Informacje

23.03.2012 10:41 uruchomią linię "most"

Ściągawka: jak dojechać
na otwarcie mostu

SERWISY:


Warszawiacy, którzy chcą dotrzeć na inaugurację mostu Marii Skłodowskiej-Curie zapewne zastanawiają się, jak w okolice przeprawy dojechać. Z pomocą postanowili przyjść urzędnicy.

PoRa otworzyć! - pod takim hasłem odbędzie się w sobotę inauguracja przeprawy łączącej Bielany z Białołęką. I już o godz. 10 warszawiacy będą mogli przejść się mostem Marii Skłodowskiej-Curie.

Ponieważ nie wszyscy wiedzą, jak dojechać w okolice nowego mostu, urzędnicy przygotowali ściągawkę.

Białołęka

W okolice mostu można dojechać ul. Modlińską – trzeba wysiąść na przystanku OBRAZKOWA 51. "Od godz. 10.00 będą się na nim dodatkowo zatrzymywać autobusy wszystkich linii przyspieszonych (503, 508, 509, 510, 511 oraz 516). Linie zwykle (126, 133, 152, 186, 723 i 731) zatrzymują się tam przez cały czas (dla wszystkich linii przystanek "na żądanie")" – przypominają urzędnicy.

Z kolei, ci którzy jadą Modlińską od Żerania powinni wysiąść na przystanku EKSPRESOWA 02. Zatrzymywać będą się tam autobusy linii przyspieszonych (503, 509, 511 i 516) "na żądanie". Stają tam też linie 126, 133, 152, 186, 508, 510, 723 i 731.

"Także od godz. 10.00 zmienioną trasą pojedzie autobus linii 509 (ciągiem ul. Myśliborska - Porajów - Świderską (zamiast bezpośrednio ul. Światowida). Aby dostać się w pobliże mostu trzeba wysiąść na przystanku PICASSA  (ok. 350 m. od mostu)" – wyjaśniają urzędnicy. Tam zatrzymują się też linie autobusowe 186, 211, 503 oraz 510.

Bielany

"W pobliże mostu najlepiej dojechać autobusem linii 114 (kursuje co 10 min.), wsiadając do niego przy stacji metra Młociny. Należy wysiąść na przystanku PROZY w rejonie skrzyżowania ulic Pułkowa/Marymoncka pod Trasą Mostu Marii Skłodowskiej-Curie" – tłumaczy ratusz.

Do przystanku PROZY na Marymonckiej można dojechać także autobusem 181.Z kolei od strony ul. Marymonckiej kursuje linia tramwajowa 17 (dojazd do przystanku ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ w rejon Trasy Mostu Marii Skłodowskiej-Curie).

Przed rozpoczęciem oficjalnych uroczystości na moście o godz. 16.00 ruszy dodatkowa linia autobusowa "Most" kursująca na trasie: METRO MŁOCINY - Kasprowicza - Przy Agorze - Marymoncka - Pułkowa (trzeba wysiąść na przystanku PROZY) - Dzierżoniowska - Żubrowa - Wóycickiego - CM. PÓŁNOCNY-BRAMA GŁÓWNA (powrót tą samą trasą).

Obowiązuje nim biletowa taryfa ZTM, zatrzymuje się "na żądanie". Po godz. 19.30  linia "Most" będzie kursować w zależności od potrzeb.

Za to dojazd do Cmentarza Północnego  zapewnia także linia autobusowa 181. Linia 303 w weekendy nie kursuje.

Parkingi

Warszawiacy, którzy na sobotnie otwarcie wybiorą się samochodem mogą zostawić auta na parkingach przy stacji metra Młociny i przy Cmentarzu Północnym. Później skorzystają z linii autobusowej "Most", która ma przystanek na ul. Wóycickiego.

UM/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »