Informacje

09.08.2012 16:14 prace ruszą jeszcze w tym roku?

Siedem firm rywalizuje
o przebudowę bulwarów

SERWISY:


123 mln zł -  to najtańsza oferta na gruntowną przebudowę lewobrzeżnych bulwarów wiślanych. W szranki o tę prestiżową inwestycję stanęło siedem dużych firm. Władze Warszawy liczą, że wykonawcę uda się wyłonić jeszcze we wrześniu, a całość będzie gotowa w 2014 roku.

- W ramach drugiego etapu postępowania przetargowego zgłosiło się do nas siedem dużych wykonawców. Standardowo w tego typu postępowaniach były bardzo wysokie wymagania. Jest to projekt szczególnego znaczenia dla miasta - wyjaśnia w rozmowie z tvnwarszawa.pl Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Siedem dużych firm

Wartość złożonych ofert waha się od 123 do 176 mln zł. W przetargu uczestniczy obecnie siedem podmiotów: Warbud S.A., Energopol-Szczecin S.A., BILFIGER BERGER Budownictwo S.A., Hydrobudowa Gdańsk S.A., Mostostal Warszawa S.A., Skanska S.A. oraz Budimex S.A. Teraz przyjdzie czas na ocenę ofert.

Do tej pory władze miasta mówiły, że na prace chcą przeznaczyć około 120 mln. Ale dopiero po analizie ofert przekonamy się, ile inwestycja może kosztować.

- Mamy nadzieję, że najkorzystniejszą ofertę poznamy we wrześniu. Jeżeli nie będzie protestów i żadnych przeciwwskazań do zawarcia umowy z najlepszym wykonawcą wybranym w tym postępowaniu, to pierwsze prace ruszą jeszcze w tym roku – precyzuje Olszewski.

Zdążą do 2014?

Około dwukilometrowy odcinek od ul. Boleść do Tamki zostanie podzielony na trzy strefy: rozrywki, kultury i edukacji. Tuż przy Centrum Nauki Kopernik znajdzie się park żywej rzeki – na schodach graniczących z Wisłą będzie można usiąść wśród naturalnej roślinności, niedaleko będziemy mieli do dyspozycji plażę, na wysokości Mariensztatu powstaną pawilony, natomiast przy Podzamczu pływające przystanie.

Przejścia podziemne na wysokości Grodzkiej i Boleść zostaną zmodernizowane. Nowe pojawi się na wysokości Bednarskiej. - Wzdłuż promenady nabrzeże rzeki zostanie przebudowane i wyposażone w taki sposób, by mogły tu cumować nie tylko statki kontraktowane przez miasto, ale także łodzie rekreacyjne i barki usługowe. Dostarczone zostaną elektryczność, woda i odprowadzanie ścieków, co ułatwi tym jednostkom funkcjonowanie – wyjaśnia Monika Żukowska z biura prasowego miasta.

W pierwszym etapie prace będą prowadzone na odcinku od ul. Boleść do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Kiedy będziemy mogli przejść się nowymi bulwarami? - Nie wykluczamy, że uda się utrzymać pierwotny harmonogram ukończenia tego projektu do 2014 r. – mówi wiceprezydent Olszewski.

"Zagospodarowanie lewobrzeżnego bulwaru Wisły" na odcinku od ul. Boleść do mostu Śląsko-Dąbrowskiego jest częścią Projektu "Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy Pedałuj i Płyń (bike&sail) – etap1" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka”.

TAK WYGLĄDAJĄ OFERTY CENOWE

Warbud 153 mln zł

Energopol-Szczecin 176 mln zł

Bilfinger Berger 135 mln zł

Hydrobudowa Gdańsk 123 mln zł

Mostostal Warszawa 168 mln zł

Skanska 132 mln zł

Budimex 147 mln zł


Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

pś/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • nina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2012 14:19 ~nina

  Odbudujmy Pałac Saski

  http://www.facebook.com/Saski2018

 • kola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2012 15:46 ~kola

  super te wizualizacje, i na tych kamieniach bedziemy siedzieć, a mijac nas bedą rolkarze, i to wszystko za wielką kase, super

 • kola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2012 15:45 ~kola

  coś mi smierdzą te bulwary, ale o tym dowiemy sie dopiero na końcu inwestycji....

 • magan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2012 11:55 ~magan

  Pewnie znowu wygra najtańsza oferta co spowoduje wykonanie tandetne i my warszawscy podatnicy na kolejne remonty wydamy 3 razy tyle; a można za 2 razy lepszą cene zrobic coś 1 raz i mieć na 10-ciolecia - tylko kto teraz mysli perspektywicznie? a mój dziadek (kupiec przedwojenny) mawiał że "biednego nie stać na tandetę".

 • gallanonim2000

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2012 10:11 ~gallanonim2000

  hydrobudowa...czyżby to nie oni splajtowali budując tego gniota pt. "stadion narodowy"... a tak na marginesie już 2 lata mijają od powodzi i jakos ucichła sparwa nowych wałów przeciwpowodziowych dla warszawy. to teraz im sie chce bulwarów za 123-180 baniek, żeby za 5 lat je zalało, gwarancja pójdzie sie kochać (bo w kontrakcie pewnie bedzie odstępswo od zalania wodą - bo w sumie to na pustyni żyjemy) i znowu przetarg i kontrakcik na koleje 123 bańki na rewiatlizację i tak to emeryturki.

 • aha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2012 10:06 ~aha

  I znowu najniższa cena wygra przetarg, pięknie. To na pewno zobaczymy te bulwary na czas, jak wszystkie takie przetargi, gdzie liczyła się najniższa cena wykonania=późniejsze dopłaty lub dodatkowy czas na wykończenie.

 • hubert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2012 07:12 ~hubert

  niech robią jak najwięcej nad wisełką,to jedno z najfajniejszych miejsc do spacerów jazdy na rowerze czy rolkach,
  następny etap to powinno być schowanie wisłostrady pod ziemie do mostu gdańskiego żeby zachecić ludzi ze starówki i z parku fonntan do zejścia nad wisłe, teraz przychodzi tam sporo ludzi a mogło by jeszcze więcej. to za nasze pieniądze ale przecież dla nas robią takie miejsca a i turyści mają gdzie spacerować

 • asaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2012 23:03 ~asaa

  Przede wszystkim musi być dużo miejsca do siedzienia (tak jak teraz są te duże "schody"). W innych wypadku ludzie będą się tłoczyć obok siebie, a już teraz w ciepły piątkowy/sobotni wieczór ludzi siedzą i tak blisko siebie. ;)

 • RBDG

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2012 20:36 ~RBDG

  tragiczne są wasze wypowiedzi może łatwiej byłoby ucieszyć się w koncu z czegoś, co do knajp nad wisłą prosze zobaczyć jak prosperuje chociażby miejsce takie jak: cud nad wisłą, barka, miasto cypel itp... jak ludzie są kulturalni to potrafia a chyba jest nas cosraz więcej. Zeby jeszcze udało się wyplemić to wieczne marudzenie i negatywne postrzeganie wszystkiego co nas otacza to łatwiej byłoby cokolwiek stworzyć w tym kraju .....

 • Kuba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2012 20:31 ~Kuba


  idioci~idioci

  Budkę dla Straży Miejskiej niech od razu postawią.! Na wisłostradzie postawią radar a na bulwarach będą kasować pijących piwo.
  Marek WJ~Marek WJ

  dobrze kombinujesz Jasiu, dobrze ;-)

  Tyle że na bulwarach można pić, więc wystawianie tam mandatów za picie jest bezprawne. Pić nie można, nie w miejscach publicznych, jak to niektórzy twierdzą, tylko zgodnie z ustawą, tylko w miejscach wymienionych. Do tych miejsc należą, ulice, parki i place. Nie ma tam słowa o nadbrzeżach rzecznych czy bulwarach. I bardzo dobrze, chyba lepiej żeby ludzie chodzili na piwo w plener nad Wisłę, gdzie nikt nie mieszka, niż żeby pili Wam pod blokami na osiedlu.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »