Informacje

03.02.2013 09:30 problemy na Sęczkowej

Sęczkowa pod wodą.
"Jak co roku"

SERWISY:

Ulica Sęczkowa w Wawrze po roztopach zalana jest na długości ok. 80 metrów. Próby jej wypompowania na niewiele się zdają.

W sobotę na Sęczkowej był reporter tvnwarszawa.pl. - Ulica jest zalana na całej szerokości. Mieszkańcy przechodząc muszą trzymać się ogrodzenia, żeby się nie przewrócić do wody - relacjonuje Lech Marcinczak. Samochody muszą zwalniać.

Problemy wracają

Jak zaznacza reporter, problem wraca co roku.

- W sobotę na miejsce przyjechał beczkowóz, który "wyciągnął" trochę wody, ale jej poziom niewiele spadł - dodaje Marcinczak.

Nie ma odwodnienia

O zalanej Sęczkowej zaalarmowali w piątek na Kontakt24 mieszkańcy. Zobacz więcej na portalu KONTAKT24.

"Od trzech dni na ulicy Sęczkowej stoi woda. Pracownik gminy Wawer twierdzi, że nie może wysłać ekipy, która by wodę wypompowała, ponieważ ma problem z wykonawcą. Nikogo nie obchodzi natomiast, że mieszkańcy mają problem, żeby dostać się do swoich domów" - napisała na Kontakt24 Magda.

- Jesteśmy dzielnicą rozległą. Roztopy spowodowały, że wody się nazbierało nie tylko na ulicy Sęczkowej, ale w całym Wawrze. Nie mamy dróg odwodnionych, nie mamy kanalizacji takiej, jak np. w centrum Warszawy - mówi w rozmowie z redakcją Kontaktu24 Andrzej Murat, rzecznik prasowy dzielnicy.

Jak zapewnia, Wawer podejmuje działania żeby wodę usunąć, ale brakuje odpowiedniego systemu odwadniania, który by to ułatwił. - Mamy ponad 500 ulic, 309 km i jeden samochód, który jeździ i wypompowuje wodę - tłumaczy.

Rzecznik dodaje, że śniegu już prawie nie ma, więc wody nie powinno przybywać.

"Mieszkańcy nie bez winy"

Andrzej Murat tłumaczy, że mieszkańcy nie pozostają bez winy.

- Budują domy wbrew warunkom zabudowy. Wykładają kostką całe podwórka i to powoduje, że woda spływa do sąsiadów lub na ulice, które też są wyłożone kostką lub asfaltem, a stąd woda nie ma ujścia - mówi.

db/jaś/ran//mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Mirek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2013 14:01 ~Mirek

  Samochody muszą zwalniać.I bez fotoradaru, dbają o bezpieczeństwo mieszkańców.

 • Memento

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2013 12:29 ~Memento

  Nie wiem o co tyle hałasu i zamieszania, ponieważ peryferia miast zawsze tonęły, toną i tonąć będą w błocie ściekającym z centrów miast.

 • prawda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2013 12:09 ~prawda

  to Sandomierz tak szczeka na tą wode?!

 • DlaUrzędników

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2013 11:40 ~DlaUrzędników


  mieszkanka wawra~mieszkanka wawra

  "Budują domy wbrew warunkom zabudowy"ale ktoś wydaje na to zgodę inaczej by nie stawiali."Wykładają kostką całe podwórka"może mają chodzić po błocie z zalanej ulicy Sęczkowej.Mieszkam na tej ulicy i wiem że ten problem nie jest od dziś ale ciągnie się już kilka lat i wiele razy to sami mieszkańcy wzywali szambiarki do wypompowania wody żeby dostać się na własne podwórko.
  Angie24~Angie24  Też jestem mieszkanką tego odcinka Sęczkowej. Nie rozumiem jak władze mogą dopuścić do takiego stanu drogi - przecież tak jest po kazdym deszczu!!! Na co ida nasze podatki, chociazby te gruntowe??? Albo kanalizacja albo szmbiarki do skutku a nie za każdym razem prosić jaśnie Państwo trzeba!!!

  Na premie słuzbowe auta i inne udogodnienia :)

 • Angie24

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2013 11:23 ~Angie24

  mieszkanka wawra~mieszkanka wawra

  "Budują domy wbrew warunkom zabudowy"ale ktoś wydaje na to zgodę inaczej by nie stawiali."Wykładają kostką całe podwórka"może mają chodzić po błocie z zalanej ulicy Sęczkowej.Mieszkam na tej ulicy i wiem że ten problem nie jest od dziś ale ciągnie się już kilka lat i wiele razy to sami mieszkańcy wzywali szambiarki do wypompowania wody żeby dostać się na własne podwórko.  Też jestem mieszkanką tego odcinka Sęczkowej. Nie rozumiem jak władze mogą dopuścić do takiego stanu drogi - przecież tak jest po kazdym deszczu!!! Na co ida nasze podatki, chociazby te gruntowe??? Albo kanalizacja albo szmbiarki do skutku a nie za każdym razem prosić jaśnie Państwo trzeba!!!

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2013 11:15 ~mieszkaniec

  Pan rzecznik Urzędu Dzielnicy podaje informacje w sposób bardzo nierzetelny i bez dokonania rozeznania w urzędzie skąd biorą się problemy pokazywane na ulicy Sęczkowej i prawdopodobnie w całej dzielnicy Warszawa-Wawer.
  Droga na której po każdym nawet małym deszczu zbiera sie od czterech lat, dokładnie od monentu gdy "dzielnica" dokonała wymiany na niej nawierzchni.
  Należy więc zadać pytanie dlaczego budując tę drogę nie wykonano systemu odwodnień lub systemu odprowadzjącego wodę z drogi? Ponadto drogę tę należało w przyapdku brakich takich "systemów" o których mówi Pan rzecznik wykonać ze spadkiem w stronę umożliwiąjącą swobodny odpływ pojawiającej się w wyniku opadów atmosferycznych wody. W zamian za to wykonano lej zbierający deszcz z całej długości ulicy Sęczkowej.
  Należy zadać pytanie, kto odebrał tę spartaloną inwestycję i dlaczego zapłacono za nią wykonawcy bez zobligowania go do wykoania podstawowych inżynieryjnych poprawek?

  Argumenty o budowaniu domów bez aktualnych warunków zabudowy lub prowadzeniu prac budowalnych bez wymaganych pozwoleń również nie mogą być tłumaczeniem bezsilności i bierności działań podejmowanych na obszarze dzielnicy ponieważ to właśnie Urząd Dzilenicy jest odpowiedzialny za zbadanie tych właśnie problemów i doprowadzenie do takiego stanu prawnego, aby wszelkie wykonane prace budowlane były zgodne z obowiązującym prawem.
  Urząd Dzielnicy nic w tym zakresie nie robi.
  Z pewnością będzimy o tym pamiętać podczas najbliższych wyborów w Warszawie.

 • mipcio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2013 11:04 ~mipcio

  "powodzie" to nie tylko problem Sęczkowej, to cały wawer jest zalany. I tak co roku to samo. Trakt Lubelski, klimontowska i odchodzące poprzeczne ulice...Na nowych osiedlach żeby sie wydostać należy posiadac amfibię....

 • Eustachy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2013 07:24 ~Eustachy

  Pani~ mieszkanko wawra, urzędnik częściowo ma rację.

  to się nazywa uszczelnianie posesji. ludzie powszechnie zamiast sadzić trawę tudzież rośliny, wybierają drogę na skróty i wkładają kostka cale działki, robią dodatkowe podjazdy, miejsca na samochody, całe płace. wówczas woda opadowa nie wsiąka w grunt (który jest przykryty szczelna nawierzchnia) tylko splywa na ulicę

  widzę to u swoich sąsiadów, bo też jestem mieszkańcem wawra.

  odrębną sprawą jest to czy ulica powinna mieć odwodnienie i jakie (do studni chłonnych i o jakiej pojemności lub ewentualnie na teren obok drogi) i czy jest dobrze wyprofilowana.

  no i generalne pytanie, kto jest jej zarządcą i co konkretnie jest powodem tworzenia się kałuż na ulicy.

 • serb44

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.02.2013 21:46 ~serb44

  Pan Murat sam powinien zabrać się do pompowania, zamiast wygłaszać te idiotyczne teorie. Gdzie były pługi gdy leżały zwały śniegu i gdzie są szambiarki, aby pompować wodę???!!

 • thomas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.02.2013 21:42 ~thomas

  W Józefowie założyli kanalizację.Faceci od szamba nie mają pracy.Jedna ich wizyta to około 150-200 pln.Może gmina Wawer powinna ich wynająć-będzie sucho,a oni zarobią parę złotych...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »