Informacje

27.01.2016 06:29 Prace przy Marymonckiej

Skrzyżowanie jak tor przeszkód. "Kierowcy zwalniają do zera"

SERWISY:

Najpierw wyrwa, potem asfaltowy próg - nie tak kierowcy wyobrażali sobie remontowane skrzyżowanie ul. Marymonckiej i Podleśnej. "To fuszerka i skandal" - komentuje jeden z naszych czytelników. Wodociągowcy, którzy prowadzą inwestycję, odpowiadają, że utrudnienia są tylko tymczasowe. Ale po naszej interwencji zapewniają: - Do końca tygodnia zlikwidujemy nierówności.

"Granda, fuszerka i skandal" - tak o remontowanym skrzyżowaniu ulic Marymonckiej i Podleśnej napisał jeden z naszych czytelników. "Jedna jezdnia wyżej, druga niżej, potem znowu próg jak krawężnik. Autobusy i osobówki zwalniają do zera, można zerwać miskę" - alarmował na forum tvnwarszawa.pl.

Czy sytuacja rzeczywiście wygląda aż tak źle? Sprawdził to nasz reporter. Jak przyznał, przejazd przez skrzyżowanie rzeczywiście sprawia wielu kierowcom problem.

- Różnica poziomów między wyremontowaną jezdnią, a starą nie jest aż taka duża, ale przed przejazdem przez torowisko tworzą się wyrwy. Kierowcy mogą ulegać złudzeniu, że przed nimi jest spora dziura, a następnie wysoki próg, dlatego znacznie zwalniają lub wręcz się zatrzymują - opisuje Mateusz Szmelter. Jak dodaje, z tego powodu szczególnie w godzinach szczytu tworzą się korki na ul. Podleśnej.

Budują odwodnienie torowiska

Remont nawierzchni na skrzyżowaniu związany jest z zakończeniem budowy Kolektora Burakowskiego "bis". Prowadzi go Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które zapewnia, że na skrzyżowaniu niebawem pojawi się równy asfalt. Jak tłumaczą wodociągowcy, nawierzchnia ulicy Marymonckiej od skrzyżowania z ul. Podleśną i Podczaszyńskiego do Trasy Mostu Skłodowskiej-Curie była odtwarzana sukcesywnie, wraz z postępem prowadzonej inwestycji.

- Na mocy oddzielnego porozumienia zawartego z Tramwajami Warszawskimi z pracami przy budowie kolektora skoordynowana została również budowa odwodnienia torowiska tramwajowego w rejonie skrzyżowania z ulicą Podleśną, a prowadzenie tych dodatkowych robót powoduje wyłączenie z ruchu 200-metrowego odcinka wschodniej jezdni Marymonckiej w bezpośrednim rejonie skrzyżowania z ul. Podleśną. Przejazd przez torowisko, wykonany według nowego projektu, jest położony wyżej niż stara nawierzchnia skrzyżowania, stąd tymczasowa różnica w wysokości płaszczyzn - tłumaczy Roman Bugaj, rzecznik MPWiK.

Będą wyrównywać

Jak zaznacza, ułożenie nowej i równej nawierzchni możliwe będzie po zakończeniu wszystkich dodatkowych prac związanych z budową odwodnienia. Kiedy to nastąpi? - Niezwłocznie przy wystąpieniu sprzyjających warunków atmosferycznych, wiosną bieżącego roku - odpowiada rzecznik.

Aby jednak szybciej ułatwić życie kierowcom, jeszcze w tym tygodniu wodociągowcy mają tymczasowo wyrównać przejazd. - W celu likwidacji nierówności do końca bieżącego tygodnia zostaną wykonane niezbędne prace drogowe. Przepraszamy kierowców za utrudnienia - podkreśla Bugaj.

jk/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Koleś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2016 12:12 ~Koleś

  Nie przesadzajmy. Wczoraj jechałem tam i z powrotem i nie było jakiegoś większego problemu z przejazdem (jechałem z prędkością ok 35 - 40 km/h i octavia (prywatna) normalnie przejechała przez te okropne progi

 • Cypis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2016 03:33 ~Cypis

  Przegięcie "lekkie", fakt. Niestresowy przejazd autobusu tylko w pozycji serwisowej.

 • Daro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2016 17:00 ~Daro

  dzisiaj widzialem jak fachoWcy wylewali ten asfalt, masakra. Może ktoś z ZDM by to skontrolował?

 • tvpyry

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2016 16:36 ~tvpyry

  poznaniak~poznaniak

  i co tak przeżywacie w Poznaniu jest tak samo i nikt nie robi z tego takiego halo...

  Trudno żeby na tvnwarszawa robić halo z wydarzeń w Poznaniu. Jak kiedyś powstanie tvnpoznan, to pewnie bedą tam takie informacje.

 • wawka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2016 16:21 ~wawka

  Dobrze że nie czuć już tego fetoru z rozkopanego skrzyżowania. Co do zakazu skrętu w lewo to fakt że kierowcy nie patrza na znaki , tylko jada na pamięć.
  Liczmy że do lata marymoncka i okolice wrócą do " NORMANOLOŚCI " . Jedynym plusem tego całego Burdelu tam to wkońcu nowa nawierzchnia asfaltowa na całej ulicy.

 • Pąk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2016 16:14 ~Pąk

  Kazimierzowska/Woronicza od wielu lat jest uskok i to większy i nikt z tym nic nie robi. Tam się zajmijcie problemem. Tutaj to delikatny uskok w porównaniu z Kazimierzowską.

 • wawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2016 15:52 ~wawiak

  TAK, TO SKRZYŻOWANIE TO JEDEN WIELKI SKANDAL - CAŁYMI TYGODNIAMI NIC SIĘ TAM NIE DZIEJE !!!

 • greg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2016 15:28 ~greg

  poznaniak~poznaniak

  i co tak przeżywacie w Poznaniu jest tak samo i nikt nie robi z tego takiego halo...

  bo nie ma www.tvnpoznan.tvn24.pl....

 • Sfrustrowany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2016 14:53 ~Sfrustrowany

  Nie raz, nie dwa byłem świadkiem przerw w pracy panów robotników na trawniku przy ulicy podleśnej z browarkami w ręku :) To chyba wyjaśnia czemu to skrzyżowanie woła o pomste do nieba od ponad dwóch lat...

 • poznaniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2016 13:19 ~poznaniak

  i co tak przeżywacie w Poznaniu jest tak samo i nikt nie robi z tego takiego halo...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »