Informacje

12.08.2013 11:08 źle zaadresowana

Skarga na referendum nie będzie rozpatrywana

SERWISY:


Skarga Andrzej Halickiego na sposób zbierania podpisów pod referendum nie będzie rozpatrywana przez Państwową Komisję Wyborczą – dowiedziała się TVN24. Poseł PO złożył swoje pismo do nieodpowiedniego organu.

- Weryfikacją podpisów pod wnioskiem o referendum w Warszawie i ewentualnymi nieprawidłowościami przy ich zbieraniu zajmuje się komisarz wyborczy w Warszawie, a nie Państwowa Komisja Wyborcza – powiedział TVN24 Kazimierz Czaplicki z PKW. - Wniosek Andrzeja Halickiego nie będzie przez nas rozpatrywany, a jedynie otrzyma on pisemną odpowiedź na swoje pismo o takiej właśnie treści – dodał.

Jak informuje PAP, komisarz otrzymał pismo posła PO do wiadomości i będzie musiał brać pod uwagę jego zastrzeżenia przy wydaniu postanowienia o przeprowadzeniu referendum bądź o odrzuceniu wniosku o jego przeprowadzenie.

Niejasna kwestia kart

Tymczasem warszawski poseł Platformy Obywatelskiej skierował swoje pismo do PKW. Stwierdził m.in., że niejasna jest kwestia kart, na których były zbierane podpisy pod wnioskiem o referendum. - Podpisy zbierali m.in. członkowie i osoby związane z partiami politycznymi Prawo i Sprawiedliwość oraz Ruch Palikota – stwierdził.

Według niego osoby związane z PiS zbierały podpisy na kartach, które znacznie różniły się od pozostałych, a wymagana ustawą informacja dotycząca inicjatora referendum (czyli Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej) podana była bardzo małą czcionką. Z kolei na części kart znajdowało się logo Ruchu Palikota.

CZYTAJ WIĘCEJ O SKARDZE HALICKIEGO

Co z referendum?

W piątek pojawiły się nieoficjalne doniesienia o zakończeniu liczenia głosów za referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Jan Artymowski ze Stronnictwa Demokratycznego ogłosił, że referendum jest pewne, bo zweryfikowano prawidłowo 140 tys. podpisów.

Warszawski komisarz wyborczy Dorota Tyrała nie potwierdza rewelacji. - Jest niemożliwe podanie informacji szczątkowych, ile podpisów zostało sprawdzonych i zweryfikowanych prawidłowo – powiedziała TVN24 Tyrała.

ran/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ShockToTheSystem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2013 22:43 ShockToTheSystem

  Czy to nie zabawne, jak wiele oburzenia ze strony PO i ich zwolenników wywołuje jedno referendum, które może się wogóle nie udać?

 • bolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2013 11:05 ~bolo

  Panie Halicki -zajmi sie Pan psami to moze będzie bardziej owocne niż Pana występowanie w telewizji - Żenada

 • rami

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.08.2013 21:31 ~rami

  ckm, jesteś ślepa, bo nie wiesz, ile twoje dzieci i wnuki zapłacą za te "zmiany". Gdybys juz dostała rachunek, inaczej byś śpiewała.

 • antygamoń

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.08.2013 21:27 ~antygamoń

  ckm~ckm

  ja również zostanę w domu,ponieważ nie jestem ślepa i widzę jak się zmienia Warszawa.Wszystkich ,którzy tego nie widzą wysyłam w Aleje jerozolimskie kierunek Pruszków .Tam widać jak się buduje drogi nie tylko w Warszawie ,ale i Polsce

  szkoda, że tylko oczy z organów umieszczonych w głowie ci działają

 • dzw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.08.2013 18:39 ~dzw

  Niech się Guział wypcha.Zostaję w domu

 • ckm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.08.2013 18:36 ~ckm

  ja również zostanę w domu,ponieważ nie jestem ślepa i widzę jak się zmienia Warszawa.Wszystkich ,którzy tego nie widzą wysyłam w Aleje jerozolimskie kierunek Pruszków .Tam widać jak się buduje drogi nie tylko w Warszawie ,ale i Polsce

 • koti

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.08.2013 14:58 ~koti

  Bardzo chcę zobaczyć, jak "kompetentnie" będzie zarządzać Warszawą nowa władza...najpierw pousadzają na stołkach swoich ziomków, potem będą przez rok jojczyć jak to tamci nabałaganili, następnie zajmą się obwinianiem i przerzucaniem odpowiedzialności. Będzie też trzeba uderzyć trochę w uczucia patriotyczne i zbudować kilka pomników (po co? na co? komu?, aż w końcu kadencja minie, a miasto zostanie z rozgrzebanymi inwestycjami...Może uda się skończyć metro i przypisać sobie wszystkie zasługi:) Ach...jak to będzie pięknie...a poza tym nic się nie zmieni. Szkoda pieniędzy na to referendum.

 • Wielbiciel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.08.2013 14:56 ~Wielbiciel

  Pani Prezydent. Ja dla Pani zostanę w domu!
  Pozdrawiam
  Wielbiciel.

 • Crumb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.08.2013 13:51 ~Crumb

  Wlczcie o ludzi, nie o Grnokiewicz - Waltz!!!

 • JaTylkoPytam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.08.2013 13:28 ~JaTylkoPytam

  Ja tylko w kwestii formalnej i obiektywnie (bo akurat jestem za referendum): a to PKW nie powinno - zgodnie z KPA - przekierować skargi do właściwego organu?

  Może niech się wypowie ktoś lepszy w te prawnicze klocki...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »