Informacje

11.03.2011 15:54 przywielje dla autobusów

SISKOM: S8 to szansa
na nowe buspasy

SERWISY:

Buspasy na Górczewskiej i Prymasa Tysiąclecia? Stowarzyszenie Integracji Komunikacji apeluje do prezydent miasta o uprzywilejowanie autobusów w okolicach trasy S8.

 SISKOM w liście do Hanny Gronkiewicz-Waltz zauważa, że po otwarciu trasy S8 znaczna część ruchu tranzytowego przeniosła się właśnie na nową ekspresówkę. Dzięki temu zmniejszył się ruch na okolicznych arteriach, co daje szansę na bezbolesne utworzenie nowych buspasów.

Buspas na Górczewskiej

Eksperci apelują o wydzielenie dwukierunkowego buspasa na ul. Górczewskiej na odcinku pomiędzy ul. Powstańców Śląskich i Młynarską oraz jednokierunkowy buspas na zachodniej jezdni al. Prymasa Tysiąclecia na odcinku od ul. Górczewskiej do ul. Kasprzaka.

Bo zaraz się zakorkuje 

SISKOM tłumaczy, że zmniejszenie ruchu na tych drogach spowodowane otwarciem trasy S8 jest jedynie chwilowe, dlatego trzeba działać szybko. - Rezerwa przepustowości zostanie szybko skonsumowana przez indywidualny ruch samochodowy. Zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju systemu transportowego, zjawisku temu należy stanowczo przeciwdziałać, przeznaczając uzyskaną rezerwę przepustowości dla transportu publicznego – argumentują.

Całą treść listu można znaleźć TU.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kilovolt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2011 10:37 ~kilovolt

  Bardzo dobry pomysł z Bus-pasem na Górczewskiej. Teraz kiedy mogę ją sobie ominąć jadąc S8 mogą sobie bus-pas tam robić. Taki powinien być kierunek, najpierw obwodnice, później bus-pasy. Nikomu to wówczas nie będzie przeszkadzać, kiedy będzie mógł sobie ominąć ulice z bus-pasami obwodnicą. Ja sobie to chwale, od kiedy oddano S8 to niej jechałem jeszcze Górczewską swoim autem. Zdarzyła się parę razy taka konieczność, lecz wówczas skorzystałem z komunikacji. Natomiast codziennie poruszem się raczej autem i często korzystam z S8 omijając wszelkie tworzące się w okolicach zatory.

 • ikarus78

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2011 23:04 ~ikarus78

  wprowadzić mandaty 1000 zł za wjazd na buspasy

 • codziennie górczewską

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2011 19:35 ~codziennie…

  prawda jest taka że jakby światła na gorczewskiej były symchornizowane to pewnie korków by nie było. ale stoi sie na wszystkich światłach...

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2011 18:48 ~asd

  "Dzięki" światłym pomysłom ZTMu i SISKOMu dziś muszę płacić ponad 40 za to aby dostać się z Galerii Mokotów do domu (w Sródmieściu). Kiedyś miałam bezpośredni autobus 192, który zlikwidowali przy okazji remontu Krakowskiego Przedmieścia (szkoda, że Lechu nie żyje, można by go rozliczyć). Pozostała mi przesiadka przy Woronicza do 222 (ale nie w weekendy od maja do września, bo zamykają Krakowskie i Nowy Swiat). Najłatwiej było się przesiąć z 218 lub 182 ale i te linie skasowali zpod Galerii. Owszem są jeszcze inne linie ale aby się przesiąć trzeba pokonać spory dysnas co z zakupami nie jest przyjemne. Tak więc zbieram pracowcie kwity z taksówek i zamierzam je sobie odliczyć od podatku - bo miasto nie realizuje swoich podstawowych funkcji.

 • Goździkowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2011 18:04 ~Goździkowa

  BUSpas na Prymasa Tysiąclecia to katastrofa! S8 nie poprawiła sytuacji drogowej. Korki są nadal, a zmniejszenie jezdni o 1 pas, tylko do dwóch pasów, to już porażka na całego i korki zaczynać się będą od mostu "rowu grota"!

 • r

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2011 17:45 ~r

  @Bemowiak -> btw. skoro masz ochotę wesprzeć finansowo ZTM-> zgłoś się do nich i zaproponuj sfinalizowanie II linii metra w kierunku Bemowa -> jednym ruchem załatwisz kilka problemów pasażerów komunikacji miejskiej. Pozdrawiam.

 • r

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2011 17:43 ~r

  @Bemowiak -> nie dziękuję. Mi się wygodnie jeździ po ulicach, za które drogo płacę. Nie podoba mi się natomiast polityka ZTM. Rozumiem potrzeby komunikacji - metro, nowe linie tramwajowe, dodatkowe autobusy itp. Ale zabieranie pasów kierowcom za które płacą coraz więcej jest poniżej pasa.

 • Bemowiak.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2011 17:23 ~Bemowiak.

  Owszem chetnie zaplace tylko niech go zrobia jak najszybciej!!! A tobie radze sie przesiasc do komunikacji miejskiej, ktora dzieki buspasom dziala coraz lepiej!

 • r

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2011 14:07 ~r

  @Bemowiak - a zapłacisz za zabranie kolejnego pasa? Czemu ZTM sam sobie nie buduje dodatkowych pasów skoro są one tak niezbędne?

 • Bemowiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2011 12:00 ~Bemowiak

  Buspas na Gorczewskiej jest NIEZBEDNY! Nie rozumiem, dlaczego do tej pory nie zostal jeszcze wprowadzony. MIeszkancy Bemowa prosza wladze miasta o wydzielenie buspasu jak najszybciej na ul Gorczewskiej!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »