Informacje

26.02.2014 15:35 po skucesach łyżwiarzy w soczi

SLD chce zadaszenia toru na Stegnach

SERWISY:

Warszawskie SLD chce zadaszenia toru łyżwiarskiego na Stegnach. – Inwestycja ponownie powinna być wpisana do wieloletniej prognozy finansowej. Zyskają na tym nie tylko sportowcy, ale też i mieszkańcy stolicy – przekonuje Sebastian Wierzbicki, szef klubu radnych sojuszu w Radzie Warszawy.

Sukcesy polskich panczenistów na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, w tym Katarzyny Woźniak z klubu WTŁ Stegny Warszawa, pokazały, że Polska ma ogromny potencjał w tej dyscyplinie sportu. Medale naszych sportowców robią tym większe wrażenie, że w naszym kraju nie ma żadnego krytego toru łyżwiarskiego, na którym trenować można przez cały rok.

Wykreślili inwestycję

Osiem lat temu zmodernizowano tor na Stegnach. Powstał nowy system mrożenia przystosowany do hali. Zmieniono również geometrię toru. Wszystko to kosztowało blisko 20 mln złotych. Z tej kwoty sfinansowano również projekt zadaszenia toru autorstwa profesora Wojciecha Zabłockiego.

W 2008 roku z powodu kryzysu, prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zadecydowała o jego wykreśleniu z planów inwestycyjnych.

Radny miasta Sebastian Wierzbicki uważa, że najwyższy czas powrócić do pomysłu. - Dziś najgorszy okres kryzysu mamy za sobą, a dzięki nowoczesnym technologiom prace na Stegnach nie będą kosztowały ponad 200 mln zł jak zakładał Ratusz, ale mniej niż 100 mln zł - przekonuje Wierzbicki.

Ponadto Wierzbicki sugeruje współfinansowanie inwestycji przez Ministerstwo Sportu. - Co było również kiedyś rozważane – sugeruje Wierzbicki. Radny jest przekonany, że inwestycja przysłuży się nie tylko sportowcom, ale również mieszkańcom Warszawy.

- Idea zadaszenia powraca regularnie od kilku lat. Cały czas podsuwamy miastu pomysły na sposób realizacji idei. Jednym z nich jest zrealizowanie tego w ramach partnerstwa publiczno prywatnego. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do miasta. My tylko tym obiektem administrujemy. Nie ukrywamy, że jego gruntowana modernizacja ułatwiłaby nam działalności na Stegnach – powiedział Marcin Kuriata, rzecznik prasowy Warszawskiego Ośrodka sportu i Rekreacji.

Okrągły stół o sporcie

Wierzbicki, który jest również kandydatem na prezydenta stolicy, zaproponował też powołanie okrągłego stołu w sprawie stołecznego sportu. - Chcemy, aby była to debata, z udziałem władz miasta, radnych, ale przede wszystkim ekspertów i przedstawicieli warszawskich klubów i środowisk sportowych, na temat kondycji stołecznego sportu – zaproponował radny.

TAK WITANO ŁYŻWIARZY, KTÓRZY WRÓCILI Z SOCZI Z MEDALAMI:

bf/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Bartosz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2014 18:06 ~Bartosz

  REALNIE~REALNIE

  CHCIAŁ BYM ZWRÓCIĆ ÓWAGĘ

  A ja chciałem zwrócić jak to przeczytałem.
  Co do meritum to bojery zna jeszcze mniej ludzi niż łyżwy. Wiem to bo latam swoim prywatnym i jeżdżę też na łyżwach. Bojerowcy i to nie z Zegrza mają najwięcej osiągnięć w świecie. Polacy są potęgą w tym sporcie od kilkudziesięciu lat o czym mało kto wie. Szkolą dzieci bez mrożenia jezior. Ze względu na charakter bojerów tylko garstka zapaleńców jest w stanie jeździć 200-300km szukając warunków lodowych i wiatru. Dlatego to sport niszowy uprawiany głównie jako zimowy przerywnik dla żeglarzy. Łyżwiarze zaś mają tak, że potrzebują dachu by sport stał się masowy. Taki standard światowy. Ktoś powie rolki mogą być zamiast łyżew. A ja odpowiem pytaniem: wolisz z gumką czy bez? Mieszkać wolisz w domu czy w ziemiance?
  Hala to nie jakieś fanaberie.

 • REALNIE

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2014 01:33 ~REALNIE

  CHCIAŁ BYM ZWRÓCIĆ ÓWAGĘ NA SUKKCESY NASZYCH CHŁOPCÓW KTÓŻY ŚLIZGAJĄ SIĘ NA BOJERACH PO ZALEWIE ZEGRZYŃSKIM, PROPONUJE ZAMRARZANIE GO OD MARCA DO LISTOPADA JAK WSZYSTKIM TO WSZYSTKIM PO RÓWNO DLA JEDNEGO CHŁOPAKA NIE WYDAMY 50 MLN NA DACH LUDZIE OPANUJCIE SIĘ , JAK IŚĆ TYM TOREM ROZUMOWANIA TO CO CHWILA KTOŚ ZDOBYWA ZŁOTE MEDALE , A SŁYCHAĆ TYLKO O TYCH Z OLIMPIADY JAK W INNE TRZEBA BY BYŁO WKŁADAĆ MIEJ SERDUCHA, ILE OSÓB SIĘ POŚLIZGA , NA POCZĄTKU 200-300 PO 2 LATACH 50 PO 4-MOŻE 10 TO NIE JEST SPORT KTÓRY KRĘCI POLAKÓW MEDAL TAK FAJNIE ALE 99.9% POLAKÓW NIC NIE WIE NA TEMAT TEGO SPORTU

 • Zuzel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.02.2014 21:38 ~Zuzel

  Czemu nie doszły do skutku zawody w żużlu na lodzie na Stegnach? Czemu oni się nie zgodzili? Ktoś wie? W Sanoku były fajne zawody w styczniu...

 • Bartosz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.02.2014 19:00 ~Bartosz

  Nie ulega wątpliwościom że tor do szybkiej jazdy powinien powstać w Warszawie. Jak twierdzi Paweł Zygmunt jest to w tej chwili najmocniej obsadzony ośrodek. Trenuje tu najwięcej młodzieży. Jest to też najmocniejszy ośrodek łyżwiarstwa figurowego w Polsce. I powiedzmy sobie jasno, że mało prawdopodobne jest by nowa hala posłużyła obecnym medalistom. Choć im szczerze życzę by wrócili na tory igrzysk olimpijskich to są już oldbojami i niezwykle rzadko zdarza się by sportowiec dał radę startować w igrzyskach więcej niż 2 razy. Hala będzie dla tych którzy teraz mają po kilkanaście lat i za jakiś czas zastąpią obecnych mistrzów. Budowa hali w Zakopanem budzi emocje ze względu na najszybszy tor w Europie ale taki tor nie będzie służył naszym dzieciom na co dzień. Skorzystają może z niego w wakacje podczas obozów, o ile się dopchają, a cały rok będą tam trenowali zagraniczni mistrzowie przyciągnięci możliwością pobicia rekordu. A co z dziećmi? Dla kogo wydamy te pieniądze? Chcemy mieć najszybszy tor czy świetnie przygotowanych łyżwiarzy, którzy do toru będą mieli jak najbliżej z każdego miejsca w Polsce? Tor na rekordy przyciągnie najbogatszych, COS podniesie stawki za wstęp na lód (jak robi to na Torwarze) a zdolne dzieci obejdą się smakiem. Tylko Stegny - ośrodek w centrum Polski z właścicielem miastem Warszawa nie COS-u.

 • Niepotrzebny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.02.2014 17:34 ~Niepotrzebny

  wojtek_mistrz~wojtek_mistrz

  mi tam nie potrzebny :)

  Ty natychmiast po wejściu na łód wywinąłbyś takiego Toeloopa, że wybiłbyś przerębel.

 • Śmierdzą im

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.02.2014 17:30 ~Śmierdzą im

  Ice Speedway~Ice Speedway

  A czemu nikt nie napisze, że WOSiR nie chiał wziąć pieniędzy od żużlowców za wynajem toru za zawodów w żużlu na lodzie?? Impreza miała być w połowie marca na Eurosporcie. Póki tacy ludzi bedą zarządzać obiektami miejskim, sport nigdy nie bedzie czymś ważnym w mieście...

  A co, pecunia olet ?

 • Były a nie ma

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.02.2014 17:28 ~Były a nie ma

  metys~metys

  Zapewne za dolary z więzień w Szymanach.

  Nie wiesz, że te dolary miały zdolność telelokacji ? Odfrunęły i pogrążyły się w niebycie.

 • metys

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.02.2014 15:24 ~metys

  Zapewne za dolary z więzień w Szymanach.

 • bw1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.02.2014 10:34 ~bw1

  zapomnieli o wpływach z fotoradaru na pobliskim skrzyżowaniu, który będzie walił foty łyżwiażom gnającym na trening i kibicom

 • MRF

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.02.2014 10:18 ~MRF

  Teraz wiemy, która opcja polityczna obsadza Stegny. Obawiam się, że zadaszenie szybko nie powstanie, bo ta opcja ma dziś słabe wpływy w ratuszu.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »