Informacje

09.07.2018 10:53 w Markach

Siedział w areszcie za nękanie.
Wyszedł, a tydzień później użył broni

SERWISY:

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa z użyciem z broni palnej w Markach. Sprawcą strzelaniny - jak podano w komunikacie - jest Przemysław M. Mężczyzna w sobotę wszedł na posesję swojej byłej partnerki i strzelił do jej obecnego partnera.

Jak podała prokuratura, w sobotę Przemysław M. "pojawił się na posesji w Markach, po czym oddał strzał - najprawdopodobniej z broni palnej - w kierunku obecnego partnera pokrzywdzonej kobiety. Ranny w brzuch mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie był operowany". Napastnika szuka teraz policja.

Nękanie, groźby karalne

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś poinformował w komunikacie, że wcześniej Prokuratura Rejonowa w Wołominie nadzorowała dochodzenie, które 27 kwietnia tego roku zakończyło się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia przeciwko Przemysławowi M. Mężczyźnie zarzucono uporczywe nękanie swojej dwudziestopięcioletniej byłej partnerki oraz jej matki, a także wielokrotne kierowanie pod adresem kobiet gróźb karalnych, naruszenia miru domowego oraz zniszczenia mienia.

Jak poinformowano, na wniosek prokuratora wobec Przemysława M. zastosowano wówczas środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - również na etapie postępowania sądowego. Jednak tydzień przed strzelaniną Przemysław M. opuścił areszt.

Śledztwo prokuratury

"Sąd Rejonowy w Wołominie (...) 22 czerwca wydał wyrok, w którym skazał Przemysława M. na karę łączną jednego roku pozbawienia wolności (prokurator wnosił o karę dwóch lat i dwóch miesięcy pozbawienia wolności). Jednocześnie - wbrew zgłoszonemu wnioskowi prokuratora w dniu 18 czerwca 2018 roku - sąd uchylił stosowany wobec Przemysława M. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Prokurator złożył wniosek o uzasadnienie wyroku z dnia 22 czerwca 2018 roku, zaskarżył również decyzję sądu w przedmiocie uchylenia tymczasowego aresztowania" - napisano w komunikacie.

W sobotę Prokuratura Rejonowa w Wołominie wszczęła śledztwo w kierunku zbrodni usiłowania zabójstwa z użyciem broni palnej. Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Stołecznej Policji. Przemysław M. jest poszukiwany.

 

>> Czytaj także o strzelaninie w Ząbkach, do której doszło w maju <<


PAP/kw/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • solo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2018 19:52 ~solo

  Obserwatorek~Obserwatorek

  Aleee nie system sadowniczy nie wymaga drastycznych reform, w ogóle jest super. Nic tylko bronić tych wspaniałych sędziów, tylko kto nas obroni przed ich durnymi wyrokami.


  Zmiany i to gruntownej wymaga Polski kodeks karny sędziowie orzekają tak jak im pozwala na to prawo.

 • ellkam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2018 19:29 ~ellkam

  Zgodnie z konstytucją obywatel ma prawo czuć się bezpiecznie po sprawiedliwej i skutecznej interwencji organów wymiaru sprawiedliwości w stosunku do swojego prześladowcy. Czy może nie ?

 • gosc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2018 14:07 ~gosc

  Pokazać zdjęcie sprawcy!. Po co ta informacja, skoro nawet nie wiemy jak wygląda ten bandzior.

 • dren

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2018 13:54 ~dren

  TO JEST SKANDALICZNE (na pewno nie zgodne z konstytucją) postępowanie sądu. Jakim cudem dali mu wyjść ? Ludzie przyszli ze swoim problemem do wymiaru sprawiedliwości licząc na sprawiedliwość i pomoc. W zamian za to (OD WAS !!!) dostali mozliwość poczucia zemsty od prześladowcy. Oczywiście teraz nikt nie ma sobie nic do zarzucenia. Wszystko było zgodnie z literą prawa. Nikt za to nie będzie podciągniety do odpowiedzialności. Kompletnie BEZREFLEKSYJNE I IGNORANCKIE podejście sądu uchylajacego areszt tymczasowy. Dlatego będę za tym żeby was wszystkich wymienili. Obojętne jakimi metodami. Bo takich przypadków w naszym kraju są dziesiątki. Niedawno policjanci mieli założoną sprawę za zaniedbanie w podobnej sytuacji gdzie zamordowana została kobieta a sprawca popełnił samobójstwo. Ciekawe czy tu sąd poniesie jakiekolwiek konsekwencje?

 • dren

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2018 13:09 ~dren

  TO JEST SKANDALICZNE (na pewno nie zgodne z konstytucją) postępowanie sądu. Jakim cudem dali mu wyjść ? Człowiek przyszedł ze swoim problemem do wymiaru sprawiedliwości licząc na sprawiedliwość i pomoc. W zamian za to (OD WAS !!!) dostał mozliwość poczucia zemsty od prześladowcy. Oczywiście teraz nikt nie ma sobie nic do zarzucenia. Wszystko było zgodnie z literą prawa. Nikt za to nie będzie podciągniety do odpowiedzialności. Kompletnie BEZREFLEKSYJNE I IGNORANCKIE podejście sądu uchylajacego areszt tymczasowy. Dlatego będę za tym żeby was wszystkich wymienili. Obojętne jakimi metodami. Bo takich przypadków w naszym kraju są dziesiątki. Niedawno policjanci mieli założoną sprawę za zaniedbanie w podobnej sytuacji gdzie zamordowana została kobieta. Ciekawe czy tu sąd poniesie jakiekolwiek konsekwencje?

 • Obserwatorek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2018 12:22 ~Obserwatorek

  Aleee nie system sadowniczy nie wymaga drastycznych reform, w ogóle jest super. Nic tylko bronić tych wspaniałych sędziów, tylko kto nas obroni przed ich durnymi wyrokami.

 • Olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2018 11:55 ~Olo

  marta~marta

  Sąd w Wołominie zapewnia poszkodowanym wiele atrakcji...ciekawe jakie nazwisko nosi sędzia ?

  Ciekawe czy jest za zmianami w sądach czy wspiera opozycję?

 • marta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2018 10:59 ~marta

  Sąd w Wołominie zapewnia poszkodowanym wiele atrakcji...ciekawe jakie nazwisko nosi sędzia ?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »