadnioną krytykę. Kilka nowych bloków (6) wiele nie zmieni. Osiedle willowe też stare z lat 60 i 70. Wiele domów to firmy.

 • unknown

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2019 17:29 ~unknown  Rod~Rod


  dajcie teraz Polakom wolny dostep do broni palnej - to bedzie sie dzialo!
  unknown~unknown

  co się będzie działo wg ciebie? zdrowy psychicznie wyjdzie na ulicę i będzie do wszystkich strzelał? puknij się w głowę!!!
  to nie ma nic wspólnego z powszechnym dostępem do broni legalnej. jest raczej powszechny dostęp do broni nielegalnie posiadanej (w środowisku przestępców) i z takiej broni jest najwięcej przestępstw ŁOSIU!!!
  a jak będę miał legalnie broń do samoobrony to złodziej czy bandyta zastanowi się dwa razy czy nie jestem uzbrojony zanim zaatakuje, bo może oberwać ołowiem!!!
  Różni~Różni

  A gdzie jest powiedziane, że po ulicy chodzą sami zdrowi psychicznie ?

  a kto powiedział, że wszyscy mogą dostać pozwolenie? najpierw trzeba przejść badania na psychikę, czy komuś coś nie wlazło głupiego do pustej skorupy.
  Normalny obywatel nie strzeli z broni legalnej, zarejestrowanej w celu rozboju albo żeby bez powodu kogoś zabić.

 • ann

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2019 17:06 ~ann

  a gdzie są rodzice , kto pozwala dziecku chodzić z nożem i to szkoły , ludzie zajmijcie się swoimi dziećmi !!!!!!!!!

 • Niedowiarek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2019 14:35 ~Niedowiarek


  mist~mist

  Boga się nie boją.
  iza~iza

  Na ścianie Teatru Powszechnego jest baner:
  z przekreślonym "BÓJ SIĘ BOGA" - wię widocznie to już nie obowiązuje

  A czy wiara w zmyślonego Boga jest obowiązkowa ?

 • Starej daty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2019 14:27 ~Starej daty
  Karol~Karol

  Kolejny efekt likwidacji gimnazjów.
  tribbal~tribbal


  Kolejny co uważa, że to w jakikolwiek sposób wpłynęło na to co się stało... Co ma likwidacja gimnazjum to sprzeczki pomiędzy dwiema niepełnoletnimi osobami?
  Razem~Razem

  TO MA, że razem chodzą do ZREFORMOWANEJ SZKOŁY zupełnie małe dzieci i prawie dorośli nożownicy. To właśnie jest potencjalne niebezpieczeństwo i to było do przewidzenia.
  Piękny Roman~Piękny Roman

  Misiaczku, tak chodzili przez całe DZIESIĘCIOLECIA.
  To są efekty pobłażania gówniarstwu i pozwalaniu na wszystko, do tego często (nie zawsze) brak rodziców w domu, bo muszą zapierniczać na 2 zmiany.

  Kiedyś nauczyciel miał posłuch, w ostateczności mógł nawet strzelić liniałem w tyłek, a dzisiaj...

  Drogi Romanie, wiem coś o tym, jak wyglądała szkoła w dawnych leciech ( Aż TAKI stary nie jestem ), bo zrobiłem maturę w roku sześćdziesiątym. Wtedy, pamiętam, nie wolno było nawet odzywać się bez pytania przez nauczyciela, który miał władzę absolutną. I wyniki w nauczaniu były dużo lepsze niż teraz.

 • jankobebniarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2019 11:00 ~jankobebniarz

  mama~mama

  Problem agresji w tej szkole to nie nowość. Nauczyciele udają że nic nie widzą. Pani Dyrektor zamiata wszystko pod dywanik. To nie pierwszy wypadek w tej szkole, tyle że w poprzednich nikt nie zginął.


  Nie tylko w tej szkole.
  Ale traktowanie problemu agresji/konfliktów zależy od dyrekcji szkoły - w jednej szkole problemy się rozwiązuje, a w innej zamiata pod dywan lub udaje że problemu nie ma.

 • Różni

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2019 10:34 ~Różni


  Rod~Rod


  dajcie teraz Polakom wolny dostep do broni palnej - to bedzie sie dzialo!
  unknown~unknown

  co się będzie działo wg ciebie? zdrowy psychicznie wyjdzie na ulicę i będzie do wszystkich strzelał? puknij się w głowę!!!
  to nie ma nic wspólnego z powszechnym dostępem do broni legalnej. jest raczej powszechny dostęp do broni nielegalnie posiadanej (w środowisku przestępców) i z takiej broni jest najwięcej przestępstw ŁOSIU!!!
  a jak będę miał legalnie broń do samoobrony to złodziej czy bandyta zastanowi się dwa razy czy nie jestem uzbrojony zanim zaatakuje, bo może oberwać ołowiem!!!

  A gdzie jest powiedziane, że po ulicy chodzą sami zdrowi psychicznie ?

 • Władza i wpływ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2019 10:24 ~Władza i wpływ


  I wszystko w temacie, zgadzam sie w 100%. Dawniej za pyskowanie nauczycielowi groził wylot ze szkoły, teraz trzeba bramki do wykrywania metalu instalować a za posiadanie noża czapa.


  z Warszawy~z Warszawy

  Hej, mędrcy, pozwólcie, że wtrącę swoje trzy grosze. Dla ułatwienia zrobię to w punktach.

  1. Zanim jakiekolwiek dziecko pójdzie do szkoły, przez kilka lat wychowuje je własny dom.
  2. W przypadku dzieci z zaburzeniami osobowości każda szkoła jest bezradna, bo takie obowiązuje w Polsce prawo, które wszelkie ostateczne decyzje w sprawie dziecka pozostawia wyłącznie jego rodzicom.
  3. W najlepiej zorganizowanej szkole nie do uniknięcia są przypadki zachowań skrajnych, tragicznych w skutkach, ponieważ żadna szkoła nie ma prawa do wyeliminowania z grupy uczniów jednostki niebezpiecznej (oględnie mówiąc).

  Więc nie twórzcie legend związanych z lokalizacją, poziomem nauczania, skutecznością metod wychowawczych, itp. To mogło zdarzyć się wszędzie - na Woli, na Ochocie, w Korbielowie i w Ustce. To jest problem POKOLENIOWY I SYSTEMOWY zarazem. No, ale takimi problemami to akurat partia za wszelką cenę trzymająca władzę zajmować się nie zamierza.
  OLA~OLA  Ciekawe zjawisko. Żyjemy podobno w błogosławionych czasach, a władza wszystko wie lepiej.A już najlepiej wie, jak SOBIE dogodzić.Ja kończyłem szkoły za wrażej komuny, która nic, tylko krzywdziła lud, ale takie rzeczy jak w Wawrze nie miały prawa się zdarzać i nie zdarzały się.

 • Pawel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2019 10:15 ~Pawel


  Rod~Rod


  dajcie teraz Polakom wolny dostep do broni palnej - to bedzie sie dzialo!
  unknown~unknown

  co się będzie działo wg ciebie? zdrowy psychicznie wyjdzie na ulicę i będzie do wszystkich strzelał? puknij się w głowę!!!
  to nie ma nic wspólnego z powszechnym dostępem do broni legalnej. jest raczej powszechny dostęp do broni nielegalnie posiadanej (w środowisku przestępców) i z takiej broni jest najwięcej przestępstw ŁOSIU!!!
  a jak będę miał legalnie broń do samoobrony to złodziej czy bandyta zastanowi się dwa razy czy nie jestem uzbrojony zanim zaatakuje, bo może oberwać ołowiem!!!

  Biorąc pod uwagę poziom inteligencji Polaków tych normalnych i z odchyłami to dawanie naszemu narodowi dostępu broni jest jak dawanie małpie naładowanego i odbezpieczonego pistoletu.
  Zapomniałeś, że żyjesz w Polsce? Kraju gdzie jak się obywatela nie trzyma za twarz przy ziemi to zaczyna myśleć, że wszystko mu wolno, że prawo dotyczy innych a nie jego, a to co zapisane np. w kodeksie może sobie interpretować jak mu się podoba.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »