Informacje

23.04.2011 10:07 Koniec z gumami do żucia, papierkami, błotem

Setka ludzi pucuje
warszawskie tramwaje

SERWISY:

Za wiosenne porządki w komunikacji miejskiej odpowiada sto osób. Codziennie sprzątają tramwaje z tego, co pozostawią w nich pasażerowie. - Mają lśnić i pachnieć - zapowiadają Tramwaje Warszawskie.

T

ramwajarze wypowiedzieli wojnę zaschniętym gumom do żucia, pozimowemu błotu i śmieciom w wagonach. W wiosennych porządkach ma pomóc ponad 100 pracowników firmy zewnętrznej, z którą własnie podpisano umowę.

- Za czystość w tramwajach będą odpowiadali przeszkoleni pracownicy usług czystościowych, którzy do takich prac posługują się profesjonalnym sprzętem i detergentami. W bojach z gumami do żucia i błotem jesteśmy już zaprawieni, żaden brud nam nie straszny - przekonuje Krzysztof Kamizela, z Zakładów Usługowych EZT S.A. z Sosnowca.

Firma będzie dbała o czystość taboru w czterech zajezdniach: Praga, Żoliborz, Wola oraz Mokotów.

bako/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • żaba22 Mokotów R3

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2011 21:19 ~żaba22…

  to ładnie macie jak kontrolujecie non stop czy komunikacja jest czysta hahaha :):):)

 • pracownik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2011 09:41 ~pracownik

  ja osobiście bym zaprosił wszystkich narzekających na porządek w komunikacji na nocną zmianę do zajezdni aby przez 3 dni popracowali i wtedy by 3 dnia zmienili zdanie jak by mieli posprzątać po tysiącach osób tak małą powierzchnie i jeszcze nie dajmy się oszukać znaleźli by tam : kupy , wymiociny , ulotki wyszli by
  (wypełzli) po 3 godzinach i powiedzieli nigdy więcej . Cieszcie się że ktoś chce takie rzeczy za tak niewielką pensję chce sprzątać bo kokosy to nie są ledwo starcza na jedzenie .

 • Adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.04.2011 13:06 ~Adam

  Swego czasu jechałem nowym swingiem i szlag człowieka trafia. Miasto kupuje drogie tramwaje za co by nie mówić nasze pieniądze a ktoś ma to w d... i nie szanuj powierzonego sprzętu. Dla wszystkich pieniaczy powiem że brud nie był "zrobiony" przez pasażerów ale był typowo eksploatacyjny: mnóstwo kurzy który osadzał się na każdym elemencie wnętrza i po prostu "wrastał". Wóz był z zajezdni żoliborz więc pewnie chłopaki przyzwyczajeni do "czyszczenia" wozów 13N zrobili tak samo w swingu czyli zamietli piach z podłogi. miejmy nadzieję że teraz się coś poprawi. Polecam też przejażdżkę autobusami radomskiego ITS Michalczewski i zwrócenie uwagi jak wyglądają kilkuletnie wozy. Czyli jednak się da. Nie mówiąc już o londyńskim metrze w którym podłoga w wagonach dosłownie się świeci.

 • do-no swinia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2011 17:20 ~do-no swinia

  haha i bardzo dobrze !!!!!

 • No(świnia)Name

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2011 09:08 ~No(świnia)Name

  Pięknie! EZT popracuje z 3 tygodnie jak Impel, a na zajezdniach znowu będzie syf i pracownicy zajezdni będą musieli sprzątać za nich bo kierownik tak karze.

 • ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2011 18:53 ~ja

  do pasażera
  linia 23 nie jeździ na wawrzyszew, nie włącza się ogrzewania gdyż już dawno zakończył się sezon grzewczy, i ten syf jest zrobiony przez szanownych pasażerów więc jeśli się wstydzisz to za siebie

 • pasa-żer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2011 16:34 ~pasa-żer

  Witam. Dwa tygodnie temu jechałem tramwajem nr.23 z Czynszowej na Wawrzyszew. Było dosyć zimno. Motorniczy nie włączył jednak ogrzewania, było zimno jak w tzw. psiarni.A w środku syf jakich mało. Kurze na rantach okien i na obudowach wózków jezdnych świadczyły, że ten tramwaj nie widział ekipy sprzątającej przynajmniej z tydzień. Aż mi było wstyd przed turystami. Te starsze składy wyglądają lepiej.I to ma być wizytówka Warszawy?. Ludzie z TW. Przyłóżcie się do swojej roboty bo tak przynosicie tylko wstyd naszej stolicy.

 • Zmiana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2011 07:50 ~Zmiana

  Bardzo dobrze ,że pucują. Mógłby się ktoś w końcu zająć porządkami w Warszawie. Choć tym moglibyśmy się chwalić na świecie. Co do bydła- to już wyrasta od małego. Szkoła to jakiś chory twór z patologicznymi nauczycielami . Wychowywać się nie opłaca bo dziecko będzie bite albo wyśmiewane. Bydłem może być i znana postać , swoim zachowaniem zachęcając do takiej postawy.

 • q

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2011 05:39 ~q

  do ~swing_swing W warszawskiej czyli naszej komunikacji jeździ jak napisałeś "bydło" bo nazjeżdża się to nie wiadomo z kich części kraju i śmieci.

 • fun

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.04.2011 23:23 ~fun

  do pozdro @ Jak nie wiesz co w trawie piszczy w komunikacji to prosił bym żebyś nie zabierał głosu. Bo bić pianę to sobie można, ale z jajek na święta.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »