Informacje

11.12.2016 10:54 Kiermasz charytatywny

"Słoiki z Wilanowa"
wspierają chorego Leosia

SERWISY:

Koszulka Roberta Lewandowskiego, piłka od Marcina Gortata, książki, płyty i przede wszystkim słoiki z przetworami. To wszystko można kupić na kiermaszu organizowanym przez "Słoiki z Wilanowa". Pieniądze zostaną przekazane na rehabilitację trzyletniego Leosia Lewandowskiego.

"Słoiki z Wilanowa" to akcja charytatywna organizowana przez rodziców skupionych wokół przedszkola nr 420, ale nie tylko. Jak podkreślała w programie "Wstajesz i Wiesz" w TVN24 dyrektor placówki, chętnie angażuje się w nią cała wilanowska społeczność.

Kiermasz przy Ledóchowskiej

Akcja ma na celu wsparcie trzyletniego Leona, któremu lekarze usunęli niemal całe jelito cienkie. Chłopiec nie przyjmuje doustnie żadnych płynów i pokarmów. Oprócz tego, ma też wady mózgu i serca.

- Potrzebuje przede wszystkim rehabilitacji, zajęć pedagogicznych i specjalistycznego sprzętu. To są wszystko bardzo kosztowne rzeczy - przyznała Anna Lewandowska, mama Leona.

Aby pomóc chłopcu i jego rodzicom wystarczy przyjść na wielki kiermasz organizowany w niedzielę, w przedszkolu przy ul. Ledóchowskiej 8 (od godz. 11.00 do 18.00). Znajdziemy tam m.in. przetwory domowej roboty, książki, gry planszowe i płyty. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przekazane na rehabilitację chłopca.

Sportowcy i politycy

"Słoiki z Wilanowa" w tym roku mają już swoją trzecią odsłonę. - Nasze "słoiki" to tylko symbol, od którego wszystko się zaczęło - wspominała Jolanta Kuźmińska, dyrektor przedszkola.

Dwa lata temu Rada Rodziców postanowiła sprzedawać przetwory, aby wesprzeć jednego ze swoich podopiecznych. Skromny kiermasz przekształcił się w wydarzeniem z dużym rozmachem, w który chętnie angażują się "znani i lubiani" ze świata sportu, kultury czy polityki.

W tym roku prezenty dla chłopca przekazali m.in. Robert Lewandowski, Michał Pazdan czy Dariusz Michalczewski. Akcję wspiera też m.in. prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką czy poseł Marcin Święcicki.

kw/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »