Informacje

03.02.2017 10:15 troje kandydatów

Schetyna: do końca lipca kandydat PO na prezydenta Warszawy

SERWISY:

- Do końca lipca PO będzie chciała wybrać swego kandydata na prezydenta Warszawy - zapowiedział w piątek szef Platformy Grzegorz Schetyna. Wśród osób, które według niego, mają szansę na wygranie wyborów wymienił Małgorzatę Kidawę-Błońską, Andrzeja Halickiego i Rafała Trzaskowskiego.

Schetyna powiedział w piątek w radiowej Trójce, że jest kilka osób ze środowiska PO, które mają szanse na wygranie wyborów na prezydenta Warszawy.

Trzy osoby w grze

- Na pewno, czy marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska, czy przewodniczący regionu Andrzej Halicki, czy Rafał Trzaskowski, parlamentarzysta, były eurodeputowany - mówił szef PO.

Poinformował, że do końca lipca tego roku PO będzie chciał wyłonić kandydata, który wystartuje w wyborach na prezydenta Warszawy. - Ponieważ to jest procedura, którą będziemy przeprowadzać przez rady powiatu, przez rady regionów i później przez zarząd krajowy - zaznaczył.

Schetyna ocenił, że pomysł PiS ws. zmiany statusu Warszawy jest absurdalny i katastrofalny. - PiS demoluje ustrój Warszawy. Z miasta, które jest europejską metropolią i świetnie się rozwija stworzy moloch, który ma konstrukcję taką, która ma pomóc wygrać im wybory - mówił. - To będzie wielki moloch zarządzany z ratusza przez prezydenta, którego wskaże PiS - dodał szef Platformy.

Pytany, co PO będzie robić, aby ten pomysł zablokować odpowiedział: "przede wszystkim mobilizować opinię publiczną, mieszkańców Warszawy i tych gmin wokół stolicy, którym ta decyzja, wszystko na to wskazuje, będzie narzucana". - Widzę możliwość przeprowadzenia referendum - podkreślił Schetyna.

"Opozycja musi być gotowa"

Według złożonego w Sejmie przez PiS projektu ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy stolica stałoby się metropolitalną jednostką samorządu terytorialnego, która objęłaby ponad 30 gmin. Jedną z nich byłaby gmina miejska Warszawa (obecne miasto stołeczne Warszawa), składająca się z 18 dzielnic.

Zgodnie z propozycją miasto stołeczne Warszawa swoim zasięgiem objąć ma gminę Warszawa oraz gminy: Błonie, Brwinów, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Halinów, Izabelin, Jabłonna, Józefów, Karczew, Kobyłka, Konstancin-Jeziorna, Legionowo, Lesznowola, Łomianki, Marki, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn, Nieporęt, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Raszyn, Stare Babice, Sulejówek, Wiązowna, Wieliszew, Wołomin, Ząbki, Zielonka.

Schetyna został też w piątek zapytany, czy PO podpisze porozumienie z Nowoczesną oraz PSL ws. wyborów samorządowych, odpowiedział, że "to zależy od ordynacji". - Uważam, że opozycja musi być gotowa do tego, żeby być razem, żeby być na wspólnych listach, żeby mówić o wspólnym programie - powiedział Schetyna.

Szef PO dodał, że możliwe jest spisanie takiego porozumienia i "wyegzekwowanie go na poziomie list, podstawy programowej i nazwisk kandydatów".

PAP/kz/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2017 12:38 ~gość

  TYLKO MAŁGORZATA KIDAWA-BŁOŃSKA MA SZANSĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Wsfddi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2017 08:53 ~Wsfddi


  OlaZ~OlaZ

  Ja jestem za HGW. Widzę co zrobiła, co planuje. Nie potrzebny nowy, który będzie się parę lat uczył i narobi kaszanki.
  Emerytura~Emerytura

  Słyszałem, że podobno HGW ma nie kandydować, tak przynajmniej publicznie deklarowała. Więc raczej niech planuje sobie emeryturę, oczywiście, o ile będzie wolna.

  A pamiętasz jak Maciarewicz miał nie byc min obrony (No i nie jest, bo jest ministrem wojny) a prezydent duda miał sie podać do dymisji jak nie spełni obietnic, których nie spełnił. Nie zdziwię sie jak kolejny oszust zmieni zdanie m

 • pytanie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2017 08:30 ~pytanie

  Po tylu aferach to platforma mając honor nie powinna wystawiać kandydata.
  Jakim kretynem trzeba być by oddać na nich głos ???

 • Subtelna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2017 21:26 ~Subtelna

  krzyhoo1~krzyhoo1

  Platfusy niczego się nie nauczyli. Potrafią tylko nieudolnie podnieść kość, którą rzuca Kaczyński. PiS już dokleja do stolicy Wyszków i SOlec Kujawski, a ten pierniczy i wieloetapowym procesie wyłaniania kandydata na burmistrza Warszawy. Bez badań wiadomo, że kto jak kto ale Halicki ma stuporcentową szansę na przegraną, Trzaskowski jest zupełnie nieznany jedynie Kidawa-Błońska, prawnuczka prezydenta Wojciechowskiego i premiera Grabskiego ma polityczny potencjał skasowania każdego "Sasina", "Błaszczaka", czy innego "Misiewicza". Bo że merytoryka nie będzie grała w wyborach 2018 na prezydentów miast i do powiatów żadnej roli, to wiedzą nawet w Nowoczesnej

  Bardzo to szlachetne, że pani Kidawa - Błońska wywodzi się z tak zasłuźonej rodziny, ale niestety to za mało na ten bajzel, który pozostawia po sobie bufetowa. Pani Błońska to dystyngowana, szlachetna kobieta, ale ma za małą siłę przebicia na dzisiejsze warunki.

 • Zapytuję

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2017 17:34 ~Zapytuję  pełopigs~pełopigs

  Nie ośmieszajcie się z tymi nazwiskami. zwykli pełowscy pieniacze.Choćbyście wystawili papieża franciszka czy waszego idola schulza na kandydata i tak poprzemy pisiora.
  maxymcomaxymco

  Chyba ty chłopku z Ząbek

  Piotru70Piotru70

  Jestem od Korwina i wolałbym głosowac już na PiS czy PSL niż na PO.

  To Korwin jeszcze żyje ?

 • rsz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2017 17:31 ~rsz

  Jeszcze kilka kamienic zostało do ,,reprywatyzacji"musi być kontynuator Hanki rerowki

 • andre_valenducq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2017 17:29 andre_valenducq

  A kto cie slucha

 • Polecam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2017 17:15 ~Polecam

  sarastro~sarastro

  Skoro bawimy się w zgadywanie, kto mógłby być następcą HGW, gdyby rzeczywiście odmówiła kandydowania na kolejną kadencję na Urząd Prezydenta m.st.Warszawy, to mam parę nazwisk, które sprawowały go świetnie i z godnością, a są wszystkim Warszawiakom znani ze stron głównych wiodących mediów. Oto moje propozycje, prócz tych,które podał szef warszawskiej PO:

  Paulina Piechna-Więckiewicz
  Julia Pitera
  Sebastian Wierzbicki
  Jacek Wojciechowicz
  Kacper Pietrusiński
  Jarosław Krajewski
  Grzegorz Pietruczuk
  Paweł Olszewski
  Michał Olszewski

  Wojciechowicz, ale nie ze względu na przymioty charakteru, tylko na malowniczą fizjonomię.

 • Gadzina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2017 17:12 ~Gadzina


  AntyPOlszewik~AntyPOlszewik

  A gdzie znajdziecie w PO kandydata, który by nie był w coś umoczony?
  Toms~Toms


  Bez problemu. Każda partia ma działaczy zarówno "umoczonych" jak i czystych.
  Trzaskowski na ten przykład jest czysty.

  Kiedyś prowadził kampanię wyborczą Hanny Gronkiewicz -Waltz. Ale to go nie obciąża, bo skąd mógł wiedzieć, co się wykluje z tego jajka ?

 • antybolsz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2017 17:12 ~antybolsz  pełopigs~pełopigs

  Nie ośmieszajcie się z tymi nazwiskami. zwykli pełowscy pieniacze.Choćbyście wystawili papieża franciszka czy waszego idola schulza na kandydata i tak poprzemy pisiora.
  maxymcomaxymco

  Chyba ty chłopku z Ząbek

  Piotru70Piotru70

  Jestem od Korwina i wolałbym głosowac już na PiS czy PSL niż na PO.  Co to za osada - Korwina ?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »