Informacje

19.05.2012 08:09 TRZON GRUPY CIECHANOWSKO-PUŁTUSKIEJ ROZBITY

"Skała", "Gruby" i Andrzej W.
wpadli w ręce CBŚ

Centralne Biuro Śledcze zatrzymało w Warszawie trzech członków grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, zajmującej się produkcją, przemytem oraz handlem narkotykami, głównie kokainą i amfetaminą - poinformowała w sobotę Komenda Główna Policji.

Przemysław K., pseud. Skała, Marcin K., pseud. Gruby, oraz Andrzej W. zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy CBŚ i policjantów KSP na jednym z warszawskich osiedli. Mieli przy sobie fałszywe dowody osobiste, prawa jazdy i kilkadziesiąt telefonów komórkowych - powiedział Karol Jakubowski z zespołu prasowego KGP.

"Czyścili" gotówkę

Po przeszukaniu jednego z mieszkań, w którym przebywał "Skała", funkcjonariusze odnaleźli 1,5 kg kokainy oraz prawie 12 tys. euro. - Zatrzymani mężczyźni stanowili trzon tzw. grupy ciechanowsko-pułtuskiej, zajmującej się produkcją i handlem narkotykami - powiedział Jakubowski.

Członkowie grupy ukrywali się i często zmieniali miejsca zamieszkania oraz samochody, którymi przewozili narkotyki. - Dochody z narkotyków i innych przestępstw szefostwo grupy lokowało w legalnych interesach, aby "wyczyścić" gotówkę - powiedział rzecznik.

Jak podkreślają funkcjonariusze CBŚ, szajka miała szerokie kontakty w świecie przestępczym. Współpracowała z tzw. grupą mokotowską oraz gangsterami z tzw. grupy "Szkatuły", miała znajomości w krajach Unii Europejskiej i Ameryce Południowej.

Tzw. grupa mokotowska została rozbita pod koniec 2005 roku. Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali wówczas 17 osób. Gang od około 10 lat napadał na tiry, handlował bronią i narkotykami (także na skalę międzynarodową), prał brudne pieniądze. Grupa "Szkatuły" specjalizowała się za to w zabójstwach, wymuszeniach haraczy, uprowadzeniach i obrocie narkotykami. Gang został rozbity w 2008 roku.

Czytaj też na tvn24.pl

dp//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »