Informacje

11.01.2014 13:34 oficjalna prezentacja

Sebastian Wierzbicki kandydatem SLD na prezydenta Warszawy

SERWISY:


Lider stołecznego SLD Sebastian Wierzbicki będzie kandydatem Sojuszu na prezydenta Warszawy w jesiennych wyborach samorządowych. - Stolica potrzebuje lidera, który nie zamknie się w ratuszu, a będzie z jej mieszkańcami – mówił szef partii Leszek Miller.

Wierzbicki został na sobotniej konwencji warszawskiego Sojuszu oficjalnie zaprezentowany jako kandydat tej partii na włodarza stolicy. Konwencja Sojuszu odbyła się w Centrum Promocji Kultury na Pradze Południe.

- Trzy miesiące temu zatrzymaliśmy marsz po władzę w Warszawie egzotycznej koalicji od Kaczyńskiego przez Palikota do Guziała. Dzięki SLD warszawiacy nie obudzili się w mieście rządzonym przez Kaczyńskiego i Macierewicza – mówił Miller, nawiązując do październikowego referendum ws. odwołania prezydent Hanny Gronkiewicz Waltz. Sojusz nie poparł jej inicjatywy. Według niego, referendum pokazało, że "bez socjaldemokracji nie da się skutecznie i dobrze rządzić stolicą".

"Nie zamknie się w ratuszu, nie otoczy dworem"

Lider SLD przekonywał, że Warszawa potrzebuje "dynamicznego lidera, który nie zamknie się w ratuszu i nie otoczy się dworem". - Potrzebuje przywódcy, a nie administratora; lidera, który będzie żył z warszawiakami, który nie boi się ludzi. Potrzebuje lidera, który czuje rytm i nastrój stolicy, który wie, gdzie są ludzie, którzy potrzebują pomocy, który nie odwraca oczu, kiedy widzi ludzką krzywdę i ludzkie poniżenie – przekonywał b. premier.

- Lidera, który uratował dach nad głową niejednej rodziny, który wiedzę o problemach nie czerpie od ducha świętego, ale od ludzi, od mieszkańców Warszawy; lidera, który potrafi budować Warszawę wielką, nowoczesną i otwartą – dodał lider SLD.

Podkreślił, że stolica potrzebuje zatem obrać "kurs na zmianę". - A sternikiem tej zmiany jest Sebastian Wierzbicki – mówił b. premier. - Warszawski SLD rekomenduje samorządowca z krwi i kości, człowieka, który zamiast na spotkaniach z celebrytami, na bankietach, będzie spędzał swój czas wykonując ciężką pracę dla mieszkańców stolicy– zapewnił szef Sojuszu. Jak dodał, kandydat jego partii "zna stolicę jak własną kieszeń". - Zna znakomity smak pyz z Różyca, ale także wytworny klimat Krakowskiego Przedmieścia – przekonywał b. premier.

Nie będzie podwyżek biletów?

Sam Wierzbicki w swym wystąpieniu krytykował m.in. rządy PO w Warszawie. - To nie był dobry czas – można było zrobić więcej, lepiej i szybciej – ocenił.

Zapowiedział m.in. troskę o bezpieczeństwo lokatorów budynków zwracanych byłym właścicielom, rozwój budownictwa komunalnego, a także zapewnienie dostępu do kanalizacji wszystkim mieszkańcom Pragi. Obiecał ponadto usprawnienie pracy stołecznych urzędów, racjonalizację zatrudnienia w ZTM, bezpłatne miejsca w przedszkolach i żłobkach dla wszystkich warszawskich dzieci. Zapewnił, że jeśli zostanie prezydentem, nie będzie podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej, a także oszczędności kosztem stołecznej kultury. Wierzbicki jest również zwolennikiem konsultacji z mieszkańcami wszystkich ważniejszych decyzji.

Wierzbicki ma 37 lat, jest absolwentem socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Od trzech lat kieruje stołecznymi strukturami SLD. W obecnej kadencji samorządu pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Warszawy.

Wybory samorządowe, w których Polacy wybiorą m.in. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędą się jesienią tego roku.

Sebastian Wierzbicki o prezydenturze Hanny Gronkiewicz-Waltz (wypowiedź archiwalna):

PAP/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • prawdziwy prawdziwek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2015 20:14 ~prawdziwy…

  SEBASTIAN WIERZBICKI- DZIAŁACZ SLD i kandydat na prezydenta Warszawy został z niczym i się ośmieszył !! A już dzielił stołki .

 • prawdziwy prawdziwek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2015 19:43 ~prawdziwy…

  SEBASTIAN WIERZBICKI- DZIAŁACZ SLD jednsk został z niczym i się ośmieszył !! A już dzielił stołki .

 • kurtaf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2014 18:16 ~kurtaf

  Nowa Warszawa musi mieć nowego i godnego prezydenta!!! A taki właśnie jest Wierzbicki i to widać!!!!

 • dagnres

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2014 18:09 ~dagnres

  Wierzbicki przeszedł super transofrmację na poważnego polityka spoza betonu!

 • Adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2014 22:54 ~Adam

  Nareszcie sensowne pomysły na Warszawę! Nareszcie ktoś przełamuje Ciszę i Tabu wobec drażliwych dla HGW tematów! SLD i Pan Wierzbicki moim faworytem!

 • kazikmaden

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2014 23:11 ~kazikmaden

  Trzymam kciuki za Sebastiana Wierzbickiego! To porządny gość!

 • radektotus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2014 23:05 ~radektotus

  Powiedzmy sobie szczerze tylko kandydat PRAWDZIWEJ lewicy może pomóc zwykłym mieszkańcom warszawy. Jak głosi hasło Wierzbickiego "Warszawa to ludzie" politycy powinni zająć się problemami tych zwykłych ludzi, których mijają codziennie na chodniku. Tylko Pan Wierzbicki jest kandydatem prawdziwej lewicy dlatego będę na nim polegał.

 • geraltman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2014 22:58 ~geraltman

  Zawsze starałem się zostawić z tyłu wielką politykę i głosować na bezpartyjnych kandydatów, ale to co mówi i robi Pan Wierznicki jest po prostu niesamowite! Guział może iść sprzedawać kawę na Nowym Świecie

 • adamgruszka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2014 22:49 ~adamgruszka

  Pan Wierzbicki jest bardzo merytoryczną osobą przyglądam się jej osobie już od dobrych kilku tygodni. Wierzę, że jest osobą dzięki której warszawa stanie się miastem dla wszystkich mieszkańców a nie dla tylko wybranych.
  PS: Uważam, że Guział to marny samorządowiec bo politykiem go nie nazwę.

 • alamalik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2014 22:39 ~alamalik

  Elegancki chłopak z tego Wierzbickiego widać, że nie jest jakimś karierowiczem jak nie jaki Pan Guział...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »