Informacje

19.08.2013 15:42 Kawęczyńska po remoncie

Słupki między przystankiem a chodnikiem. "Ciekawe, po co?"

SERWISY:

Na wyremontowanej ul. Kawęczyńskiej słupki odgradzają chodnik od... przystanku tramwajowego. - To utrudni wsiadanie pasażerów do wagonów - pisze internauta. Czy, aby na pewno?

- Ktoś postawił słupki na wyremontowanym przystanku tramwajowym przy ulicy Kawęczyńskiej, przy zajezdni Praga. Ciekawe, po co te słupki, chyba po to żeby tylko utrudnić wsiadanie pasażerów - napisał Sławomir na swoim profilu na tvnwarszawa.pl.

Wiedeń po warszawsku

Chodzi o przystanek niedaleko skrzyżowania z al. Tysiąclecia. Będzie to tak zwany "przystanek wiedeński" - z jezdnią podniesioną do poziomu chodnika. Samochody będą tu musiały zaczekać, aż pasażerowie wsiądą do tramwaju.

O ile taki rodzaj przystanków jest sprawdzony w wielu miejscach na świecie, nie tylko w stolicy Austrii, o tyle słupki ogradzające go od chodnika to już warszawska modyfikacja. Czemu mają służyć?

- Żeby zabezpieczyć krawężniki i teren przystanków przed potencjalnym rozjeżdżaniem przez parkujące samochody. Również ze względu bezpieczeństwa, żeby auta nie wjeżdżały na przystanek i nie doszło do wypadku – mówi Barbara Dżugaj, rzeczniczka dzielnicy Praga Północ. I dodaje, że zmiany zostały wprowadzone zgodnie z zaleceniami inżyniera ruchu na etapie uzgadniania z nim projektu organizacji ruchu.

Rewitalizacja ulicy Kawęczyńskiej była poprzedzona cyklem konsultacji społecznych i rozpoczęła się w kwietniu 2013 roku. Ustalono, że ulica ma być przyjezdna dla rowerzystów i pieszych. Spowolniony miał być ruch samochodowy, a istotną rolę miały odgrywać tramwaje. Co dzieje się teraz z remontem?

Czas odbiorów

- Wykonawca zgłosił nam modernizację ulicy do odbioru. została powołana przez burmistrza komisja odbioru, która w tym tygodniu przystąpi do pracy - zaznacza rzeczniczka. Nie wszystkim jednak efekty się podobały. - Przychodziły do urzędu pisma mieszkańców, którzy przysyłali swoje uwagi. Na przykład o tym, że chodnik jest krzywo ułożony. Według nich prace nie został do końca zrobione - mówi Dżugaj.

Przekonuje, że uwagi były na bieżąco przesyłane wykonawcy prac. – Jeżeli były sensowne, to mieli obowiązek dokonania naprawy. Teraz komisja będzie dokonywała odbioru pracy, czyli sprawdzą, czy zostały wykonane zgodnie z przedmiotem zamówienia – wyjaśnia rzeczniczka.

TAK UL. KAWĘCZYŃSKA WYGLĄDAŁA PRZED REMONTEM:

lata//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Niko z Brzeskiej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2014 09:51 ~Niko z Brzeskiej

  Obstawianie słupkami Warszawy trwa już od lat i jest realizacją chorego założenia, że należy uwolnić miasto od samochodów. Nie da sie też wykluczyć, że ktoś przy okazji zarabia w, oglednie mówiąc, łatwy sposób.
  Ograniczanie mozliwości parkowania, i to w WIELU przypadkach niczym rozsadnym nieuzasadnione, powoduje to, że samochody pozostawiane są tam, gdzie Straż Miejska wlepi im mandat. Złamane prawo = mandat! (Kasa Misiu !! rozsadek sie tu nie liczy)
  I tak sie to kreci.
  A to, że w Warszawie obecnie przypada 1 samochód na 2 mieszkańców - to Inzyniera Bezruchu i ZDM-u "nie rusza",
  oni chyba naprawdę "myślą", że ludzie schowają samochody np.pod łózkiem, albo gdzieś - to ich problem..

 • Rena

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2013 19:52 ~Rena

  Brakuje jeszcze łańcuchów między tymi słupkami, tak po prostu aby pasażerowie mieli poranną gimnastykę przed rozpoczęciem pracy.

 • zwawy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2013 16:40 ~zwawy

  A i szkoda że na filmiku pokazana jest 100 metrowa ulica Kawęczyńska po której już tramwaje nie jeżdżą 13 lat

 • zwawy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2013 16:39 ~zwawy

  A może redakcja jak i oglądacze przyjrzą się fotografii. To się nazywa <przystanek wiedeński>, czyli ulica jest podniesiona do poziomu chodnika tak aby ułatwić wsiadanie do tramwaju, a słupki są po to aby kierowcy nie parkowali ani nie jechali po przystanku, no i oczywiście zwalnia szaleńców. Na starówce powinny takie być.

 • AAA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2013 15:08 ~AAA

  Warszawę, a dokłądnie jakiegoś nie zdrowego na umyśle inżyniera opanowała mania stawiania słupków. Może zafundować temu Panu/i wycieczkę do innych stolic, w których uwalnia sie miejsca parkingowe, gdzie to możliwe, a w stolicy, się je słupkuje. Już za chwilę będziemy mieli natężenie ruchu, jak w Rzymie, Paryżu, Berlinie. Ale miejsc do parkowania coraz mniej. Zamiast zwiększać ilośc miejsc parkingowych, to sie stawia słupki, gdzie sie da. Może ktoś wziął kasę od producenta słupków????

 • ano

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2013 13:44 ~ano

  Jak to po co? Żeby osoba wychodząca z wózkiem z pojazdu ( tyłem bo to najlepsza forma wysiadania) nadziała się boleśnie tyłkiem na słupek. Stąd wnioskuję, że ci co wpadli na taki genialny pomysł dzieci raczej nie mają. Może i dobrze bo niebezpiecznie jest powielać głupotę i brak wyobraźni. Inwalidzi też nie będą mieli łatwo.

 • Rurex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2013 13:14 ~Rurex

  Bez jajec - co komu utrudnią? pieszy przejdzie, wózek dziecięcy przejedzie.

 • maga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2013 12:44 ~maga

  aaa~aaa

  ja się pytam gdzie mają parkować mieszkańcy!!!


  No chyba nie na przystanku!!

 • polak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2013 11:21 ~polak

  a ty ~trolololo jestes ubekiem z ratusza?i płaci hgw spod stołu na czarno za wpisy idiotyczne i debilne gnido Powska?

 • waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2013 11:18 ~waw

  jaki debilizm włądzy to widac, przeciez co chwila straz miejska wyłapuje kierowców którzy parkiją w strefie przystanków i wlepia mandaty. Więc gadanie powyższe jest idiotyzmem i marnowaniem pieniędzy podatników. To w końcu co robi SM- pierdzie w stołki i uprawia spacery?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »