Informacje

21.11.2011 16:26 wyrok po zamieszkach 11 listopada

Skopany przez policjanta, został skazany

SERWISY:

Mężczyzna, którego 11 listopada skopał policjant, został skazany w trybie natychmiastowym na trzy miesiące więzienia za "naruszenie nietykalności osobistej policjanta". Był jedyną osobą, której po zamieszkach postawiono taki zarzut. Postępowanie w sprawie funkcjonariusza, który go kopał jeszcze się nie zakończyło.

Skazany był bohaterem jednego z najbardziej kontrowersyjnych zdarzeń z 11 listopada. Na amatorskim filmie zarejestrowano, jak ubrany po cywilnemu policjant kopie go po głowie. Film szybko stał się przebojem internetu, a komendant główny policji Andrzej Matejuk po kilku dniach

zadecydował, że funkcjonariusz zostanie zawieszony. Prokuratura prowadzi w jego sprawie śledztwo.

Skazany na trzy miesiące więzienia

Sąd zdążył już za to ukarać Daniela K. – Który na wspomnianym filmie był kopany przez policjanta. – Został on skazany na trzy miesiące pozbawienia wolności za naruszenie nietykalności policjanta – potwierdza Wojciech Małek, rzecznik prasowy sądu okręgowego w Warszawie.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście swoje działania prowadzi na podstawie materiałów dowodowych otrzymanych od stołecznej policji. Jednak w przypadku postępowań w trybie przyspieszonym działania prowadzone są jedynie przez policję, która potrzebne dokumenty dostarcza do sądu, a ten wydaje wyrok.

Mężczyzna został więc skazany na podstawie materiału dowodowego, dostarczonego przez stołecznych policjantów. – Zanim doszło do wydarzenia uwiecznionego na filmie, ten sam mężczyzna szarpał się z policjantem. Potwierdziliśmy jego tożsamość i zawiadomiliśmy o tym sąd – tłumaczy Maciej Karczyński, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.

Zarzuty po 11 listopada

Po zamieszkach, do których doszło w Warszawie 11 listopada 35 zadymiarzy oskarżono o czynną napaść na policjanta. Daniel K. był jedyną osobą, której postawiono łagodniejszy zarzut "naruszenia nietykalności osobistej policjanta". Czy został potraktowany w sposób wyjątkowy? Policjanci zapewniają, że nie: – Będziemy do prokuratury dostarczać kolejne materiały – zapewnia Karczyński.

bf/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Mira

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2012 20:30 ~Mira

  "gdy by" ? W jakim języku piszesz ? To na studiach "gotowania na gazie" nie uczą polskiego ?

 • kris

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 16:36 ~kris

  Popieram jeden z wpisów, że z bandytami należy walczyć ich metodami, a wszelkie dywagacje uczciwych obywateli na temat prawa mam gdzieś. Dla mnie jak i wielu obywateli liczy się skutek. Gdy by pozostałe służy ruszyły dupę po 15 minutach było by po zamieszkach. Poszczególni dowódcy oddziałów prewencji stojąc z tyły i tak nie naraża się na kamienie, po co ma podejmować decyzję za którą będą go ciągać po prokuraturach, nie dziwię się że szeregowym puszczają nerwy. Ja to rozumiem w przeciwieństwie do wielu szowinistów tzw obrońców wolności. To forum jest be a raczej ten gościu z redakcji, który cenzuruje wpisy. Dałem wczoraj link do nagrania jak pokrzywdzony demonstrant się zachowuje ze swoimi kolegami i co i nic, nie ma go. Jestem przekonany, że każdy z was chętnie by go obejrzał

 • kurdebalans

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 09:02 ~kurdebalans

  patrzac na to jak policja kryje swoich i naciaga fakty to jakos watpie w to, czy faktycznie 'szrpal sie z policjantem'. I majac w pamieci to jak 11 policja 'uspokajala' tlum, ja tez bym uciekal nawet nie majac nic na sumieniu.

 • AK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 03:57 ~AK

  Nie popieram przemocy tego policjanta. Niemniej ten skopany chłopak nie jest niewiniatkiem i bronić go tez nie ma co! Władze, w tym policję, należy szanować

 • Damyks

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 03:32 ~Damyks

  To co ma robić policja, głaskać po główce? Był taki odważny w grupie to dostał w dziub, więcej to go nauczy niż odsiadka...
  A skoro dostał 3 mce, to pewnie i dobrze był znany policji i nie był to jego pierwszy w życiu występek

 • anonim

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2011 18:21 ~anonim

  To jest kpina. Skoro wymieniony bandyta zostal skazany za naruszenie praw funkcjonariusza, to czemu funkcjonariusz nie zostal skazany za naruszenie praw obywatela? Widocznie film mozna interpretowac w dwojaki sposb. Otoz ktos juz tu wspomnial i zapewne mial racje. To demonstrant uderzal głowa w but policjanta, co doprowadzilo do złamania prawa i skazania obywatela.... w krajach 3 swiata by to jeszcze inaczej zinterpretowali

 • SL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2011 16:25 ~SL

  Zobaczcie jak działają w podobnych przypadkach specjalne oddziały policji francuskiej, przeznaczone do zwalczania demonstracji. Nasza policja to przy nich " małe piwo"!

 • pp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2011 15:51 ~pp

  "Zanim znaczy w prostym języku wczesniej.
  uciekał jak inni a winni uciekają,"

  W związku z tym funkcjonariusz publiczny może takiego delikwenta pobić?
  Nie wydaje mi się. Może to zrobić w obronie własnej. Na filmie widać atak.
  Jak wcześniej się szarpał, to trzeba było wcześniej go zatrzymać.

  Przez takie wydarzenia Policja niedługo nie będzie miała żadnego szacunku. O przywracaniu szacunku zapomnijcie. Nie tędy droga.

 • wera

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2011 15:50 ~wera

  Brawo !! bardzo dobrze :) powinien dostac z 10 lat matoł jeden

 • chomik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2011 15:28 ~chomik

  Jak możecie popierać bicie przez policję. Wstydźcie się.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »