Informacje

16.10.2013 11:58 otworzyli nowolazurową, wyłączyli światła

Skrzyżowanie Nowolazurowej z Ryżową bez świateł nawet przez kilka tygodni

SERWISY:

Problem po otwarciu Nowolazurowej. Do niebezpiecznych sytuacji dochodzi na skrzyżowaniu tej ulicy z Ryżową. Tworzą się korki - alarmują internauci. Wszystko przez niedziałające światła. Jak się dowiedzieliśmy, te mają być wyłączone jeszcze przez kilka tygodni. Trzeba je przeprogramować.

Jak informują internauci, sygnalizacja świetlna nie działa od kiedy w piątek przed referendum drogowcy otworzyli kolejny fragment ul. Nowolazurowej. Na warszawa@tvn.pl i na naszym forum piszą, że dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji, a nawet stłuczek.

- Po otworzeniu kolejnych odcinków ul. Nowolazurowej, w miniony piątek nie włączono sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Ryżową (chociaż wcześniej działała). Na pierwszy wypadek czekaliśmy do dzisiejszego popołudnia - napisał we wtorek na skrzynkę warszawa@tvn.pl internauta Krzysztof.

Jak dodał, "obecnie zmienione zostało pierwszeństwo przejazdu. Do tej pory pierwszeństwo było dla jadących ul. Ryżową, teraz jest uprzywilejowana ul. Nowolazurowa. Działają światła pulsujące, co prowadzi do wielu zagrożeń dla kierowców, gdyż większy ruch jest w ciągu ul. Ryżowej. Piesi mają problem z przejściem przez ulicę".


Tworzą się jeszcze większe korki na ulicy Ryżowej - alarmują mieszkańcy.

- Dziś po godzinie 18.30 korek w kierunku osiedla Skorosze sięgał Tesco przy ul. Kleszczowej. Stała też ul. Chrobrego oraz ul. Popularna - napisał we wtorek internauta Grzegorz. Wtóruje mu mieszkanka Ursusa, internautka. - Ryżowa to jedna z nielicznych ulic wyjazdowych z Ursusa. Tworzą się korki, w których stoją praktycznie wszystkie linie autobusowe - żalił się.

Kiedy zacznie działać?

O ciężką dla kierowców sytuację zapytaliśmy Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Niestety, nie mamy do przekazania dobrej informacji. Wraz z oddaniem nowej ulicy (Nowolazurowej), trzeba zmienić sygnalizację świetlną - ocenili drogowcy. To potrwa.

– Przez najbliższe dwa tygodnie będą trwały pomiary ruchu. Potem firma Strabag, stworzy nowy projekt. Ten będzie musiał zostać zaakceptowany przez inżyniera ruchu, a potem wdrożony - wyjaśnia Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID.

Na pytanie, czy nie można było tego wcześniej przewidzieć, rzeczniczka tłumaczy, że aby sygnalizacja działała prawidłowo i zgodnie z natężeniem ruchu, trzeba to natężenie najpierw zmierzyć.

Czy przez te kolejne tygodnie policja pomoże kierowcom? ZMID o to nie prosił. – Nie jest to w naszych kompetencjach - tłumaczy Gajewska.

O to, czy kierowcy mogą liczyć na pomoc policję, zapytaliśmy funkcjonariuszy. - Nie mieliśmy sygnałów, że panuje tam trudna sytuacja. Dziękujemy za informacje. Na pewno to miejsce będziemy mieli na oku - odpowiedziała Agnieszka Włodarska ze stołecznej policji.

Będzie kolejna zmiana

Gdy Węzeł Salomea, którego tylko częścią jest Nowolazurowa, zostanie całkowicie oddany, światła znów trzeba będzie zmienić, ale powinno stać się to szybciej niż teraz - dowiadujemy się w ZMID.

Węzeł ma być przejezdny do końca roku - zapowiedziała już wcześniej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Wtedy też będzie można skręcić z Nowolazurowej w kier. węzła Łopuszańska albo z Jerozolimskich w lewo, w Nowolazurową.

Zobacz przejazd ul. Nowolazurową:


su/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • BZIK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2014 23:47 ~BZIK

  niestety jestem sceptykiem kiedy widzę te ostatnio oddane do użytku nowe odcinki "ekspresówek" - al.jerozolimskich w Ursusie. Myślałem że po remoncie będzie to droga w standardzie drogi ekspresowej bez skrzyżowań, tymczasem już wiadomo, że zrobione skrzyżowanie ze światłami w Ursusie na Al.Jerozolimskich....no masakara. W takim wariancie tak naprawdę nic się nie poprawi dojazd do Wawy z tych kierunków przez te światła które przyczynią się do powsawania kilometrowych korków sięgających aż do Piastowa. Kiedy zobaczyłem to osobiście to po prostu się załamałem, tymbardziej iż wiadomo, że przez kolejnych kilkadziesiąt lat nic już tego błędu nie zmieni a kierowcy będą codziennie rano bluźnić w duchu tych partackich projektantów. Tym bardziej jest to nie pojęte, bo skrzyżowanie to jest jedno z najdroższych w kraju, a mimo to spieprzone do granic możliwości. Można było zrobić przecież zastosować tam szeregi innych rozwiązań żeby tylko zachować standard drogi ekspresowej bezkolizyjnej która powinna bezwzględnie docelowo w takim standardzie być doprowadzona aż do Żyrardowa! Ale widać że tu na Mazowszu się nie da!!! Tak tak, tylko tu na mazowszu, bo są regiony w kraju, gdzie pomimo o stokroć mniejszej liczby mieszkańców buduje się drogi bezkolizyjne, i to jest cały paradoks...nie wiem, może ktoś celowo tak to robi, ale jak dla mnie to jest fuszerka bo wiadomo, że kolejne inwestycje , poprawki, czy przebudowy dróg nie powstaną przez kolejnych kilkadziesiąt lat, tymczasem buduje się tu drogi jak 80 lat temu w USA.

 • Brawo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2013 15:59 ~Brawo

  UWAGA! Szanowni Panstwo, światła włączone! To Nasz wspólny sukces!

 • Kierowniczka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2013 18:02 ~Kierowniczka

  Proszę o pilne włączenie tych świateł na chybił-trafił. Jeśli okaże sie ze światło na Nowolazurowej lub Ryżowej pali sie za długo/krótko, to co za problem je przeprogramować na cito? Czemu to takie trudne do ogarnięcia dla drogowców, nie kumam?

 • ozon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2013 16:31 ~ozon

  dwa tygodnie będą trwały pomiary ruchu...

  a co to za skomplikowane ustawić 10 sekund zielone na nowolazurową i 5 sek na Ryżową i po 5 sek na skręty ...

  i już by nie było kolizji i złomowania a niedaj Boże zabistych i rannych ale urzędnik to pasożyt w 21 wieku więc co można oczekiwać w związku z tym...

 • NoComment

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2013 14:33 NoComment

  Ale przed referendum otwarte? OTWARTE.

 • Jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2013 14:00 ~Jan

  Pole do popisu dla policji. Może wreszcie zrobi coś pożytecznego i pokieruje przez ten czas ruchem ręcznie.

 • urs

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2013 12:41 ~urs

  Podziękujcie pani HGW za ten bałagan, ale nie chciało się iść na referendum to tak jest. Po drugie, nauczcie się jeździć. Kiedy wkońcu zostaną wprowadzone obowiązkowe badania psychotechniczne dla każdego kierowcy? Po trzecie, na chwile obecną skrzożowanie jest rzeczywiście kolizyjne ale ruch od uprzywilejowanej ulicy nowolazurowej nie jest jakiś duży, 1 samochód na 2 minuty. Wiadomo że ryżowa jest trochę bardziej ruchliwa ale trzeba patrzeć na znaki, nic nie zaszkodzi zwolnić lub zatrzymać się całkowicie i upewnić się czy można wjechać na skrzyżowanie od strony ulicy ryżowej. Po prostu u polskich kierowców, w większości brakuje tego refleksu za kierownicą i nie potrafią się dostosować do zmian które zachodzą w czasie jazdy.

 • III

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2013 12:14 ~III

  Żenada, ŻĘ-NA-DA. Dziś był już kosmiczny korek na Traktorzystów, bo nawet jak ktoś chciałby sobie z Ursusa pojechać Nowolazurową z pierwszeństwem to musiał się tam jakoś z podporządkowanej włączyć. Wprawdzie w korku na Ryżowej nie staliśmy, ale widać jak nerwowa jest tam sytuacja. Aż boję się myśleć, co tam się będzie wyrabiało na Wszystkich Świętych.

 • z Ursusa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2013 12:13 ~z Ursusa

  Ja głosowałem za odwołaniem, nie uwierzyłem w ten nagły cud wyborczy i chcialem odwołania ale byłem w tej mniejszości ludzi, która poszła.

 • Darecki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2013 12:09 ~Darecki

  Kolejny kretynizm, to skręt z Nowolazurowej w Poczty Gdańskiej Światła do skrętu w lewo palą się kilkanście sekund. Jak trafi się jakaś lebiega to przejeżdżają po 2-3 samochody!!
  TVN pomóżcie!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »