Informacje

10.09.2011 18:47 Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2

Sensacja! "Górale" ograli Legię

SERWISY:

Jedna z najsłabszych drużyn T-Mobile Ekstraklasy wygrała z Legią Warszawa 1:2. Po pierwszej połowie legioniści przegrywali dwiema bramkami, a za odrabianie strat wzięli się dopiero w drugiej części meczu. Ale "Górale" dowieźli zwycięstwo do końca.

Pierwsza bramka dla Podbeskidzia padła w 25 minucie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Frantiska Metelki wykorzystał uderzeniem głową Tomasza Górkiewicza. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy rewelacyjną przewrotką popisał się Sylwester Patejuk i strzelił Legii bramkę "do szatni".

Najgroźniejszą sytuację gospodarze stworzyli w 16 minucie. Po dobrym dośrodkowaniu Daniela Ljuboji, z kilku metrów spudłował Miroslav Radovic. Chwilę wcześniej z powodu kontuzji zszedł z boiska Michał Kucharczyk. Zastapił Moshe Ohayon.

Dobry początek II połowy

W 32 minucie groźnie strzelał Marcin Komorowski, ale obrońca wybił piłkę z linii bramkowej. Na bramkę kontaktową kibicie zgromadzeni licznie na Pepsi Arenie musieli zaczekać do drugiej połowy. Dwie minuty po jej rozpoczęciu, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, celnie strzelił kapitan gospodarzy Ivica Vrdolijak.

Niestety legioniści nie poszli za ciosem i przez kolejne długie minuty nie mogli doprowadzić do wyrównania. Goście skutecznie i mądrze bronili wyniku. Na 10 minut przed końcem na placu gry pojawił się Michał Żyro, który zastąpił Janusza Gola.

Zwycięstwo beniaminka

Drugą połowę meczu sędzia Tomasz Musiał przedłużył, aż o pięć minut, ale Legia nie potrafiła strzelić drugiej bramki. Sensacja stała się faktem. Beniaminek z Bielska-Białej odniósł swoje pierwsze, historyczne zwycięstwo w ekstraklasie.

Kolejne spotkanie podopieczni Macieja Skorży rozegrają w czwartek w Eindhoven z PSV.

Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (0:2)

zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2011 00:20 ~l

Faktycznie,dali d..y na calej linji.Ajak mowili pilkarzyki "wszyscy zagramy na 100 procent'' No i zagrali . Szkoda slow.

• (L)ORD

zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2011 23:57 ~(L)ORD

Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham Cię!!! TYLKO (L)EGIA!

• (L)

zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2011 22:11 ~(L)

Nie wiem jak Wy ale ja stawiam 1000 pln. na wygraną Legi w Holandi.Marsz,marsz,marsz.....po dukdki marsz ;-)

• arek

zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2011 21:45 ~arek

Legiunio moja kochana, wtopiłem przez waszą przegraną 2 tysiące złotych. Dodam, że to był jeden z 4 meczów na kuponie. Dziękuje.... Nie ma to jak ukochana drużyna robi taki numer.