Informacje

19.02.2015 20:23 "To jedna z największych barier"

Ścieżka rowerowa na Łazienkowskim?
Ratusz: to zależy od skali remontu

SERWISY:

- Na Łazienkowskim powinna powstać droga rowerowa - uważają rowerzyści i przekonują, że trzeba ją zbudować w czasie generalnego remontu mostu. Ratusz pomysłu nie odrzuca, ale nieco studzi zapał pomysłodawców: - Za wcześnie na takie plany.

Wciąż nie wiadomo, czy most Łazienkowski będzie wymagał generalnego remontu, ale jeśli tak się stanie, może on potrwać nawet dwa lata. Ale są tacy, którzy starają się znaleźć dobrą stronę planowanych prac.

- Przy okazji remontu można by wybudować na moście ścieżkę rowerową - przekonują na jednym z popularnych portali społecznościowych użytkownicy rowerów. Pomysł zyskał już wirtualne poparcie ponad 2 tysięcy osób.

Ścieżka to nie jedyny postulat. "Odbudowa powinna uwzględnić znaczącą poprawę ciągów pieszych, udostępnienie mostu dla niepełnosprawnych i poprawę dostępności przystanków komunikacji miejskiej" - czytamy na stronie.

"Jak wskazują doświadczenia z ostatnich dni komunikacja piesza, rowerowa oraz komunikacja miejska powinny mieć najwyższy priorytet w naszym mieście" - dodają.

Most nieprzyjazny rowerzystom

Takiej inwestycji nie wyklucza Łukasz Puchalski, pełnomocnik ratusza ds. komunikacji rowerowej. Ma jednak kilka zastrzeżeń.

- Jeśli okaże się, że przeprawa wymaga przeprowadzenia gruntownego remontu i do tego czasu nie uda się przywrócić na niej ruchu, dołożymy wszelkich starań, by dostosować most (oraz wiadukt na Agrykoli) do ruchu rowerowego - zapowiada Puchalski.

Przyznaje, że Łazienkowski jest jednym z najmniej przyjaznych mostów dla rowerzystów. Ci, którzy chcą nim przejechać na dwóch kółkach, muszą najpierw pokonać wysokie schody, a potem poruszać się po wąskim chodniku.

W dyskusję nad potrzebą budowy nowej drogi rowerowej włączył się także Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. - Przed pożarem planowaliśmy poszerzenie chodników, aby połączyć szlaki rowerowe po obu stronach Wisły - przypomniał.

jk/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • GrzeL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2015 19:55 ~GrzeL


  tessa~tessa

  "Jak wskazują doświadczenia z ostatnich dni komunikacja piesza, rowerowa oraz komunikacja miejska powinny mieć najwyższy priorytet w naszym mieście" - dodają.
  czy to miasto jest tylko dla młodych ( podobno społeczeństwo się starzeje). Mam 68 lat, jazda komunikacją miejską to gehenna, spacery wolę w parku, nad Wisłą. Jazda rowerem tylko jako relaks a nie załatwianie spraw na mieście. Jeżdżę samochodem, bo nie daję rady przesiadać się, dżwigać zakupów. Te ograniczenie można wprowadzć jak będą obwodnice i lepsza komunikacja. Jak się dostać z Miedzeszyna na ul. Postępu autobusem?

  Jaacek~Jaacek


  Z Miedzeszyna.... Najlepiej kolejką S1 do centrum. A potem S2 / S3 lub pociąg Lotniskowy Kolei Mazowieckich. Razem kursują dość często, bo w sumie co 15-20 minut. Wysiadka na Marynarskiej, tuż obok Postępu.


  Życzę Ci byś w wieku 68 lat (o ile dożyjesz) takiego zdrowia i wigoru byś miał siłę na owe przesiadki i stanie w ww pociągach, bo wszystkie miejsca siedzące będą akurat zajęte przez baaardzo "zmęczonych życiem" młodych ludzi "ciężko" pracujących np. przy komputerze.

 • Berek Zbytkower

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.02.2015 16:19 ~Berek Zbytkower

  A czy nie mogli by teraz udostępnić nam chodniczek do przejścia na drugą stronę Wisły... miałbym na piechotkę do pracy

 • oLo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2015 19:39 ~oLo


  tak jest~tak jest

  To zaczyna być jakaś patologia. Na Mokotowskiej wytyczono ścieżkę rowerową POD PRĄD, na pozostałych ulicach rowerzyści jadą po jezdni OBOK ścieżek rowerowych. Straż wiejska goni babcie z pietruszką, cyklistów nie ruszają i mamy cyrk na kółkach.
  vlmb~vlmb


  Jadąc samochodem spójrz w lewo. Zobaczysz tam pas po którym jeżdżą samochody pod prąd. Wstrząsające.  Oj tam oj tam, jak samochody jeżdżą w dwóch kierunkach to jest OK, a jak rowery jeżdżą w dwóch kierunkach to koniec świata, czego tu nie rozumieć? ;)

 • sss

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2015 18:11 ~sss

  Mak~Mak

  "SUPER" pomysł, prawie tak samo dobry jak możliwość przechodzenie przez pieszych na czerwonym świetle. Później jeszcze proponuje ścieżkę na autostradzie A2, jakby ktoś chciał rowerem do Poznania jechać.

  Najlepiej kontra pas, po lewej stronie :)

 • leon z poczty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2015 13:43 ~leon z poczty

  rowery na tory

 • vlmb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2015 13:40 ~vlmb

  tak jest~tak jest

  To zaczyna być jakaś patologia. Na Mokotowskiej wytyczono ścieżkę rowerową POD PRĄD, na pozostałych ulicach rowerzyści jadą po jezdni OBOK ścieżek rowerowych. Straż wiejska goni babcie z pietruszką, cyklistów nie ruszają i mamy cyrk na kółkach.


  Jadąc samochodem spójrz w lewo. Zobaczysz tam pas po którym jeżdżą samochody pod prąd. Wstrząsające.

 • wawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2015 13:27 ~wawiak

  Etam zaraz nie przyjazny dla rowerzystów -Ja w ubiegłym roku jeździłem rowerem codziennie, od marca do grudnia, przez ten most i nie narzekam. Całkiem dużo ludzi tamtędy jeździ rowerami i mam nadzieje że przynajmniej, jeśli nie dla kierowców to dla pieszych i własnie rowerzystów tą przeprawę otworzą. Wszak sezon za pasem :)

 • madra inaczej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2015 12:08 ~madra inaczej

  Mosty tylko dla rowerow ! Chodniki tez!!

 • Nemo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2015 11:10 ~Nemo

  Tak! Dla rowerzystów ścieżkę, a dla samochodów przegrody spowalniające.

 • MotoFan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2015 10:54 ~MotoFan

  MOTOCYKLISCI NA MOST!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »