Informacje

14.02.2013 06:23 przetarg ZMID-u

Skrzyżowanie Puławskiej
z Poleczki do przebudowy

SERWISY:

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił przetarg na remont skrzyżowania ulic Puławskiej, Poleczki i Pileckiego. Kierowcy powinni być zadowoleni, bo będą mieli do dyspozycji więcej pasów.

Przebudowane zostaną prawie wszystkie wjazdy na skrzyżowanie. Ulgę odczują kierowcy jadący Puławską od strony Piaseczna i skręcający w lewo, w Poleczki. Zamiast wiecznie zakorkowanego, jednego pasa, po remoncie będą mieli do dyspozycji dwa. Zmiana ta nie odbędzie się kosztem samochodów jadących do centrum. W tym kierunku wciąż będą trzy pasy.

Nowy buspas

Jeszcze większe zmiany będą wprowadzone w kierunku Piaseczna. Ulica nie będzie już przy wjeździe na wiadukt zwężać się do dwóch pasów.

Tuż przed skrzyżowaniem drogowcy wybudują dwie wysepki. Układ pasów, patrząc od osi jezdni, będzie następujący: nowy pas do skrętu w lewo, w Pileckiego, tylko dla autobusów (pojazdy komunikacji miejskiej nie mogą korzystać z istniejącego wiaduktu, ponieważ omijałyby znajdujący się na początku Pileckiego przystanek). Następnie, pomiędzy wysepkami, trzy pasy do jazdy na wprost i dodatkowy, czwarty pas, który łączy się z prawoskrętem w Poleczki.

Dwa pasy na wprost

Zmiany obejmą też ulicę Poleczki. Aktualnie kończy się on trzema pasami, jednak by pojechać prosto, w kierunku Roentgena, należało zająć tylko i wyłącznie pas środkowy. Drogowcy domalowali na prawym pasie strzałkę do jazdy na wprost, jednak to nie rozwiązało problemu. Po remoncie ulica będzie szersza i prosto przez skrzyżowanie będą mogły przejechać jednocześnie dwa potoki pojazdów.

Bez zmian pozostanie układ ulicy Pileckiego. - Prowadzone były pomiary ruchu i projektant stwierdził, że zmiany nie są potrzebne – tłumaczy Małgorzata Gajewska ze ZMID.

4 miesiące budowy

Remont nie będzie polegał tylko na wytyczeniu nowych pasów. Jak można przeczytać w warunkach przetargu, przebudowana zostanie również sygnalizacja świetlna, odwodnienie, oświetlenie, i sieć elektroenergetyczna. Wykonawca zabezpieczyć też będzie musiał istniejący wodociąg i instalacje telekomunikacyjne.

Oferty zostaną otwarte 27.02.2013 r. o godz. 11:00. Jedynym przyjętym kryterium będzie cena. – Umowa z wykonawcą zostanie podpisana na wiosnę – informuje Gajewska. Od tego czasu będzie on miał 4 miesiące na przeprowadzenie wszystkich prac.

wp//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Dareksos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.08.2013 12:22 ~Dareksos

  Panowie - czego wy oczekujecie. O tych zmianach nie decydują kierowcy tylko urzędnicy za biurka. Ba, podejrzewam ,że ich kontakt z drogą i zaistniałymi tu problemami ogranicza się do dojazdu do pracy. A było tak - Do pracy przychodzą na 8.00 - kawka, gadka inne pierdoły i pojechali badać natężanie ruchu o 11.00. I czego ci ludzi chcą ruch płynny, ale żeby się odczepili to coś tam zrobimy i zrobili. O 8 rano czy po 17 nie przyjadą bo nadgodzin, a nagrodę i tak dostaną bo się ustawowo należy, a ty płać podatki im więcej spalisz paliwa to więcej VAt-u zapłacisz i tak to się kręci. Przecież to nie oni są dla nas tylko my dla nich.

 • yan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.07.2013 12:17 ~yan

  Czy Pan Projektant przewidział, że niebawem będzie przejezdny odcinek S2? To raczej przyczyni się do zwiększenia ruchu na lewoskręcie w Puławską... Myślcie przyszłościowo, a nie 'teraz nam nie potrzeba...'

  Pozdr.

 • Ursyn car

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2013 17:23 ~Ursyn car

  ursynów~ursynów

  POwinna być estakada na lewoskręcie z Pileckiego w Puławską w kier. Piaseczna. Może być nawet jednopasmowa byle by była.
  A jak na to nie ma pieniędzy to chociaż pas do lewoskrętu powinien zaczynać się już od Herbsta. I zielone tylko do lewoskrętu chociaż na 15 sekund. I do tego dwa pasy do jazdy na wprost w kier. Poleczki.

  Właśnie, to miejsce obfituje w wypadki przy lewoskręcie. Znałem osobiście jednego człowieka, który tam własnie zginął, a takich jak on było dziesiątki.

 • margo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.02.2013 16:49 ~margo

  To chyba jakiś żart... Od lat czekam, aż ktoś wreszcie zajmie się problemem korków na Pileckiego w stronę Poleczki:( Jak można twierdzić, że tam nie są potrzebne zmiany?

 • ursynów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2013 13:51 ~ursynów

  POwinna być estakada na lewoskręcie z Pileckiego w Puławską w kier. Piaseczna. Może być nawet jednopasmowa byle by była.
  A jak na to nie ma pieniędzy to chociaż pas do lewoskrętu powinien zaczynać się już od Herbsta. I zielone tylko do lewoskrętu chociaż na 15 sekund. I do tego dwa pasy do jazdy na wprost w kier. Poleczki.

 • Bartsz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2013 23:35 ~Bartsz

  Bez zmany wyjazdu z pileckiego a dokładniej dodatkowego pasa do jazdy na wprost i przedłuzenie poszerzenia do 4 pasów nie ma sznasy na sparwny wyjazd z ursynowa między 7 a 9

 • Kg123

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2013 10:29 ~Kg123

  "Pan projektant" doskonale wie co sie rano dzieje na tym skrzyżowaniu tylko NIE POTRAFI rozwiązać tej sytuacji.

 • obywatel RP

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2013 09:39 ~obywatel RP

  nie tak dawno był drobny remont, przy okazji ktorego znikła zielona strzałka dla prawoskrętu z Pileckiego w Puławską. Od tamtej pory zawsze są korki. A piesi (bo chyba w trosce o ich bezpieczeństwo zlikwidowano strzałkę) przekraczają ten wyjazd w liczbie 1-2 osób na 10 minut.

  No i z Poleczki można od jakiś 2-3 miesięcy pojechać w Pileckiego z dwóch pasów, środkowego i prawego (prosto lub na piaseczno). Skąd macie tak nieaktualne informacje?

 • jedyny2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2013 08:55 ~jedyny2

  Przy takiej inwestycji nalezy uwzglednic wyjazd z pileckiego w lewo w puławska szkoda naszych złotówek zeby przy takiej inwestycji nie uwzglednic tego wyjazdu po prostu ktos powinien wziac za to odpowiedzialnosc!!!!!!!!!!!!Zrobic raz a dobrze .Czlowiek myslacy wie za niedługo? otworza wezel pulawska i cały ursynow ok 200 tys bedzie chciał do tego wezła dojechac a pojedynczy pas przy realu juz i tak wyglada niewiele lepiej rano korek az do onkologi.APELUJE DO OSÓB KTÓRRE ODPOWIADAJA ZA TA INWESTYCJE OTWORZA OCZY ALBO NIECH KTOS POJEDZIE TAM RANO I ZOBACZY JAKI TAM JEST MEKSYK!!!!!!!!!

 • marta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2013 23:21 ~marta

  bez sensu, wyjechac rano z pileckiego w poleczki to masakra
  gdzie mozna zglaszac uwagi do projektu?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »