Informacje

17.09.2012 11:14 problemy Centrum Nauki Kopernik

Ścieżki już poprawione.
W sprawie dachu impas

SERWISY:

Asfaltowe ścieżki w Parku Odkrywców, obok Centrum Nauki Kopernik, nie wytrzymały nawet jednej zimny. Teraz rozpadające się zostały zastąpione nowymi. Tymczasem dach-ogród CNK nadal pozostaje zamknięty.

Po kilku miesiącach od otwarcia ich nawierzchnia była w fatalnym stanie. Narzekali spacerowicze, szczególnie rodzice z dziećmi w wózkach i niepełnosprawni, bo kółka grzęzły w drobnych kamykach. Ubytki w nawierzchni doraźnie uzupełniano, ale okazało się, że to nie wystarczy.

W Parku Odkrywców pojawił się więc ciężki sprzęt, który zerwał asfalt. Dzień później położono nową nawierzchnię. Kopernik zapewnia, że operacja nie kosztowała go ani złotówki.

– Wykonawca naszego budynku, firma Warbud, zrobiła to w ramach gwarancji, więc dla nas bezkosztowo – wyjaśnia Katarzyna Nowicka, rzeczniczka CNK.

Dach nadal zamknięty

Niestety, wszystko wskazuje na to, że w tym roku nie będziemy mogli spacerować po dachu-ogrodzie Kopernika. Kratery z tworzywa, które się w nim znajdują, mogą być niebezpieczne. Inspektorzy nadzoru budowlanego twierdzą, że wejście na krawędź mogło skończyć się upadkiem z dużej wysokości (wnętrza kraterów tworzą świetliki budynku - red.). Projektant nie zgodził się na prowizoryczne zabezpieczenie kratą, które zaproponowano i forsował pomysł szklanych zabezpieczeń.

Na razie nie udało się wypracować rozwiązania satysfakcjonującego wszystkich.

bako/roody/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Grypa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.09.2012 09:01 ~Grypa

  @architekt
  Na szczęście Was, architektów z PRL (SARP) nikt już od dawna o zdanie nie pyta... A jak Ci się tak tutaj nie podoba to obierz dowolny kierunek i w drogę.
  @Maria
  Nie wiem gdzie byłaś, ale na pewno nie koło Kopernika...

  Boże co za malkontenci...

 • wodnik1234

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2012 19:06 ~wodnik1234

  Chodzę często na spacer nad Wisłę i idę obok Centrum Kopernik - brud,smród , pełno petów aż wstyd ,że to miejsce jest tak reklamowane. Maria

 • architekt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2012 13:46 ~architekt

  Centrum Nauki "Stary Piernik" to szczyt żenującej architektury z dobrze eksponowanym przykładem elewacji z recyklingu-czytaj złomu. Na szczęscie obiekt nie odstaje poziomem od innych współczesnych "dzieł" architektonicznych w tym brzydkim mieście. Inna sprawa to wybitnie idiotyczna nazwa...

 • moni23ka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2012 12:03 ~moni23ka

  Pewnego dnia na spacerze z dziećmi koło CK nadziałam się na druty wystające ze ścieżki. Do dnia dzisiejszego nam blizny, bo się zwyczajnie nadziałam!!! Pan ochroniarz pilnujący parkingu, powiedział, że rano po obchodzie to zgłosił i do wieczora (17:00) nikt się nie pojawił, alejka na tym odcinku nie została ani zastawiona, ani oznaczona w jakikolwiek sposób. Bogu dziękowałam, że moje dzieci nie nadziały się i nie zrobiły sobie żadnej krzywdy. Ja z krwawiącą nogą poszłam do domu. Szkoda, że dopiero teraz o tym pomyśleli, ale dobre i to.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »