Informacje

27.06.2016 08:20 Wiał silny wiatr i padał deszcz

Służby sprzątają po nawałnicy.
Straż: blisko 500 zgłoszeń

SERWISY:

W Warszawie trwa usuwanie skutków niedzielnej burzy. - Dostaliśmy już blisko 500 zgłoszeń, wiele z nich wciąż czeka na realizację - informuje straż pożarna.

Straż potwierdza, że interwencji było bardzo dużo. - Wczoraj otrzymaliśmy ponad 350 zgłoszeń, z czego zrealizowaliśmy 150. Od północy doszły kolejne, 267 informacji wciąż czeka na naszą interwencję. Ciągle sprawdzamy, czy się nie dublują - mówił w poniedziałek rano Leszek Borlik z wydziału prasowego straży pożarnej.

I dodawał, że cały czas dochodzą nowe zawiadomienia, choć jest ich już mniej niż kilka godzin wcześniej. To głównie przewrócone drzewa, podtopienia czy zerwane linie.

Gwałtowna burza

Nawałnica przeszła nad Warszawą w niedzielę po południu. Spowodowała mnóstwo problemów. - Przewrócone drzewa mieliśmy m.in. na skrzyżowaniu Czerniakowskiej i Bartyckiej, a także na ulicy Goworka. Tam należy spodziewać się utrudnień w ruchu - informował zaraz po burzy Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl.

Duże utrudnienia występowały też na Rozbrat. - Nna skrzyżowaniu z ul. Fabryczną przewróciła się latarnia, która blokowała ruch - dodał.

Zablokowana była też ulica Zwycięzców (również ze względu na przewrócone drzewa). - Podobnie było na Kłobuckiej - mówił Węgrzynowicz.

Niebezpiecznie było też w okolicach Rakowca. - Przy ul. Bohdanowicza z budynku odpadł kawałek izolacji - informował nasz reporter.

GDDKiA informowała, że z powodu intensywnych opadów deszczu nieprzejezdny był tunel na węźle Lotnisko (węzeł Warszawa Południe - węzeł Marynarska). Około godz. 17.10 utrudnienia się zakończyły.

Powalone drzewa na zajezdni

O utrudnieniach w ruchu komunikacji miejskiej informował też na bieżąco Zarząd Transportu Miejskiego. "W związku z trudnymi warunkami pogodowymi na trasach linii autobusowych, tramwajowych i kolejowych występują utrudnienia w ruchu" - czytaliśmy w komunikacie na stronie internetowej.

Jak informowali także nasi czytelnicy, ze szczególnie dużymi utrudnieniami należało liczyć się na Mokotowie. Powalone drzewa uszkodziły trakcję w okolicy zajezdni Woronicza, wskutek czego około 30 składów utknęło w korku. Informację o utrudnieniach potwierdził nasz reporter Artur Węgrzynowicz. - Na zajezdni przewrócone drzewa uszkodziły też samochody techniczne Tramwajów Warszawskich - dodaje.

Utrudnienia na lotnisku

Ze względu na burze, utrudnienia występowały też na lotnisku. "Przez najbliższe pół godziny nie będzie startów ani lądowań na warszawskim lotnisku. Została wprowadzona redukcja pojemności na operacje lotnicze dla Warszawy oraz regulacje w pojemnościach kontroli obszaru na sektorach E i R tzn. (Rzeszów i Siedlce) czyli dla południowo-wschodniej Polski. Tak jak podkreślaliśmy wcześniej zakładane redukcje pojemności powodować będą opóźnienia w ruchu lotniczym" - ostrzegała w komunikacie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Około godziny 16.50 ruch na lotnisku został wznowiony. Jak informował jednak rzecznik portu Przemysław Przybylski, wciąż należy liczyć się z utrudnieniami.

INFORMACJE O SKUTKACH BURZY DOSTAJEMY TEŻ NA KONTAKT 24

kw/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Kowalczyka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2016 17:24 ~Kowalczyka

  xhxhx~xhxhx

  A drzewa na skrzyżowaniu Modlińskiej i Kowalczyka przy starej kamienicy dalej straszą i tylko czekać jak komuś spadną na głowę :(


  Chyba musisz iść do psychologa skoro boisz się drzew. Tamte nikomu nie zagrażają

 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2016 11:11 ~abc

  Laki~Laki

  No i dobrze im tak, jak gdzie indziej są nawałnice, to cisza, bo Warszawa najważniejsza.

  Ty masz jakiś kompleks czy problemy z czytaniem? Serwis dotyczy Warszawy więc pojawia się informacja nt. Warszawy, no szok!:D

 • Sicyqc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2016 09:33 ~Sicyqc

  Gośka~Gośka

  Czytam niektóre posty i mam ochotę walnąć piorunem!!!! Burza była potężna,lało i wiało tak że na moim osiedlu /Ochota/leciały rynny,drzewa,nie wspomnę o połamanych gałęziach które wirowały niczym piórka. Sciana deszczu była jak fala morska.Mieszkam na X piętrze i panoramę miasta mam jak na dłoni,NIC,zupełnie NIC przez ok.20 min.nie było widać poza rykiem wiatru i uderzeniami fali deszczu.Jak możecie cieszyć się , szydzić że Warszawka..itd.Wszędzie gdzie następują takie anomalie powinniśmy ostrzegać i wspierać się a nie mieć dobry ubaw bo Kogoś to nie dotyczy.Wstyd patrzeć,czytać i żyć w takim bezdusznym społeczeństwie.


  Pięknie to napisałaś. Poezja. Nic nie widać oprócz ryku wiatru... Gałęzie wirowały jak piórka.

  Końcówka zbyt przyziemna, ale aż czuje to co widziałaś.

  Ostrzeżenia były na sobotę i niedziele dla całego województwa. Ta komórka burzowa nad Warszawa powstała w godzine lub trochę więcej. Jeszcze około 12 niebo na radarach było czyste. Wiec trudno bardziej ostrzegać.

 • Byner

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2016 09:22 ~Byner

  gsc
  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2016 23:42 ~gsc
  no I tak Pendolino ktore wyjechalo z Warszawy wschod o 15.45 dojechalo do Zawiercia o 23.35 .... Do Katowic 300 minut opuznienia...

  "Opuzniony" to ty jestes. Pociągi czy samoloty... Nie ma różnicy co jest opóźnione liczy sie Twoje i moje bezpieczeństwo.

 • xhxhx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2016 09:10 ~xhxhx

  A drzewa na skrzyżowaniu Modlińskiej i Kowalczyka przy starej kamienicy dalej straszą i tylko czekać jak komuś spadną na głowę :(

 • gsc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2016 23:42 ~gsc

  no I tak Pendolino ktore wyjechalo z Warszawy wschod o 15.45 dojechalo do Zawiercia o 23.35 .... Do Katowic 300 minut opuznienia...

 • Mic24

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2016 22:17 ~Mic24

  Niebo płacze patrząc na rządy w Warszawie

 • robson82

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2016 22:05 ~robson82

  MichalK~MichalK

  Bez przesady, burza była co najwyżej umiarkowana. Co prawda polało 20mm, ale nie grzmiało ani nie wiało jakoś bardzo mocno. Po prostu zwyczajna letnia burza po której przyszło ochłodzenie. Widziałem już wiele znacznie groźniejszych komórek burzowych - chociażby ta z 17 czerwca.


  nie wiało , nie grzmiało ?? U mnie było zupełnie inaczej, zerwał się duży wiatr w oddali waliło piorunami i najpierw padało a potem lało

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2016 21:44 ~xyz

  szaszapekszaszapek

  Na Żoliborzu coś tam czasem nie pierdyknęło ?

  Pierdyknęło, i to mocno, kiedyś...

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2016 21:43 ~xyz

  Laki~Laki

  No i dobrze, warszawka. Wszędzie dziś i wczoraj lało, jakoś o tym nie pisali.

  To po co czytasz ?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »