Informacje

21.06.2014 10:28 internauta alarmuje

Ściana rozbieranej kamienicy runęła na dźwig z pracownikami

SERWISY:

- Katastrofa budowlana przy al. Solidarności - zaalarmował internauta Marcin i przesłał zdjęcia. Na rogu z Żelazną runęła ściana rozbieranej kamienicy. Służby informują, że nikt nie ucierpiał. Zniszczony jest dźwig firmy, która prowadziła prace rozbiórkowe. Na czas usuwania pozostałości zawalonej ściany, były utrudnienia w al. Solidarności, zarówno dla samochodów, jak i tramwajów.

O rozbiórce kamienicy Sieraczka przy skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Żelaznej pisaliśmy w piątek - zobacz prace rozbiórkowe.

W sobotę rano zawaliła się jedna ze ścian. - Na miejscu są służby - straż pożarna i karetka pogotowia - zaalarmował o 9.00 internauta Marcin.

Przesłał też zdjęcia, na których widać, jak opada pył:


 

- Na miejscu są dwa zastępy straży pożarnej - potwierdził Artur Laudy z formacji. - Ściana przewróciła się na pracujący na terenie budowy dźwig - dodał.

Nie ma informacji o ofiarach

Laudy uspokajał, że kierownik budowy przeliczył swoich pracowników. Twierdził, że pod gruzami nikogo nie ma.

- Wysięgnik ma zniszczoną kabinę. Gdyby tam był człowiek, prawdopodobnie by nie przeżył. Na szczęście nikogo tam nie było - relacjonował z miejsca zdarzenia Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Pracownicy, który znajdowali się w koszu, zostali ściągnięci przez policję na ziemię.

Marcinczak dodaje, że ściana „oparła się” na latarni, na której jest też mocowana trakcja tramwajowa.

- Na chodniku leży mnóstwo cegieł. Gdyby przechodzili tędy piesi, byliby poszkodowani - ocenił reporter. I podkreślił, że cegły zniszczyły daszek, pod którym znajdowało się przejście dla pieszych.

 

 

 

Utrudnienia

Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej musieli liczyć się z utrudnieniami w al. Solidarności. Ruch na ulicy był blokowany na czas prac przy usuwaniu pozostałości zawalonej ściany.

Jak dodał nasz reporter, przed 10.00 służby zatrzymały na około 10 minut ruch tramwajowy w al. Solidarności, od Kercelaka do al. Jana Pawła II.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że linie 10, 23 i 26 zostały skierowane na trasę objazdową: Al. JANA PAWŁA II ... Popiełuszki - Marymoncka (zawracanie na krańcu Marymont-Potok) - Popiełuszki - Okopowa ... Al. SOLIDARNOŚCI.

Po 10.00 zawalona ściana została usunięta. Ruch w al. Solidarności został przywrócony. Zablokowane są jeszcze pas do skrętu w Żelazną i przejście dla pieszych.

Tramwaje kursują normalnie.

 

 

Kapelusze w oficynie

Kamienica została wybudowana na początku XX wieku. Nosiła wówczas adres Leszno 81. Należała do Hermana Sieraczka, który w oficynie miał manufakturę kapeluszy Eleganto. Przetrwała wojnę i dwa powstania (była w granicach getta), i uchowała się, gdy ulicę Leszno zamieniano w znacznie szerszą aleję Generała Świerczewskiego.

Wbrew dostępnym w internecie informacjom, budynek nie jest objęty roszczeniami. Te mogą się oczywiście dopiero ujawnić, ale w tej chwili dzielnica dysponuje dokumentem, który potwierdza, że roszczeń brak.

Sama kamienica od wielu lat nie była zamieszkana. Ostatnie wyprowadziły się z niej sklepy w parterze, m.in. kwiaciarnia. Potem służyła już tylko za noclegownię dla bezdomnych. Po jednym z pożarów, który najprawdopodobniej właśnie oni wywołali, okna i drzwi zamurowano.

W ostatnich latach sypiący się budynek służył już tylko za wieszak na gigantyczne reklamy.

Tak rozbierają kamienicę:


su/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zyba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2014 02:09 ~zyba

  W takim razie nigdy w zyciu nie dam glosu na H G Waltz -o ile to w ogóle cos pomoże...

 • agnieszka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.06.2014 23:59 ~agnieszka

  Iwona~Iwona

  nareszcie !!! straszydło, opuszczone, zaniedbane od dziesięcioleci. trudna operacja rozbiórkowa, dobrze, że nie został poszkodowany żaden człowiek

  to brzmi jak gigantyczna obrona firmy rozbiórkowej

 • ewa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.06.2014 22:00 ~ewa

  szłam w srode z córeczką ze złobkla i myślałam co oni robia taka wielka rozbiórka a tak małe zabezbieczenie i mimo to przechodziłam pod tym daszkiem bo do rossmanna . A teraz mysle jakie to było nierozsadne. ludzkie zycie jednak w naszym kraju jest nic nie warte

 • Iwona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.06.2014 15:51 ~Iwona

  nareszcie !!! straszydło, opuszczone, zaniedbane od dziesięcioleci. trudna operacja rozbiórkowa, dobrze, że nie został poszkodowany żaden człowiek

 • James 0007

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.06.2014 11:46 ~James 0007

  a ja wczoraj zatrzymałem sie na światlach i zawiesiłem wzrok na tej kamienicy, zastanawiałem się czy ona nie runie i czy nie jest przypadkiem za slabo zabezpieczone przejście i promień, ona byla rozbierana fragmenatmi, po kawałku, ewidentnie było widać że w pewnym momencie rozbiórki trzeba bylo zamknąć ulice i jednym cięciem dokonać wyburzenia

 • Wykopki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.06.2014 08:36 ~Wykopki  osama~osama

  Tak to jest jak burzą zabytki, zła karma wraca i do w podwójnym kopem ;)
  Wykopki~Wykopki

  Pierwszy kop : wylatuje HGW, drugi kop: wylatuje całe PO.
  Armagedon~Armagedon

  A kto niby miałby zająć miejsce PO? Nie ma w tym kraju takich...


  I to właśnie jest nasza polska tragedia : trzeba wybierać między dżumą a cholerą.

 • Szeroki gest

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.06.2014 08:34 ~Szeroki gest


  stopstopstop~stopstopstop

  Bezprawnie niszcza kamienice! 20 lat wiezienia za cos takiego! Wyjeżdżam z tego chorego miasta! Polska to dno i bałagan. STOP NISZCZENIU KAMIENIC, DLACZEGO NIKT NIE MOGL ZAINWESTOWAC W TA KAMIENICĘ I WYREMONTOWAC NA STYLOWY HOTEL?? CHAMSTWO! NIE MA LITOSCI NA NISZCZENIE ZABYTKOW!
  SEBBAXSEBBAX

  to daj na remont pieniądze !!! albo ja było sobie kupić !!! cos starego nalezy zastępować nowym - nie jest to starówka - dlaczego nie jeździsz samochodem, którego uzywał twój dziadek ???


  Od dawania pieniędzy to jest Ratusz, ale on widzi lepsze zastosowania dla unijnej kasy. Przcież ciężko pracujący urzędnicy Hanki muszą zgarnąć te nagrody i premie.

 • Ściana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.06.2014 08:30 ~Ściana

  osama~osama

  Co się dzieje?! Godz. 21:50 i ulica zamknięta w stronę centrum na tym odcinku. Jaki problem posprzątać spychaczem trochę cegieł?

  Chyba najwyższa pora sprawdzić, czy pod tymi cegłami kogoś nie ma :(

 • pistolet_prezesa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.06.2014 05:40 ~pistolet_prezesa

  Tak to bywa, jak się nie dba o stare kamienice. Zaskakujący efekt braku szacunku wolskich radnych dla własnego miasta i jego tożsamości.

 • Fachowcy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2014 23:25 ~Fachowcy

  ktoś~ktoś

  Stara Warszawa walczy o swoje, nie chce oddać ostatnich kamienic które pamiętają starą Warszawę. W Polsce przedsiębiorcy to idioci którzy nie widzą potencjału w starych budynkach.

  To samo niestety grozi wielkiej kamienicy na rogu Złotej i Żelaznej, tylko tam trzeba będzie zastosować większy podnośnik z koszem ( ? ), bo i kamienica ogromna.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »